Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto
99.806
BIST100
99.806
1,81%
5,6883
DOLAR
5,6883
0,09%
6,4129
EURO
6,4129
0,45%
260,94
ALTIN
260,94
1,04%
18,76
PETROL
18,76
-0,37%

“Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası Satışları Patlattı

“Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası Satışları Patlattı
11 Ekim 2018 - 15:11 'de eklendi.

 

 

 

Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim son dönemde yaşanan gelişmeler konusunda şu açıklamalarda bulundu:

Gelen yoğun talep sonucu, 6 yıl sonra tekrar başlattığımız “Eskiyi Getir Yeniyi Götür……Eski deri ceketinizi 300 liraya sayıyoruz, yerine Yeni Nesil Derimod veriyoruz!”efsane ceket kampanyası,ceket satışlarımızı patlattı.

Kızılay ile beraber geçen sefer de yaptığımız gibi çok güzel, bizi çok mutlu eden bir iş yapıyoruz. Tüm bu gelen eski ceketleri elden geçiriyoruz, temizleyip, tamir edip, astarlarını düğmelerini değiştirip, yepyeni bir görüntü ile ihtiyaç sahibi Üniversite öğrencilerine ulaştırıyoruz.

Ayrıca turizm sektöründe yaşanan pozitif artış ve havaların serin gitmesi de Eylül ayında perakendecilerin yüzünü güldürdü. Bizim de satışlarımız da %60 oranlarına gelen ciddi bir artış var.

Ülkemizde son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, lokomotif sektörlerimizden bilhassa inşaat ve perakende olmak üzere pek çok alanda zorluk yaşanmasına sebep oldu.

Bu ekonomik sorunların etkilerini, Derimod olarak faaliyet gösterdiğimiz perakende sektöründe biz de gözlemliyor, senelerdir bizimle birlikte aynı yolda yürüyen yerli ve yabancı kurumların yaşadıkları zorlukları üzüntü ile karşılıyoruz.

Ancak unutmamak gerekir ki, Türkiye, 1994, 2001 ve 2008 yıllarında çok büyük ekonomik krizlerin üstesinden millet olarak el ele vererek geldi. Bu nedenle bugün içinde olduğumuz durum, geçtiğimiz yıllarda hepimizin şahit olduğu buhranların yanında aşılamayacak bir kriz değildir.

Tüm bunların yanı sıra sektörümüzdeki önemli markalar ve bizim hakkımızda gerek yazılı medya gerek sosyal medya da zaman zaman asılsız haberler yer almaktadır. Cirolarla ve bankalarla ilgili bir problemimiz yokken, maaşlarımızı ve çeklerimizi günü gününe öderken, çıkan bu asılsız haberler bizi üzmektedir.

Her kriz döneminde alınması gereken önlemler dahilinde verimsiz 6 mağazamızı yılbaşına kadar kapatıp, gider kalemlerini revize edip, mevcut 110 mağazamızla yolumuza daha sağlam adımlarla devam etmekteyiz.

Son dönemde hükümet tarafından alınan kararlar ışığında, milli birlik ve beraberlik ruhuyla kolaylıkla aşacağımıza emin olduğumuz bu dönemde, fırtına ve sert rüzgarı karıştırmamakta fayda olduğunu düşünüyor; organize perakende sektörünün bu süreçten daha da güçlenerek çıkacağına inanıyoruz. ”En önemlisi ülkemize inanıyoruz.”

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER