Gayrimenkulün büyük buluşması “RE360″ta herkes ve herşey bir araya gelecek. « Mall&Motto

25 Mayıs 2024 - 02:05

Gayrimenkulün büyük buluşması “RE360″ta herkes ve herşey bir araya gelecek.

reklam
Gayrimenkulün büyük buluşması “RE360″ta herkes ve herşey bir araya gelecek.
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2017 - 17:58

254 views
reklam

Türk gayrimenkul sektörü, tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik ve ortak yarara odaklanmış “RE360”ta bir araya gelmeye hazırlanıyor. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde düzenlenecek “Gayrimenkulün En Büyük Buluşması – RE360”, sektör tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek olan “Büyük Buluşma” öncesi düzenlenen basın toplantısına Bakanlık ve STK’lar düzeyindeki katılım, bu ilginin somut göstergelerinden biri oldu. Organizasyona tam destek olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, basın toplantısında 3 üst düzey isim ile temsil edilirken, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, AYD, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, ÇEDBİK, GYODER, İMİB, İNDER, TDUB, TürkSMD, TYD ve YASAD’ın da aralarında yer aldığı STK’ların üst düzey katılımı, hem büyük ilgiyi hem de “RE360”ın gayrimenkul sektörüne 360 derece bakış açısını net olarak ortaya koydu. Basın toplantısından çıkan ortak görüş, 1.500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek “RE360”ın büyük bir ihtiyacı ve beklentiyi karşılayacağı, gayrimenkul sektöründeki tüm yapı taşları arasında sinerji sağlayacağı, ortak akıl ile ortak yararları ortaya çıkaracağı, ulusal ve hatta uluslararası iş bağlantılarına zemin olacağının yanı sıra yakın bir zamanda global bir boyuta taşınacağı yönünde oldu.

Türkiye gayrimenkul sektörünü daha ileriye taşıyacak, sektörün kamudan özele, yatırımcısından hizmet üretenine kadar tüm ilgili kuruluş ve paydaşlarını Ortak Yarar Platformu’nda bir araya getirecek ve sadece Türkiye’de değil, dünya hedeflerine ulaşımda kritik rol üstlenecek yenilikçi, farklı ve iddiası yüksek bir buluşma doğuyor. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde düzenlenen, mesleki toplum kuruluşlarının desteğiyle gayrimenkul sektörünü tüm bileşenleriyle 360 derece bakış açısıyla bir araya getirecek “Gayrimenkulün Büyük Buluşması “RE360”, 5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Henüz fikir aşamasındayken bile sektörün kanaat liderlerinin büyük ilgisiyle karşılaşan “RE360” için 15 Haziran Perşembe günü Zorlu Center – Hacı Abdullah Restoran’da gerçekleştirilen basın toplantısı, sektörün önde gelen isimlerinin desteğini ortaya koydukları büyük ve etkin bir katılımla gerçekleşti. “Büyük Buluşma” öncesi Avi Alkaş ve Yonca Aközer ev sahipliğindeki basın toplantısı, “RE360”a yönelik ilginin ve yarattığı heyecanının somut bir göstergesi oldu. “RE360”a tam destek olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, basın toplantısında Dış İlişkiler Daire Başkanı Dr. Cengiz Taylan Baykara, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Arzu Nur Bulut, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Şehir Plancısı Aynur Gökalp Durna ile temsil edildi. T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Ömer Bilge Albayrak’ın da yer aldığı toplantıya STK’lar da büyük bir ilgi gösterdi. Basın toplantısına Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Işıl Erol, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Yönetici Direktörü Tuğba Kurdoğlu, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Selçuk Özdil, ÇEDBİK Başkan Yardımcısı Duygu Erten, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gökçe, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, İMİB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Kohen, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Genel Sekreteri Engin Keçeli, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aykut Dilibal, Genel Sekreteri Doruk Karşı, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Oya Narin ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş katıldı. Basın toplantısından çıkan ortak görüş, 1.500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek “RE360”ın büyük bir ihtiyacı ve beklentiyi karşılayacağı, gayrimenkul sektöründeki tüm yapı taşları arasında sinerji sağlayacağı, ulusal ve hatta uluslararası iş bağlantılarına zemin olacağının yanı sıra yakın bir zamanda global bir boyuta taşınacağı yönünde oldu.

360 DERECE BAKIŞ AÇISIYLA PLANLANDI

Farklılık, yenilik ve ortak yarar üzerine odaklanmış yapısı kadar sektörü tüm yapı taşlarıyla bir araya getirmesi ve bu yönleriyle bir ilki yaratacak olması nedeniyle “RE360”ın sektörde yankı yaratması bekleniyor. 700’e yakın gayrimenkul yatırımcısı, gayrimenkul geliştiricisi ve tüm alt sektörleriyle 1.500 kişinin bir araya geleceği “RE360”, 2 gün boyunca sektörün gündemini meşgul edecek. “RE360”ta sektörün gündeminde yer alan konular kadar, sürdürülebilir bir büyüme modeli ve dünyada markalaşma iddiasını taşıyan konu başlıkları, Türkiye ve dünyada kendi alanının kanaat liderleri olarak nitelendirilen konuşmacıları, ulusal ve hatta uluslararası platformlarda iş birliğine dayalı yapısıyla da dikkat çekiyor.
“RE360”ın, 5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirileceği 2 gün boyunca sektörün ana gündem maddesi haline geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Gayrimenkul yatırımcısı ve geliştiricisinden tedarikçiye, mimarlardan gayrimenkul fonları ve bankalara, kamu kuruluşlarından danışman ve bilişim teknolojicilerine kadar 1.500 kişiyi bir araya getirecek platformun yankı yaratacak oturumları kadar sektöre yön veren firmaların üst düzey yöneticileriyle hızlı iş bağlantılarını sağlayacak bire bir toplantıları ve araştırma sonuçlarıyla da büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Gayrimenkul sektörünün, kamu ve STK’ların beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak, tüm sektör paydaşlarını bir araya getirerek içerik, network ve vizyon geliştireceğine kesin gözüyle bakılan bu platformun uluslararası boyuta taşınması hedefleniyor.
“RE360”, ismi gibi sektörü tam anlamıyla 360 derece kapsayan bir içerik ile kurgulandı. Sektörel ihtiyaçları karşılayabilmek kadar güçlü bir geleceğin temellerini atabilmek için geliştirilen 2 günlük programda, gayrimenkul sektöründe iş birliğine ve güçlü bir geleceğin temellerini atmaya odaklı pek çok temel nokta esas alındı.

KANAAT LİDERLERİ VE TEDARİKÇİLER BİR ARADA

“Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”ta şu ana kadar 12 ana oturum ve 4 paralel oturum planlandı. Oturumlar, kamu ve özel sektörde farklı alanlarındaki liderlerin yanı sıra gayrimenkul sektörüyle sinerji içinde olan tedarikçilerle gerçekleştirilecek. Birbirinden çarpıcı konu başlıkları, 40’ın üzerindeki konuşmacı tarafından gerçekleştirilecek. Oturumlarda sadece Türkiye’den isimler değil, kendi alanında uzman olan uluslararası isimler de yer alacak. Oturumlar sırasında artık gayrimenkul sektörü için de yaşamsal önem taşıyan dünyadaki hızlı değişim ve bu değişimin gayrimenkulde yarattığı çarpıcı değişiklikler, yeni düzenlemeler ve piyasanın beklentileriyle gayrimenkulde ortaya çıkan yeni finansman araçları, geleceğin rotasına yön verebilmek için yapılması gerekenler ve uluslararası deneyimler gibi pek çok konu tartışılacak. Ayrıca, sektör oyuncularına esin kaynağı olacak başarı hikâyelerinin şifreleri de yine bu oturumlar sırasında çözülecek.

“RE360”taki en çarpıcı etkinliklerden biri ise “Sinerjik 1 Dakika” toplantıları. Bu toplantılarda Türkiye’nin her noktasından sektör tedarikçileri, ürün ve hizmet verenler, gayrimenkul sektörüne yön veren firmaların üst düzey yöneticileriyle birebir tanışma fırsatı yakalayarak gelecekteki iş birliklerinin ilk temellerini atabilecek.
Gayrimenkul sektörünü A’dan Z’ye tüm alt sektörleriyle de bir araya getiren ve sektöre dair her şeyin yer alacağı “RE360”ta ayrıca bu buluşmaya özel, günümüz tüketici tercih ve eğilimlerini odağa alan gayrimenkulde tüketici trendleri araştırması ile sektöre ışık tutulacak. Sektör yöneticilerinin bilgi edinmelerini sağlamasının yanında yorumlama ve karar vermeleri konusunda da yol gösterecek.
“RE360”taki sonuç almaya odaklı çarpıcı etkinliklerden bir diğeri ise, gayrimenkul sektörünün liderlerini pek çok temayla bir araya getirecek özel öğle yemekleri.

AVİ ALKAŞ: “TEMELLERİ SAĞLAM BİR GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, konuşmasına öncelikle, henüz fikir aşamasında bile farklılık, yenilikçilik, yararlılık, ulusal ve uluslararası platformda markalaşma gibi çok yönlü yapısıyla büyük bir heyecan yaratan “RE360”ın, ayrıca sektörün tüm yapı taşlarını aynı platformda buluşturacak olması açısından da büyük bir ilgi gördüğünü vurguladı. Avi Alkaş, “RE360” ile oluşturulacak Ortak Yarar Platformu’nun yaratacağı Ortak Akıl ile ve buradan doğacak sinerjiyle gayrimenkul sektörünün hem ulusal hem de uluslararası arenadaki katma değerinin daha da artacağına inandıklarını açıkladı. “RE360”ın sektörün geleceğe, tüm yapı taşları arasında sinerji kurup sürdürülebilir bir büyüme ile taşınması kadar; tüm dünyada gayrimenkul alanında bir marka olarak anılabilmesi için de önem taşıdığına sadece kendilerinin değil, tüm sektörün inandığını vurgulayan Avi Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, temelleri sağlam bir geleceği hep birlikte inşa edeceğimize inanarak bu yola çıktık. Bu yolla Türkiye’nin en önemli lokomotif ekonomik güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünü belki de 1 numaralı güç haline getireceğiz. Sektörün tüm yapı taşlarını bir araya getirecek bu atılımın gelecekle sektör arasında kurulmuş sağlam bir köprü olacağına inancımız tam.”

YONCA AKÖZER: “TEMELLERİ MIPIM SOHBETLERİNDE ATILDI, ÜZERİNDE 1 YILDIR İNCE İNCE ÇALIŞIYORUZ”

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise

“RE360”ın temellerinin, sektörde herkesi ve her şeyi kapsayacak bir buluşmanın beklentisiyle atıldığını belirterek, büyük bir ilgi ve heyecan dalgası yaratan bu organizasyon hakkında şöyle konuştu: “Herkes ve her şey diyerek yola çıktık. Sektöre dair her şeyi kapsayacak, sektörde konuşmak, tanışmak, iş birliği yapmak için herkesi bir araya getirecek bir buluşmanın hazırlığı içindeyiz. Yaptığımız sohbetlerde sektör oyuncularının 360 derece bir anlayışla bir araya gelmek istediklerini biliyorduk. Bu ortak platformu kurgulamak ve bu büyük buluşmayı gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz. Yaklaşık 1 yıldır ince ince üzerinde çalıştığımız, sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlediğimiz bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alacak. Damga vuracak 2 gün derken, sektörün meselelerini ele aldığı, kritik gelişmeleri yorumladığı ve yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunduğu oturumlar üzerine çalıştığımızı söylemek isterim. Bizi heyecanlandıran bu konferansta hedefimiz; gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sinerji yaratmaktır. Ofis, konut, sağlık yatırımları, ulaşım ve turizm yatırımlarının yanı sıra bu sektöre ürün ve hizmet veren firmaların ve kamu katılımıyla vizyon geliştirici, sektörü yakınlaştırıcı ve daha sonra uluslararası boyuta taşıyacağımız bir konferans hedefliyoruz. Gayrimenkulde yeni finansman araçları gibi güncel ve can alıcı konular, güçlü marka yaratmak sektör oyuncularına pazarlama stratejilerini oluştururken ilham alacakları örnekler sunan vizyon oturumları, dünyadaki hızlı değişim, bu değişimin yaşama etkilerinin ele alındığı ‘Trendler’ oturumu işinin merkezine ‘insanı anlamayı’ koyan sektör oyuncularına farklı bakış kazandıracak araştırma sunumları ile zengin bir içerik, 360 derece bakış ile gayrimenkule dair her şey ve herkesi bir araya getirecek ‘RE360 Buluşması’nı sizlere anlattığımız bugün, burada olmanız, heyecanımızı paylaşmanız bizler için çok değerli. Gücümüze güç katıyorsunuz.”

HULUSİ BELGÜ: “VİZYON AÇACAK, İŞ ORTAKLIKLARINA ZEMİN OLACAK RE360’IN GLOBELLEŞECEĞİNE İNANCIMIZ TAM”

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, 53.5 milyar dolarlık yatırım değerine sahip olan AVM sektörünün temsilcisi olarak, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün tüm bileşenlerini 360 derece mottosuyla bir araya getiren “RE360 Buluşması”nın bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarının altını çizdi. Belgü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden AVM ve ticari gayrimenkul yatırımlarının da yer alacağı bu buluşma, sektörün hedeflerine ışık tutarak vizyon açacak ve iş ortaklıklarına zemin hazırlayacak. İstanbul’un ev sahipliği yapacağı bu büyük buluşmanın, ileriki yıllarda uluslararası ziyaretçilerin de katılım gösterdiği global bir organizasyon olacağına inanıyoruz.”

IŞIL EROL: “RE360 İLE ORTAK AKIL ÜRETMENİN ÖNEMİNE İNANIYOR VE BU VİZYONU DESTEKLİYORUZ”

Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Işıl Erol, sektörün gelişimine katkı sağlayacağına inandıkları RE360 ile ortak akıl üretmenin altını çizerek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Dünyada ve Türkiye’de büyük ivme kazanan gayrimenkul sektörü, her geçen gün değişen yaşam koşullarına uyarak gelişmekte ve daha da önem kazanmaktadır. Sektörün sürdürülebilir olması, değişen ve gelişen dünya örneklerine rekabet oluşturacak donanıma sahip olması, akademik verilerle de desteklenmesi açısından farklı platformları bir arayan getiren ‘RE360’ gibi organizasyonlar sektörün can damarıdır. Özyeğin Üniversitesi çatısı altında kurulan Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi olarak bu sektörün gelişmesine katkı sağlayacağına inandığımız RE360 oluşumu ile ortak akıl üretmenin önemine inanıyoruz ve RE360’ın vizyonunu destekliyoruz.”

SELÇUK ÖZDİL: “RE360’IN YÜKSEK VERİMLİ, KONFORLU VE SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN PAYDAŞLARLA İŞ BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİNE İNANIYORUZ”

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Selçuk Özdil, “RE360”ın vizyonları doğrultusunda iş birliği geliştirmeye fırsat tanıyacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “ÇEDBİK’in vizyonu mevcut yapı ve yerleşimlerin sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak dönüştürüldüğü, yüksek verimli, konforlu ve sağlıklı bir yapılı çevre için tasarım ve uygulamalar yapılan bir Türkiye’dir. ÇEDBİK bunun için ulusal düzeyde, çevre dostu bina sertifika sistemi geliştirme yönünde çalışan ve bu sistemin yasal mevzuata geçmesi için faaliyet gösteren bir dernektir. Gayrimenkul sektöründeki paydaşlarımızla iş birliği içerisinde gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz çalışmalarımız adına derneğimiz için önemli bir platform yaratacağına inandığımız ‘RE360’ı desteklemekten heyecan duyduğumuzu belirtmek isteriz.”

ALİ KAHYAOĞLU: “İŞ BİRLİKLERİNİ GÜÇLENDİRMEK VE YOL HARİTASINI BELİRLEYEBİLMEK İÇİN İYİ BİR FIRSAT”

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, “RE360 Buluşması”nı gayrimenkul sektörünün tüm paydaşları ile iş birliklerini güçlendirmek için iyi bir fırsat olarak gördüklerinin altını çizerek, “Bu platformu, sektörün meselelerini istişare etmesi ve daha fazla katma değer üretmek için yol haritası belirlemeye imkân vermesinden dolayı önemsiyoruz.” dedi. Kahyaoğlu’nun dikkat çektiği bir diğer konu ise, Türk doğal taşlarını ve sektörü tanıtmak için İMİB olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar oldu. 2017 yılını “Dünya Türk Doğal Taşları Yılı” ilan ettiklerini anımsatan Kahyaoğlu, şöyle konuştu: “Bu kapsamda sene başından beri AR-GE’den tasarıma, inovasyondan modaya kadar her alanda çalışmalarımızı yürüttük. Nihai hedefimiz, tasarım, inovasyon ve yeni teknolojileri kullanarak ‘yükte ağır, pahada hafif’ şeklinde nitelenen doğal taşı ‘yükte hafif, pahada ağır’ hale dönüştürmek ve tüm dünyaya tanıtmaktır. Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.”

NAZMİ DURBAKAYIM: “SEKTÖRÜN TÜM PAYDAŞLARINI BİR ARAYA GETİREN ORGANİZASYONLARI ÇOK ÖNEMSİYOR VE DESTEKLİYORUZ”

İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren organizasyonları sektör içindeki paylaşımlar açısından son derece önemsediklerini, bu kapsamda “RE360”ın da çok önemli bir organizasyon olduğunu ifade etti. Durbakayım, şöyle konuştu: “RE360 Buluşması’na olan desteklerini çağdaş bilgi ve son teknolojiyi kullanan uluslararası standart ve meslek ahlakını benimsemiş, inşaat müteahhitliğini meslek edinmiş girişimcilerin kurduğu İNDER, kuruluşundan bu yana ülkemizde en etkin sivil toplum örgütlerinden biri olmuştur. Derneğimizin kuruluşundan bu yana verdiği hizmet kalitesini arttırmak ve sektörümüzü hak ettiği değere ulaştırmak istemekteyiz. Ayrıca, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren organizasyonları sektör içindeki paylaşımlar açısından çok önemsiyoruz ve destekliyoruz.”

DORUK KARŞI: “ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VE SONUÇLARA ODAKLI YAPISIYLA SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİREN RE360’IN BİR PARÇASI OLMAKTAN MUTLUYUZ”

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (İMİB) Genel Sekreteri Doruk Karşı, sektörel çözüm önerileri ve sonuçlara odaklanan temasıyla gayrimenkul sektörünü bir araya getiren “RE360”ın bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Sermaye piyasası mevzuatı ve bankacılık mevzuatı ile uygulama alanı bulan, konut finansmanı sisteminin önemli bir parçasını oluşturan gayrimenkul değerleme faaliyeti; kentsel dönüşüm, imar hakkı transferi, halka açık şirketlere yönelik değerlemeler, gayrimenkul sertifikaları gibi gayrimenkul ile ilintili mevzuatlarda hızla yerini almakta, ticari yaşamın ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. TDUB, gayrimenkul değerleme faaliyeti gerçekleştiren değerleme uzmanları ve değerleme kuruluşlarının üst kuruluşu niteliğinde, kanunla kurulmuş kamu meslek birliğidir. TDUB, gayrimenkul değerleme sektörünün düzenleyici kuruluşu olarak, ülkemizde gerçekleştirilecek değerleme faaliyetine yönelik uluslararası değerleme standartlarını yayımlamakta, meslek kuralları getirmekte, değerleme faaliyetlerini denetlemektedir. Türkiye gayrimenkul sektörünü bir araya getirerek önemli sektörel çözüm önerileri ve sonuçlara ulaşılacağına inandığımız bu organizasyonun bir parçası olarak organizasyonu destekleyen kurumlar arasında yer alacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

AYTEK İTEZ: “MİMARLARIN VE GAYRİMENKULCÜLERİN SİNERJİ İÇİNDE OLMASI AÇISINDAN ÖNEMİ BÜYÜK”

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez, mimarların gayrimenkul sektörü ile sinerji içinde olmalarının taşıdığı öneme dikkat çekerek, her iki meslek grubunu bir araya getirecek platformların bu açıdan son derece büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi. İtez, şöyle konuştu: “Gayrimenkul sektörü son yıllarda hızla büyüyerek, ekonomiye önemli katkılar sağlamaktadır. Günümüz teknoloji çağının getirileriyle birlikte farklı tasarım, üretim ve inşa yöntemleri uygulanmakta, böylece gayrimenkul sektörü değer kazanmaktadır. Bu büyüme ile eş zamanlı olarak mimarlık hizmetinin niteliğinin ve değerinin de artmasını sağlamak gereklidir. Nitelikli ve sürdürülebilir bir çevre yaratmak adına tasarımın önem kazandığı, mimarlık mesleğinin gerekliliklerini ve değerlerini ortaya çıkaracak bir model ile projelerin üretilmesi önemlidir. Bu kapsamda, TürkSMD olarak gayrimenkul sektörünün tüm paydaşları ile bir araya gelinen iş birliği ortam ve platformlarını çok önemsemekteyiz.”

OYA NARİN: “TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ GELİŞMELERE DE DEĞİNEREK BİRLİKTE ORTAK FAYDALAR SAĞLAYACAĞIMIZ BİR ORTAM OLACAK”

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Oya Narin, ortak faydalar sağlayacağına inandıkları “RE360” için şu değerlendirmelerde bulundu: “Turizm sektörünün temsilcisi Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği adına gayrimenkulün önemli yapı taşlarından biri olarak ‘RE360 Buluşması’nın önemli bir parçası olduğumuza inanıyoruz. Ülkemizin turizm sektörünü daha ileriye taşımak için, bu organizasyonda en ön sıralarda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Eminim ki, sektörün önemli paydaşlarını bir araya getirecek bu buluşma, turizm sektöründeki gelişmelere değinerek, birlikte ortak faydalar sağlayacağımız bir ortam haline gelecektir.”

DOĞAN UFUK GÜNEŞ: “TEKNOLOJİ VE YAZILIM YAŞAM MEKÂNLARINI DEĞİŞTİRİRKEN, TÜM HİZMET VERENLERİN BİR ARAYA GELMESİ ÖNEMLİ”

Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanı Doğan Ufuk Güneş, yazılım ve teknolojinin artık gayrimenkul sektörüyle birebir ilişki içinde olduğuna dikkat çekerek, bu açıdan “RE360”ın sektöre tüm hizmet verenleri bir araya getirmesinin son derece önemli olduğunu söyledi. Güneş, şu açıklamayı yaptı: “Teknoloji – yazılımlar hayatın tüm alanlarını etkilediği gibi yaşam mekânlarını da etkilemekte ve değişime uğratmaktadır. Günümüzde artan ve gelişen şehir nüfuslarının enerji, çevre, ulaşım gibi kaynaklarının daha verimli ve kontrol edilebilir düzeyde kullanımı için teknoloji önemli bir rol oynamaktadır. Yazılımların ve teknolojinin sayesinde akıllı şehirler ve akıllı binalar hayatımızı kolaylaştırıyor. Gayrimenkul sektöründe gelişen teknoloji kaynaklarıyla sektöre hizmet verebilmek çok önemli. YASAD olarak gayrimenkul sektörünün tüm hizmet verenlerini bir araya getirecek RE360 Gayrimenkul Buluşması’na verdiğimiz desteği önemsiyoruz.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam