Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto
99.806
BIST100
99.806
1,81%
5,6908
DOLAR
5,6908
0,13%
6,4006
EURO
6,4006
0,25%
260,94
ALTIN
260,94
1,04%
63,59
PETROL
63,59
0,02%
18,76
BONO
18,76
-0,37%

Dev Proje Görücüye Çıktı

Dev Proje Görücüye Çıktı
04 Temmuz 2018 - 12:02 'de eklendi.

 

 

1 milyar dolara yakın yatırım maliyetiyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi ‘KUMSmall Factory’nin lansmanı, 28 Haziran’da Kayseri’de gerçekleşti.

İş dünyası, protokol ve basının yoğun katılımıyla gerçekleşen lansmanda ‘KUMSmall Factory’ projesinde gelinen son durum hakkında yatırımcılar ve yönetim firması GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş., proje detaylarını paylaştı ve dev proje yerinde incelendi.

Kayseri ve çevresinde yaşayan 15 milyon kişinin yaşamlarına yepyeni bir soluk getirecek olan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi KUMSmall Factory, Kayseri’de açılacak. İçerisinde alışveriş ve iş merkezi, otel ile eğlence merkezi gibi birçok seçenek bulunacak.

ANADOLU’NUN KALBİNDE AVRUPANIN EN BÜYÜĞÜ

Zengin marka karmasıyla dünyanın ünlü yerli ve yabancı markalarını bir araya getirecek olan KUMSmall Factory, 1 milyon 500 bin metrekareye yakın açık, 900 bin metrekare kapalı alana kurulan 180 bin metrekare kiralanabilir alanında 400 adet mağaza ve 6 bin araçlık otoparkıyla hizmet verecek.

KARMA PROJE

‘Türkiye’de alışverişin merkezi’ olma sloganıyla yola çıkan ve GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. Firması tarafından yönetilecek KUMSmall Factory, mobilya dekorasyon ve klasik AVM konseptini birleştiren ilk karma proje olacak ve rakipleri içerisinde mobilyadan dekorasyona, modadan yeme-içmeye, spordan eğlenceye kadar en fazla ürün seçeceğine sahip ilk karma proje olarak sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunacak.

 

EKSİKSİZ BİR YAŞAM ALANI

Konuyla ilgili yapılan açıklamada KUMSmall Factory’nin yüzlerce ulusal ve uluslararası alternatif markayı çatısı altında toplayarak, konforu ve alışveriş keyfini tasarım özellikleriyle bütünleştiren ticari bir alandan ziyade ziyaretçilerinin sosyal, kültürel ve eğlence adresi olan bir yaşam alanı olarak dizayn edileceği belirtildi.

CAZİBE MERKEZİ

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; ülke geneline katkı sağlayacak bir alışveriş merkezi hayaliyle yola çıkıldığı belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Malatya, Adana gibi illere hizmet vererek Türkiye’nin ilk bölgesel AVM’si olarak hizmet verecek. Bölgedeki illere bağlantıyı sağlayan çevre yolu üzerinde yer alan KUMSmall Factory, 9 kilometre mesafede yer aldığı şehir merkezi ile toplu ulaşımı için yeni tesis edilen tramvay hattı ve içinden raylı sistem geçen ilk alışveriş merkezi olacak. KUMSmall Factory, hızlı tren istasyonu ve yeni şehirlerarası otobüs terminali ise hemen yanı başında yer alıyor. Yani ulaşılması imkansız bir büyüklükte olan ama ulaşımı kolay olan bir proje hayata geçirilecek. KUMSmall Factory, 8 bin 500 çalışanı ve 60 bin günlük frekansı, yeni hizmete giren Şehir Hastanesi’ne yürüme mesafesinde, 10 bin öğrencisi bulunan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne ise sadece 1,5 km mesafede yer alıyor. Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bu ziyaretlere ulaşım imkânı sağlayan, en yoğun havaalanlarından Kayseri Havaalanı KUMSmall Factory’a çok yakın ve uluslararası bölge havaalanı olarak hizmet veriyor. Yerli-yabancı turistler ile bölge nüfusunu katlayan gurbetçi ziyaretçilerimiz de alışveriş merkezimizin potansiyel müşterileri olacaktır.”

365 GÜN FUAR ALANI

İnşaat ve finansmanı TOKİ tarafından sanayiye destek kapsamında yaptırılan KUMSmall Factory, aynı zamanda mobilya ve dekorasyon konsepti ile yurt içi ve yurt dışına toptan satış hedefi ile yılın 365 günü fuar alanı olarak hizmet verecek.

GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. tarafından dev projenin açılış tarihinin 1 Nisan 2019 olacağı bildirildi.

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER