Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto
85.310
BIST100
85.310
-1,68%
6,0670
DOLAR
6,0670
0,25%
6,7764
EURO
6,7764
0,25%
248,01
ALTIN
248,01
0,14%
71,88
PETROL
71,88
-0,22%
25,72
BONO
25,72
0,00%

Forum Aydın AVM Müdürü Ezgi Çubukcu: “Yaratıcılık ve yenilikçilik konusunda üzerimize bir misyon yüklenmiş gibi hissediyoruz.”

Forum Aydın AVM Müdürü Ezgi Çubukcu:  “Yaratıcılık ve yenilikçilik konusunda üzerimize bir misyon yüklenmiş gibi hissediyoruz.”
15 Kasım 2018 - 17:12 'de eklendi.

 

 

 

Bize Forum Aydın AVM’nin 10 yıllık serüvenini anlatır mısınız ?

Forum Aydın, 23 Eylül 2008 tarihinde, Aydın’ın ve yakın bölgenin ilk ve en büyük alışveriş merkezi olarak ziyaretçileri ile buluştu. Ege ve Akdeniz mimarisinin birçok güzel öğesini barındıran yapısı, yerli ve yabancı farklı markaları, kafe-restoranları, Aydın’da tek olan sineması, açıkhavada ve güzel bir sahil kasabasında dolaşıyor hissi veren dokusu ve renkli peyjazı ile Aydınlılara merhaba dedi. Açıldığı günden bu yana sadece bu değerleriyle ile değil; etkinlikleri, kampanyaları, sosyal sorumluluk projeleri, yerel yönetimler, birçok kurum ve kuruluşlarla yaptığı işbirlikleri sayesinde sosyal hayatın her noktasında var olmayı başaran, dahası Aydınlılara hep ilkleri yaşatmayı hedefleyen bir alışveriş merkezi oldu.

Forum Aydın olarak bölge ekonomisine yaptığınız katkılar nelerdir?

Forum Aydın olarak ziyaretçilerimiz için güvenli, düzenli, temiz ve güvenilir bir alışveriş ve yaşam alanı olmanın yanı sıra, yaklaşık 1.000 çalışanımızla birlikte şehir için ciddi bir istihdam kaynağı sağlıyoruz. Çalıştığımız yerel firmalar ve iş ortaklarımız ile de bölge ekonomisine değer katıyoruz. Aynı zamanda yarattığımız çekim alanı sayesinde ulusal ve uluslararası yatırımcıları Aydın’a yatırım konusunda teşvik etmiş oluyoruz. Direkt ve dolaylı olarak istihdama, şehrin ekonomik ve ticari hayatına büyük bir katkı anlamına geliyor tüm bunlar.

Tüm bunların dışında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde şehre getirdiğimiz ünlü isimler şehrin bilinirliğine ve ulusal anlamda tanıtımına fayda sağlarken, tarih, kültür ve turizm temalı sosyal sorumluluk projelerimizle biz de bu konuya gerekli dikkati çekmeye çalışıyoruz.

Sizce Forum Aydın’ın sosyo kültürel olarak bölgeye katkıları nelerdir?

Sosyo kültürel anlamda da bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde çok daha büyük manevi sorumluluklar üstleniyoruz. Bunda Aydın’ın ilk ve tek alışveriş merkezi olmamızın da rolünün büyük olduğunu düşünüyoruz. Bu görev bilinciyle sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerimizin yanında şehrimizde gerçekleşen organizasyonlara da destek olarak kent yaşamına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Yaşanabilir bir şehirden daha önemlisi yaşayan bir şehir olabilmek söyleminden hareketle birçok alanda varolmaya ve iyi bir örnek teşkil etmeye gayret ediyoruz.

Aydınlılarla olan gönül bağımızı da her alanda onlarla birlikte olarak kuvvetlendirdiğimizi ve onlara sosyal bir platrom sağladığımızı düşünüyoruz.

Özel okullar, ticari işletmeler, sivil hareketler, hayata yeni atılan girişimlere kadar birçok kişi kendini tanıtma ve Aydınlılara sesini duyurma fırsatı buldu Forum Aydın’da. Öte yandan Aydınlıların en özel günlerini ve anlarını yaşadıkları; evlenme teklif ettikleri andan doğum günlerine, çocuklarının yılsonu müsamerelerinden sergilerine kadar birçok güzel anıya ev sahipliği yaptık.

Eminiz ki çok güzel bir yer edindik Aydınlıların gözünde ve kalbinde. 10 yılın sonunda bunu görebilmek ve hissedebilmek bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Dileriz hep birlikte geçireceğimiz nice güzel yıllarımız olacak ve onları en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz.

Sosyal sorumluluk projelerinizden bahseder misiniz?

Sosyal sorumluluk projelerini gerçekten çok seviyoruz ve bu anlamda bence en büyük başarımız Aydın için sosyal sorumluluk kavramına ‘hayatında hiç sinema ile tanımamış çocukları sinemaya götürme fikrinden’ çok daha fazlasını katabilmemiz. Bizim için sosyal sorumluluk kendisinden beslendiğimiz bu şehre değer katacak, şehrin tarihi ve kültürel mirası açısından bilinirliğini arttıracak ve ayrıca toplumsal konularda farkındalık yaratacak projelere ön ayak ve destek olmaktır.

Yine de Aydın’da halen hayatında henüz sinemaya gitmemiş bir çocuk varsa kendimizi sorumlu tutarız. Bu kapsamda geçen yıllar içerisinde sayısız projelerimiz ve birçok kurum kuruluşun yanı sıra sivil toplum örgütleriyle, derneklerle, Belediyeler ve Valilik’le çok güzel iş birlikteliklerimiz oldu.

Bu doğrultuda sadece kendi ürettiğimiz projelerin peşinde koşmuyoruz, çevremizde gördüğümüz ve önemli olduğuna inandığımız her projenin bir kenarından tutmaya çalışıyoruz. Zaten sosyal bilinç de ancak bu şekilde oluşan bir kavramdır.

Aynı zamanda kendim de bir sivil toplum kuruluşuna üyeyim; Aydın Girişimci Kadınlar Derneği ile yaklaşık 3 yıldır güzel işlere ve projelere imza atmaya devam ediyoruz. Üretici kadınlara destek amaçlı Hanımeli Köyü projemizi de anmadan geçmek istemem.

Forum Aydın olarak da Aydın’ın tarihini ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkaracağını düşündüğümüz bir fotorağraf yarışmamız oldu son günlerde hatta bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Unesco tarafından Miras Geçici Listesi’ne kabul edilen Priene Antik Kenti’ne bir gezi de düzenledik tüm basın mensuplarıyla birlikte. Genç arkadaşlarımızı kameralarıyla birlikte yanımızda görmek çok anlamlıydı.

Bu yarışma ve sonrasında yapılacak fotoğraf sergisi sayesinde umarız bu tarihi ve kültürel mirasa bizim de 10. Yılımıza özel ufak bir katkımız olacaktır.

Açıldığınız ilk yıldan beri Aydınlıları ilklere buluşturmaya özen gösteriyorsunuz. Her seferinde fark yaratan çalışmalar yapmabilmenin sırrı sizce nedir?

Yaratıcılık ve yenilikçilik konusunda üzerimize bir misyon yüklenmiş gibi hissediyoruz galiba. Sürekli bir önceki işimizin üzerine koymaya çalışırken buluyoruz kendimizi ve genel bir ruh hali olarak durumun ehemmiyetini abartmayı seviyoruz.

Öte yandan yeniliklerin her zaman en sıkı takipçisiyiz; dünyada ve ülkemizde neler oluyor çok yakından takip ediyoruz. Bu konuyla ilgili ilham verici etkinliklere ve fuarlara katılmaya çalışıyoruz ve gözlemlerimizden şehrin dinamiklerini uygun olacağını düşündüklerimizi Forum Aydın’a kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Durumu abartırken kendi gerçekliklerimizden de kopmamak adına sürekli yakın çevremizle, ziyaretçilerimizle, yerel basın ve sivil toplum örgütleriyle yakın temas içinde kalarak onlardan fikir ve görüş almayı ihmal etmiyoruz. Cevabı çok uzaklarda ve farklılıklarda ararken, burnumuzun ucundaki sadelikleri ve ‘az çoktur’ları ihmal etmiyoruz.

Forum Aydın’ın yakın bölgedeki diğer AVM lerden farkı nedir ?

Forum Aydın’ı bölgedeki diğer AVM’lerden farklı kılan en önemli unsur şehirle kurduğu güçlü bağ diyebiliriz. Forum Aydın gerek mimarisi, gerekse sosyal hayata kattığı değerle, şehrin kalbinin attığı bir yaşam merkezine dönüştü. Yıllar içinde sağlamlaşan bu güçlü bağ sayesinde gerçek bir Aydınlı ve dolayısıyla bölgenin de efesi olduk.

Bir de mimari olarak şehirle çok iyi bütünleşmiş olmamızdan kaynaklı gün içerisinde herkesin bir şekilde kendini içinde bulduğu bir yer Forum Aydın. Kah yemek yemek için, kah bir arkadaşlarıyla buluşmak için, kah alışverişe yapmak, kah çok acil bir ihtiyacını alıp çıkmak için…

AVM Yönetimi olarak güvenlik, sağlık, temizlik gibi çok önem verilen konular hakkında neler söylemek istersiniz?

İnsan faktörünün içinde olduğu tüm konular bizim en büyük önceliğimiz. Ortak yaşam alanlarımızda bu bakış açısıyla sürekli iyileştirmeler ve yeni düzenlemeler yapıyoruz.

Özellikle geçtiğimiz bir yıllık süre içerisinde; aile tuvaletinden, mescide, revirden, bebek bakım odalarına, çocuk oyun alanından, engelli erişimine kadar tüm ortak kullanım alanları yeniden tasarladık. Böylelikle ziyaretçilerimize kendilerini daha rahat ve konforlu hissedebilecekleri ortak yaşam alanları sunmuş olduk. Ayrıca bu sayede 10. yaşımızla birlikte biz de ortak alanlar açısından yeni bir çehreye kavuşmuş olduk diyebiliriz.

Temizlik demişken bu anlamda sadece AVM için ortak yaşam alanları açısından değil çevremize, doğamıza ve atık geri dönüşümüne verdiğimiz önemle bu konuya üzerinde yaşadığımız evrene ve gelecek nesillere karşı bir sorumluluk olduğu bilinciyle yaklaşıyoruz.

2018 yılı nasıl geçti, yıl sonuna kadar planlarınız nelerdir ?

2018 yılı çok dinamik ve güzel başladı, şu ana kadar hedeflerimize istediğimiz ölçüde ulaştığımız bir yıl oldu diyebiliriz.

Çok güzel festivallere ve konserlere ev sahipliği yaptık bu yıl; kar festivaliyle başladık yıla ve Aydın’a kar yağdırdık yıllar sonra, Sevgililer Günü’nde Oğuzhan Koç’un romantik şarkılarına kaptırdık kendimizi derken bahar geldi ve Çiçek Festivalimizle çiçek açtık, yaz akşamlarını akustik konserlerimizle renklendirdik ve bir baktık 10. yaşımıza basmışız, dedik o zaman biraz eğlenelim ve 90’lar temasıyla Müzik Festivalimizde çok güzel isimleri ağırladık. Yonca Evcimik’den Mansur Ark’a, Tayfun’dan Burak Kut’a kadar çok renkli isimlerin şarkılarıyla eski günleri yad ettik.

Öte yandan kendimizi ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmelerden de bağımsız düşünemiyoruz ve bu süreçlerin hep birlikte üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bu yaklaşımla ‘Enflasyonla Mücadele Projesine’ destek veren birçok markamızı yürekten tebrik ediyoruz.

Yıl daha bitmedi, yıl bitmediyse yol da bitmemiştir diyoruz ve bu yolda hedeflerimize ulaşmak için emin adımlarla tüm paydaşlarımızla birlikte kol kola yürümeye devam ediyoruz.

Birlikte nice yıllara!

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER