Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto
99.806
BIST100
99.806
1,81%
5,6936
DOLAR
5,6936
-0,32%
6,3935
EURO
6,3935
-0,17%
260,49
ALTIN
260,49
0,87%
63,56
PETROL
63,56
-1,21%
18,76
BONO
18,76
-0,37%

“Bize evrim, değil devrim gerekli”

“Bize evrim, değil devrim gerekli”
07 Kasım 2018 - 11:24 'de eklendi.

 

 

Perakende ve tüketici malları sektörlerinde çalışan kadın liderleri destekleyen, üst düzey kadın yöneticilerin sayılarını artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network; 1 Kasım 2018’de gerçekleştirdiği, aylık toplantısında, Türkiye’nin perakende sektörünün güçlü isimlerinden TAT Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer’i ağırladı. Toplantıda; derneğin üyeleri ve üye olmak için gelen katılımcılar, LEAD Network Türkiye Başkanı Füsun Tavus Mumcu‘nun açılış konuşmasının ardından, keyifli bir kahvaltı eşliğinde, sektörün profesyonelleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

 

Arzu Aslan Kesimer, kendi hayat ve kariyerinden hareketle kadın yöneticiler için samimi ve güçlü öneriler paylaştı. Koç Grubunda ilk kadın genel müdür olarak görev yapan Kesimer, Mustafa Koç ve Levent Çakıroğlu ile çalışma fırsatı bulduğu dönemde “He For She” kavramını çok iyi deneyimlediğini ve onların mentörlüğünden çok fayda gördüğünü belirtti. UN Women tarafından başlatılan ve erkeklerin de cinsiyet eşitliği için mücadele etmesini amaçlayan He-For-She kampanyasının savunduğu fikrin önemini Yönetim Kurulunda Kadın Derneği vasıtasıyla daha iyi anladığını ve önemini kavrağını söyledi.

 

Kesimer ayrıca güçlü kadınların ailesinde mutlaka güçlü bir kadın rol modeli olduğuna inandığını söyledi. Kendisinin de Ballı Nine’sinin hem genlerinden hem de tavsiyeleri sayesinde çok şanslı olduğunu hissettiğini iletti.

 

Hayallerinizi kısıtlamayın, hep yüksek hedefleriniz olsun diyen Kesimer ‘Her kadın gücünün hikayesini bulmalı ama bu da yeterli değil sesiniz de yüksek çıkmalı, elinizle kolunuzla yer kaplayın. Fazla tevazu göstermeye gerek yok,

Yardım istemekten çekinmeyin, utanmayın, eşiniz, anneniz, babanız, komşunuz kim olursa olsun, yardım isteyin’ dedi.

 

‘Erkekler binlerce yıldır beraber. Onların gücü oradan geliyor. Biz kadınlar da beraber durmalıyız’ diye ekleyen Kesimer Yönetim Kurullarında da kadın kotası konmasına destek olunması gerektiğini belirtti.  ‘Normal süreci beklersek çok geç olur. Bize evrim değil, devrim lazım’ dedi.

 

 

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER