Deniz BOZAN : Yenilikçi, yaratıcı ve keyifli mekânlarla yaşama değer katıyoruz. « Mall&Motto

16 Ekim 2021 - 06:05

Deniz BOZAN : Yenilikçi, yaratıcı ve keyifli mekânlarla yaşama değer katıyoruz.

reklam
Deniz BOZAN : Yenilikçi, yaratıcı ve keyifli mekânlarla yaşama değer katıyoruz.
Son Güncelleme :

11 Eylül 2017 - 15:47

124 views
reklam

 

 

Deniz BOZAN
Tepe Emlak Yatırım / Varlık Yönetimi Direktörü

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Deniz Bozan, Tepe Emlak Varlık Yönetimi Direktörü olarak görev yapmaktayım. Bu görevim öncesinde de Tepe Emlak bünyesinde yer alan Tepe Nautilus’un AVM Müdürü’ydüm. 20 yıla yakın bir sürede alışveriş merkezi, inşaat ve turizm sektörlerinde çalıştım.

Tepe Emlak sektördeki güçlü oyunculardan bir tanesi. Tepe Emlak’ın sektöre bakış açısı ile ilgili bilgiler verebilir misiniz?

Tepe Emlak olarak Bilkent Holding bünyesinde 1996 yılından bu yana faaliyet göstererek birçok başarılı projeye imza atıyoruz. Değişim ve gelişimin sürekli olması gerektiğine inanan bir ekibiz; stratejik bir yönetim anlayışımız var. Yeni ve uygulanmamış fikirler yaratmaya çalışıyoruz. Alışveriş merkezi yatırımları, yönetim ve proje danışmanlığı konularında sektörü ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Amacımız her projemizde geliştirdiğimiz yenilikçi, yaratıcı ve keyifli mekânlarla yaşama değer katmak.

Tepe Emlak’ın güncel yönetim portföyünde yer alan alışveriş merkezleri hangileri?

Bilkent Center, Bilkent Station, Tepe Nautilus, Tepe Prime Avenue ve Ahlatlıbel Atatürk Parkı kiralama ve yönetim portföyümüzde yer alıyor. Bilkent Center sektördeki öncü projelerden. 48.000 m2 kiralanabilir alana sahip, 70’e yakın mağazasıyla hizmet veren Ankara’nın ilk engelsiz alışveriş merkezi. Kaliteli eğlence anlayışına sahip mekanları ve sanat sokağıyla bölgenin kültür& sanat ve eğlence merkezlerinden biri. Bilkent Center bünyesinde 2015 yılında açtığımız Bilkent Station kapalı sokak görüntüsündeki mimarisiyle çok ses getirdi. Bilkent Station, dünya mutfaklarından oluşan kafe ve restoranları, eğlence ve oyun mekanlarıyla Ankara’nın en önemli adreslerinden biri oldu. Bir yılda ağırladığı 1.000.000’un üzerinde ziyaretçisi ile de bu durumu kanıtlıyor. Tepe Prime Avenue ise, Ankara’nın ilk açık hava projesi. Agora fikrinden yola çıkarak tasarladık. Tepe Prime, ışıklı su gösterilerine sahip havuzu, büyük bir sahnesi olan meydanı ile yıl içinde birçok farklı konser, gösteri, festivale ev sahipliği yapıyor. Yaz & kış açık havanın tadını çıkarabileceğiniz Ahlatlıbel Atatürk Parkı ise 25.300 m2 çim alana sahip doğayla iç içe keyifli mekanlar sunuyor.
Tepe Nautilus ise 15 yıldır İstanbul’un tam kalbinde yer alan alışveriş merkezimiz. 130 mağazası ile ulusal ve uluslararası birçok markayı bünyesinde bulunduruyor. Marmaray ve Anadolu yakası metro hattının kesişme noktasında olduğu için Tepe Nautilus’a ulaşım çok rahat.

Bu yıl 15. Yılını kutlayan Tepe Nautilus ile ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Tepe Nautilus hem İstanbul’un en köklü hem de ülkenin temalı ilk alışveriş merkezlerinden biri. Bu yılın bizim için anlamı büyük, çünkü 15. yaşımızı kutluyoruz. Ziyaretçilerimizle aramızda kuvvetli bir bağ oluşturduğumuz dolu dolu 15 yılı geride bıraktık. Etkinliklerimiz, kampanyalarımız ve düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz sergilerimiz ile alışverişin yanı sıra yaşayan bir mekan yarattık. Ziyaretçilerimize sanat etkinliklerinden, çocuk atölye çalışmalarına, keyifli konserlerden ünlü isimlerle söyleşilere kadar tüm ailelerin katılabileceği her yaş grubuna özel, farklı ve eğlenceli etkinlikler ve kampanyalar düzenliyoruz.

Markamıza, kurum kimliğimize ve ziyaretçi profilimize uygun, kaliteli güzel projelere imza atmak ve 15 yıllık başarılı imajımızı devam ettirmek en büyük amacımız. Zaten buradan da ilhamla 15. Yılımızı “Tam Kalbinde” konseptiyle kutluyoruz. Ziyaretçilerimiz ile lokasyon – ulaşım – marka karması anlamında kurduğumuz fiziki bağlar ve müşteri memnuniyeti, hizmet anlayışımız, pazarlama faaliyetlerimiz ile oluşturduğumuz duygusal bağlarımızı en güzel şekilde ifade etmek istedik. 15. yılımıza özel farklı kampanya ve etkinliklerle ziyaretçilerimize çok özel sürprizlerimiz olacak.

Tepe Nautilus’un mağaza doluluk oranı ve ziyaretçi profilinden bahseder misiniz?

Tepe Nautilus; Kadıköy, Üsküdar, Acıbadem, Koşuyolu, Bağdat Caddesi gibi nüfusun yoğun olduğu bir bölgede. Açılmayı bekleyen yeni ve güçlü markalarımız ile birlikte mağaza doluluk oranımız neredeyse % 100’e yakın. Kiralama süreçlerimizde oldukça titiz hareket ediyoruz. Yoğun kiralama talebi alıyoruz ve bu talepleri lokasyonumuza, ziyaretçi profilimize ve ziyaretçilerimizin beklentilerine göre değerlendiriyoruz. Yılların getirdiği deneyim, hizmet kalitemiz ve müşteri ilişkilerine verdiğimiz önem sonucunda geniş bir sadık müşteri kitlemiz var. Tabii ki çok merkezi bir konumda bulunması nedeniyle birçok kişinin sıkça tercih ettiği, kolaylıkla ulaşabildiği için insanların buluşma noktası olarak konumlandırdığı bir alışveriş merkezi Tepe Nautilus.

Marka karmanızı oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz?

Marka karmamız elbette ki günün koşullarını dikkate alarak, ziyaretçilerimizin talepleri doğrultusunda, her kesimden ziyaretçimizi mutlu edecek, aradıklarını rahatça bulabilecekleri farklı ve kaliteli markalardan oluşuyor. Biz hem ziyaretçilerimizin taleplerini hem de alışveriş merkezimizde bulunan markaların memnuniyetini önemsiyoruz. Bu nedenle hem Tepe Nautilus ziyaretçi yapısına ve taleplerine uygun farklı markaları bünyemize katmaya hem de yıllardır bizimle işbirliği içinde olan markalarımızı istedikleri hedef kitle ile buluşturmaya gayret ediyoruz. Mevcut markalarımız da kendi planlamaları doğrultusunda yenileniyorlar, mağaza dekorasyonlarını ve yapılarını değiştiriyorlar, daha dinamik ve ziyaretçi profiline uygun düzenlemeler yapıyorlar ve iletişim stratejilerini de bu doğrultuda revize ediyorlar. Mevcut markaların da bu değişimi alışveriş merkezimiz için de bir yenilenme sağlıyor.

Pazarlama faaliyetlerinizi planlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Her AVM kendi müşteri profiline, lokasyonuna ve kurumsal yapısına uygun pazarlama stratejileri geliştiriyor. Biz de AVM’yi ziyaret eden tüm misafirlerimizi iyi tanımaya ve Tepe Nautilus’tan beklentilerini karşılamaya öncelik vererek müşteri kitlemize uygun pazarlama etkinlikleri, kampanyalar ve iletişim stratejileri geliştiriyoruz. Elbette ki en önemli kıstasımız müşteri memnuniyeti. Ziyaretçilerinizi ve AVM içindeki markaları doğru dinlemeli, doğru anlamalı ve bu doğrultuda gerekli çalışmaları yapmalısınız.

Tepe Nautilus olarak hem mevcut müşterilerimize hem de potansiyel müşterilerimize alışverişin yanında kaliteli ve keyifli zaman geçirebilecekleri bir yaşam alanı sunmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte, günümüzde artık her etkinliğin ve kampanyanın birçok farklı ayağı olan projeler olarak tasarlanması gerekiyor. Yani, bir yandan AVM içerisindeki misafirin güzel vakit geçirmesi, bir yandan hayatımızın bir gerçeği olan sosyal medyada konuşulabilecek, paylaşma isteği uyandıracak bir kurgusu olması, diğer yandan da alışverişe katkıda bulunan mağazalara yönlendirici bir etkisi olması önemli.

Yaşadığımız topluma ve çevremize sorumluluk bilinciyle, sosyal sorumluluk projelerine yer vermeye gayret ediyoruz. Kurumsal yapımız gereği de bu tür projeler bizim için oldukça önemli. Misafirlerimiz gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerine her zaman çok ilgi gösteriyor, katılımda bulunuyorlar ve bizi her zaman bu projelerde destekliyorlar. Misafirlerimizle birlikte güzel sonuçlar ve geri dönüşler elde ettiğimiz bu projelerle de diğer AVM’lerden farklılaşarak, aramızda duygusal bir bağ kuruyoruz. Bu bağ da onların burada daimi vakit geçirmek isteyecekleri yaşam alanları oluşturmamızı sağlıyor. Aslında projeler ne kadar çok bahsettiğim bu kriterleri karşılayabiliyorsa o kadar başarılı faaliyetler ortaya çıkıyor.

AVM’nizi diğer AVM’lerden ayıran unsurlar nelerdir?

Açıldığımız ilk günden beri müşteri memnuniyetini ve hizmetini en üst seviyede tuttuk. Ziyaretçilerimizin taleplerini ilgiyle dinledik, kendimizi sürekli yeniledik, bir renovasyon sürecinden geçtik ve yeni uygulamalar gerçekleştirdik. Örneğin bu kapsamda ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirecekleri farklı alanlar sunmak için yarattığımız Nautilus Meydanı, altın orana sahip Nautilus Heykeli ile meydan kültürünü yansıtıyor. Farklı etkinlikleri ile her daim canlı bir alan. Bunlarla birlikte, İstanbul gibi ulaşımın zor ve zamanın çok değerli olduğu bir kentte Tepe Nautilus, merkezi konumu ile farklılaşıyor. Bize Kadıköy bölgesinden yürüyerek, Avrupa yakasından Marmaray, deniz ulaşımı, metrobüs ve Anadolu yakasından metro ve farklı hatlardan geçen toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. 2 bin 675 araç kapasiteli açık ve kapalı rahat otopark alanımız da misafirlerimiz için ayrı bir tercih sebebi.

Tepe Emlak uzun yıllara dayanan tecrübelere sahip bir şirket. Peki, ilerleyen günlerdeki hedeflerinden bahsedebilir misiniz?

Tepe Emlak olarak tüm paydaşlarımız ile uzun soluklu ilişkiler kurmayı önemsiyoruz. Bu bakış açısıyla kiralama, yatırım/proje danışmanlığı ve varlık yönetimi hizmetlerimize büyük bir güç ve motivasyon ile devam ediyoruz. Son dönemde kiralama danışmanlığını yaptığımız projeler arasında gastronomi, eğlence, alışveriş ve sanatın buluştuğu İstanbul 42 Maslak, Türkiye’nin ilk Citta Slow üyesi Seferihisar’da Teos Marina, Ankara’da yaz & kış açık havanın tadının çıkarılacağı Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Ankara’nın önemli gelişim bölgesinde yer alan Beker Plaza, konsept danışmanlığını üstlendiğimiz İncek Loft ve Bulvar Loft bulunuyor. Tepe Emlak olarak önümüzdeki dönemde uzun yıllara dayanan deneyimimizi şehirlere prestij katan projelere dönüştürmeye devam edeceğiz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam