Nazlı ÖZDEMİR : “Şehrin ilk AVM’si olarak bölgemizde hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.” « Mall&Motto

25 Mayıs 2024 - 00:49

Nazlı ÖZDEMİR : “Şehrin ilk AVM’si olarak bölgemizde hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.”

reklam
Nazlı ÖZDEMİR : “Şehrin ilk AVM’si olarak bölgemizde hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.”
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2017 - 16:34

1.108 views
reklam

 

 

Nazlı ÖZDEMİR
Movapark AVM Genel Müdürü

Sizce Movapark AVM’nin Mardin için önemi nedir?

Movapark AVM’yi Mardin de yaşayanlara sorduğumuzda Mardin duyacağınız ilk cümlelerden biri “ilk defa…” ile başlar. Biz Mardin’in buluşma noktası ve yaşam alanı olmak için yola çıktık ve bunu da başardığımıza inanıyoruz. Birçok markaya ev sahipliği yapıyor olmamızla birlikte, Türkiye’nin 4. Büyük aquaparkı olan konsept projemizde oyun alanlarımız, lunaparkımız, sinemamız ve çocuk hobi kulübümüzle her gün yalnızca şehrimizden deği çevre illerin yanında yakın ülkelerden de binlerce ziyaretçimizi ağırlıyoruz.

Mardin, Türkiye’nin cazibe şehirleri arasında yer alıyor, kültür turizmin yanında bölgede yapılan yatırımlarla dinamik bir şehir ve Movapark AVM 2012 yılında ziyaretçilerine kapılarını açtığı günden bugüne kadar Mardin’in en prestijli projesi olarak, şehrin ilk alışveriş ve yaşam merkezi olarak bölgemizde hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Bu misyonumuz ağır ve keyifli bir sorumluluk yüklese de her adımda bambaşka bir dünya sunmak, yaptığımız etkinlik ve kampanyalarla heyecanlandırmak ve yeni iş alanları yaratıp istihdam sağlamak en büyük mutluluğumuzdur.

Müşteri profilinizi ve ziyaretçi sayılarınızı nasıl buluyorsunuz?

Movapark AVM’nin açıldığı günden bu yana öncelikli hedefimiz tüm bölgeye hitap etmek ve bölgenin çekimin merkezi olmaktı. Giriş sayılarımıza baktığımızda artan oranları görmek şu ana kadar bu iddiamızı gerçekleştirdiğimizin göstergesi, Diyarbakır, Şırnak, Şanlıurfa gibi komşu il ve ilçelerimizden birçok ziyaretçimizi ağırladık. Havaalanının yanında konumlanmamız nedeniyle, Mardin ilimize gelen yerli ve yabancı turistin, yatırımcıların, iş nedeniyle yerleşenlerin ilk tercihi, ayrıca iki büyük ilçe arasında olması ve çevre illere olan mesafesi nedeniyle stratejik bir konuma sahiptir. Bu farklı özellikler ziyaretçi sayılarımızın artışıyla orantılıdır.

Mağaza doluluk oranı hakkında bilgi verir misiniz?

Ülkemiz de son dönemde yaşanan tüm olaylara rağmen Movapark AVM %91 doluluk oranı ile hizmet veriyor. 2016 yılındaki döviz rakamlarının dalgalanması ile birlikte birçok projede olduğu gibi perakendecilerimize gereken destek verilerek Movapark AVM olarak kur sabitlemesi çağrısına bizlerde katıldık. 2017 yılına girdiğimizde, 2016 yılını AVM olarak büyüme ile tamamladık.

Movapark AVM’de kiralama ve yönetim olarak nasıl bir yol izliyorsunuz?

Movapark AVM de kiralama ve yönetim olarak profesyonel destek almaktayız ve İnside Danışmanlık firması ile ilerliyoruz.

Mardin tarihi zenginlikleri yönünden oldukça zengin bir bölgede. Bulunduğunuz bölgede alışveriş merkezinin lokasyon olarak avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Mardin ilimizin, Mezopotamya’nın içinden geçen tarihi İpekyolu üzerinde olması yıllardır ticaretin merkezi konumunda olmasını sağlamıştır. Movapark AVM olarak bu tarihin içinde olmak ve modern yolların ve havaalanının yanında yer alması turizm ve bölge halkının ziyaretlerinde ulaşılabilir bir hizmet sunmaktadır. Bu konumu itibariyle Movapark AVM lokasyonu ile avantajlı bir konumdadır.

Alışveriş merkezi olarak sizi diğer alışveriş merkezlerinden ayıran unsurlar nelerdir?

Movapark AVM 15 Haziran 2012 tarihinden bu yana sizlerin desteği ile Mardin’in ve tüm bölgenin buluşma noktası haline gelmiştir. Sizlerle birlikte 5.yılımıza girdiğimiz 2016 yılında yaklaşık 5 milyon ziyaretçiyi ağırlamış olmanın mutluluğunu birlikte yaşıyoruz. Konumu ve içeriği itibareyle, açıldığı günden bu güne kadar artan ziyaretçi grafiği ve sürekli yenilenen mağaza karması ile dikkatleri çeken AVM’miz, birbirinden keyifli etkinlikleri ile Türkiye’nin 4. büyük Aqua parkı, fuar alanı, sinema ve diğer sosyal alanlarıyla, modern çocuk eğlence merkezi, ulusal zeminde kabul görmüş cafe ve restorant alanlarıyla ziyaretçileri için alışverişten öte bir yaşam merkezi haline gelmiştir.Doğu’da yeni bir yaşam tarzının önderliğini sürekli yükseltme yolunda ilerleyen Movapark AVM Mardin’e özgü konukseverlikle karşılama avantajına sahiptir. Movapark bünyesinde açılan Aquapark’ı ve Aquapark’ın 6 farklı eğlence havuzu ile Movapark Mardin’in eğlence merkezi olmuştur.Aynı zamanda 2500 kişilik Movasalon kapasitesi ile düğün salonu, kongre,toplantı ve konser alanı Movapark’ın Mardin’e şansı haline gelmiştir. Mardin’in ilk ve tek alışveriş yaşam merkezi olan, yönetiminin İnside AVM Danışmanlık tarafından yapıldığı Movapark AVM’yi 2017 yılında da ilk günkü heyecanımızı birlikte korumaya ve devam ettirmeye çalışıyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam