Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto
123.756
BIST100
123.756
0,99%
5,9336
DOLAR
5,9336
-0,04%
6,5568
EURO
6,5568
-0,15%
297,70
ALTIN
297,70
-0,18%
62,38
PETROL
62,38
0,55%
10,13
BONO
10,13
0,00%

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Güçlü Yönetim Kadrosu ile Yeni Döneme Hazır

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Güçlü Yönetim Kadrosu ile Yeni Döneme Hazır
20 Haziran 2019 - 16:28 'de eklendi.

AVM endüstrisine sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan AYD (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) Prof. Dr. Hüseyin Altaş başkanlığındaki ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaptı.

AYD, yeni dönemde güçlü yönetim kadrosu ile hakkaniyet, vicdan ve hukuk değerleri çerçevesinde sektörün sorunlarına çözüm aramaya, sektörün sürdürülebilir büyüme gösterebilmesi için projeler üretmeye odaklanacak.

AYD’nin geçtiğimiz ay yapılan Genel Kurul toplantısında oy birliği ile Başkanlık görevine seçilen Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yeni dönem hedeflerini ve aksiyonlarını belirlemek adına ilk resmi Yönetim Kurulu Toplantısını düzenledi. AVM yatırımcıları olarak tüketiciler, perakendeciler ve sektörel tüm çözüm ortaklarıyla birlikte perakende sektörünün gelişimi için tam bir iş birliği çerçevesinde çalışma amacıyla bir araya gelen Yönetim Kurulu yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Önümüzdeki dönem stratejisinin belirlendiği toplantıya ilişkin Prof. Dr. Hüseyin Altaş görüşlerini şu şekilde iletti: “Bu toplantı derneğimizin faaliyetlerine hızlı ve etkin bir şekilde devam etmesi adına çok önemli idi. Bugün tüm Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen bu güçlü birliktelik ve birleştirici yaklaşım sektör sorunlarına çözüm üretebilmemiz için büyük önem arz ediyor. Önümüzdeki dönem odaklanacağımız konuların başında Alışveriş merkezlerinin fonksiyonlarının değişimi yer alıyor. Alışveriş merkezlerinin ihracata, istihdama ve yaşam kültürümüze doğrudan katkı yapan yaşam merkezleri olma özelliğini öne çıkartan çalışmalarımız olacak. Önceliklerimiz arasında yer alan diğer bir konu ise Türkiye Borçlar Kanunu’ndaki hükümler, ortak alan giderleri, dövizli kira, döviz borçlarımız, otoparklar, güvenlik, temizlik konularındaki sorunlar ile istihdam gibi konularda hukuka uygun, adaletli çözümlerle sadece bugün için değil, AVM’lerimizin gelecekte de sürdürülebilir olmalarını sağlama yönünde önemli projeler hayata geçireceğiz.”

Yönetim Kurulu’nda yer alan tüm üyelerin hukuk, vicdan ve hakkaniyeti temel alarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğunun altını çizen Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “Derneğimizin temsil gücünü arttırmak için bütün alışveriş merkezlerinin AYD’ye katılımının sağlanması yönünde de çalışmalarımız olacak. Bu kapsamda ilk olarak sektörün dinamiklerine ve hassasiyetlerine göre belirlediğimiz altı kurulumuz çok kıymetli altı başkan yardımcımız öncülüğünde çalışmaya başlayacak. Şimdiden tüm Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma sadece alışveriş merkezleri değil; Türkiye’nin geleceği için verdikleri emek için çok teşekkür ederim.”

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER