Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto

“Palladium bir AVM’den ziyade ailecek eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilen bir yaşam merkezi.”

“Palladium bir AVM’den ziyade ailecek eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilen bir yaşam merkezi.”
16 Ocak 2019 - 15:02 'de eklendi.

 

 

Ayşen Yerşen
Palladium Ataşehir AVM Genel Müdürü

 

Ayşen Hanım merhaba öncelikle sizin, AVM’niz için çabaladığınızı devamlı yeni projeler ve etkinliklerle adınızdan sıkça bahsettirdiğinizi söylemek mümkün. Palladium Ataşehir bir AVM olarak oldukça aktif. Bize etkinliklerinizden bahseder misiniz?

Evet teşekkür ederim. Gerçekten çok çabalıyoruz sizin deyiminizle. Etkinliklerimiz, AVM’mize gelen misafirlerimizin çeşitliliği ile doğru orantılı diyebilirim. Her zaman trendleri takip ederek, yeni konseptlerle hazırladığımız etkinliklerin yanısıra hem yetişkinleri hem de çocukları ilgilendiren, onların sevdiği ve her yıl güncellenerek tekrarladığımız, bir klasik haline gelen etkinliklerimiz var. AVM misafirleri zaten bekliyor ve etkinlik takvimimizi takip ediyorlar. Mesela, Music On The Bridge adlı etkinliğimiz ile yıllardır bir çok değerli müzisyeni ağırladık. Değerli sanatçıların konserleriyle misafirlerimiz çok eğlendi ve bir klasik haline geldi bu etkinlik. Yine, son 2-3 yıldır her ay gerçekleştirdiğimiz Natural Life etkinliği çok seviliyor. Doğal ürünleri ( takı-aksesuar-dekorasyon, yeme içme, tekstil ..) kaynağından AVM misafirlerine ulaştırdığımız etkinlikte, AVM ana koridora kurulan stantlardan alışveriş yapmak AVM misafiri için ayrı bir keyif. Adeta sokaktaymış hissi yaratıyor. Yeni yıl öncesi sevdiklerimize hediyeler seçtiğimiz ürünlerin yer aldığı stantlar çok çeşitli, renkli ve güzel oldu. Ayrıca 28-31 Aralık tarihleri arasında belli bir oranda alışveriş yapan herkese anında hediyeler verdiğimiz bir kampanya gerçekleştirdik. Sanat ve teknoloji ile ilgili workshop ve atölye çalışmalarının yer aldığı etkinlikler, sergiler, kahve festivalleri, özel gün etkinlikleri, imza günleri ve söyleşiler, kampanyalar ile hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyoruz aslında. Her zaman çocukları mutlu etmeye özen gösteriyoruz, onlar bizim baştacımız. Çocuklar çok önemli. AVM içerisinde güvenli ve mutlu bir şekilde eğleniyorlar. Aileler de mutlu çünkü konumumuz gereği de kolaylıkla ulaşılabilir bir yerde, şehrin içindeyiz, AVM içerisine giren herkes şehrin kaosundan uzaklaşıp hem alışveriş yapıyor rahat rahat, hem de etkinliklerle stres atıyor, eğleniyor. Yaratıcılık geliştiren atölye çalışmaları gibi etkinliklerimizle de eğlenirken öğreniyor.

Palladium Ataşehir olarak sosyal sorumluluk projelerini nasıl değerlendiriyorsunuz, genel olarak bu tarz projelerin içinde yer alıyor musunuz?

Sosyal sorumluluk projelerine,yönetimdeki tüm ekip olarak çok önem veriyoruz. Son olarak gerçekleştirdiğimiz ve 31 Aralık tarihine kadar devam eden yeni yıl Dilek Ağacı etkinliğimiz çok anlamlı bir yardım projesi oldu bizim için. Geçen yıllarda gerçekleştirdiğimiz bir çok anlamlı yardım projesi var, sergiler, konserler gibi..

Dilek Ağacı etkinliğini anlatır mısınız?

Çocuklar Hepimizin Derneği ile gerçekleştirdiğimiz bir yardım projesi bu. Bir köy okulu öğrencilerine, yeni yıl dileklerini sorduk. Onlar da dileklerini bir kağıda yazıp zarfa koydular ve AVM içerisinde kurduğumuz Dilek Ağacı’na astılar. AVM misafirlerinden ricamız ise bir zarf seçip danışmaya iletmeleri. Toplanan tüm zarflardaki dilekler gerçekleşip, köy okulu çocuklarına ulaştırıldı. Minik bir çok kalbi mutlu ettik.

Dilek Ağacı Etkinliği özellikle çocuklar söz konusu olduğu için mi yapıldı yoksa sizi başka sosyal sorumluluk projelerinde de görmemiz mümkün mü?

Elbette çocukları mutlu edebilmek, çocukların sözkonusu olduğu sosyal sorumluluk projelerinde yer almak bizi de mutlu ediyor. Ama farkındalık yaratmak ve konuya dikkat çekmek adına, toplumsal faydanın olduğu diğer projelerde neden yer almayalım? Bir eğitim merkezi gibi görev üstlenmek, STK ve belediyelerle işbirlikleri yapılarak, kadını ve çocuğu odak noktasına alan çalışmalar yapmak, bu kadar insan sirkülasyonu fazla olan AVMler için belki de olması gereken bir şey. Bu sorumluluk ve bilinç gelişince, AVM misafirlerinin dikkatini çekecek farkındalıklar yaratmak bir misyon yüklüyor ister istemez AVMlere ve yöneticilerine, diye düşünüyorum. Fedakarlık ve farkındalık, sosyal sorumluluğun temelini oluşturur. Sosyal sorumluluk; İster birey isterse de kurum olsun, sosyal, kültürel, ekonomik ve çevresel konulara yönelik etik ve duyarlı davranışları temsil eder. Dilek Ağacı etkinliğimiz de bunlardan biri. Biz AVM yönetimi çalışanları olarak da, bu bilinçle hareket eden bireyleriz sonuçta. AVM yönetmeliğine uygun olarak ve ses getirecek, toplumsal fayda sağlayan projeleri her zaman destekleriz.

Palladium’un etkinlik takvimine baktığımızda da çocukları es geçmediğinizi görüyoruz. Çocuklar AVM’nizin profilinde nasıl bir yer kaplıyor?

Çocuk misafirlerimiz Palladium’u çok seviyor. Gerçekleşen etkinliklere katılım da çok fazla oluyor. Etkinlik takvimimizin önemli bir kısmını, çocuk etkinlikleri oluşturuyor. Geçen sene sömestr tatilinde gerçekleştirdiğimiz Maker Çocuk Etkinliği çok beğenildi. Bilim ve keşif duygularını canlandırıp, yaratıcılıklarını ortaya koydukları atölye çalışmalarıyla 3 boyutlu tasarımlar yapan çocuklar, hem eğlendi hem öğrendi. Masal Küresi Şenliği ile masalların büyülü dünyasını yaşarken, Super Foods etkinliği ile sağlıklı yemek yemeye teşvik edildiler. Şimdi sömestr yaklaşıyor ve çocuklar için çok güzel etkinliklerle onları karşılama hazırlıklarımız, tüm hızıyla devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projelerinin ve etkinliklerin bir AVM’nin başarısındaki rolü nedir?

Palladium Ataşehir bir alışveriş merkezinden ziyade, ailelerin sosyalleşmek, ihtiyaçlarını karşılamak, ailecek eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettiği bir yaşam merkezi. Türkiye’deki AVMler, önemli ölçüde yer kaplayan yapılaşmalar oldukları ve oluşmuş bir AVM kültüründen dolayı ve buna paralel olarak sosyal konularda da giderek artan sorumluluklar üstlenmesi aslında çok doğal bir süreç ve gerekli de. Biz Palladium Ataşehir olarak bu süreçte, üstümüze düşeni yapıyoruz diye düşünüyorum. Başarı, doğru zamanda doğru şeyler yapmak, çok çalışmak, kendini güncellemek, iyi takım arkadaşları gibi faktörlerle zaten kaçınılmaz.

Sanıyorum ki yeni yılla beraber oldukça yoğun bir dönem oldu, 2019 Ocak ayı ve sonrası misafirlerinizi ne gibi projeler ve etkinlikler bekliyor olacak?

Klasikleşen etkinliklerimizin yanısıra sürprizlerle geliyoruz. Çok güzel ve farklı etkinliklerimiz ve kampanyalarımız olacak. 2019 yılının verimli, bereketli, başarılı bir yıl olmasını diliyorum hepimize.

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER