Reklamı kapat

Reklamı kapat
Mall&Motto

TSE STANDARTLARI İLE TERRACITY GÜVENLİ ALIŞVERİŞ NOKTASI ŞEÇİLDİ

TSE STANDARTLARI İLE TERRACITY GÜVENLİ ALIŞVERİŞ NOKTASI ŞEÇİLDİ
19 Kasım 2020 - 16:00 'de eklendi.

Antalya’nın premium alışveriş merkezi TerraCity, misafirlerinin gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmesi ve sosyalleşmesi için aldığı hijyen ve güvenlik önlemleriyle “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni aldı.

Antalya’da ayrıcalıklı alışverişin adresi TerraCity, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçerek Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazandı. TerraCity, bu belgeyle Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nda yer alan tuvaletlerin ve ortak alanların temizliği, dezenfektasyon işlemlerinin güvenilirliği, mağazaların aldığı önlemler, sosyal mesafe kuraları ve gerekli uyarı afişleri gibi tüm kuralları titizlikle uyguladığını bir kez daha ispat etti.

Misafirlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için hijyen kurallarını en üst düzeyde uyguladıklarını belirten TerraCity Alışveriş Merkezi Müdürü Gözde Hoşten, alınan önlemlere ilişkin şu bilgileri verdi: “İklimlendirmesini yüzde 100 taze hava ile sağladığımız alışveriş merkezimizin ana girişlerinde istisnasız herkes için ateş ölçümünü hem elle hem de otomatik vücut ısı algılayıcılarıyla gerçekleştiriyor, maskesiz girişe kesinlikle izin vermiyoruz. Ayrıca kapı giriş sayılarını dijital kamera sistemiyle takip ederek aynı anda içeride bulunabilecek kişi sayısını sınırlandırıyoruz. Restoran-kafe ve yemek katındaki oturma düzenini ve hijyen şartlarını da ilgili yönetmeliklere uygun şekilde sağladık. Çalışma saatleri dışında ULV gümüş-nano teknolojisi ile özel temizlik yapılan ortak alanlarımız ayrıca gün içinde de sık sık hijyen ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor.Müşteri asansörlerinde temassız kullanım için pedallar vasıtasıyla ayakla kontrol sağlayan bir sistem kurduk, tuvaletlerde ise kapılar için otomatik el sensörü kullanıyoruz. Ayrıca maske ve eldiven atıkları için alışveriş merkezimizin çıkış noktalarına özel tıbbi atık kutuları yerleştirdik.”

Etiketler :
Sektörden Haberler
SON EKLENEN HABERLER