Dünya Yayıncılığı IFTV’de (Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum&Fuarı) buluşuyor « Mall&Motto

13 Nisan 2024 - 22:44

Dünya Yayıncılığı IFTV’de (Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum&Fuarı) buluşuyor

reklam
Dünya Yayıncılığı IFTV’de (Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum&Fuarı) buluşuyor
Son Güncelleme :

26 Eylül 2017 - 17:09

260 views
reklam

 

 

Türk radyo ve televizyon sektörünün en büyük sivil toplum kuruluşu ve aynı zamanda 5 kıtadan üyeleriyle en geniş yayıncılar birliği ABU – Asya Pasifik Yayıncılar Birliği üyesi olan RATEM-Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve CEO Event, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu desteğiyle ulusal yayıncılık sektörünü uluslararası alana taşımak üzere “IFTV – Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum ve Fuarı”nı düzenliyor.

Geçtiğimiz üç yıl içinde başarıyla gerçekleşen organizasyon bugüne kadar 700’ü yurtdışından 75 ülkeden olmak üzere 6.000 ziyaretçi, 200 markaya ve 150 konuşmacıya ev sahipliği yaptı. 28-30 Eylül 2017’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan IFTV – Uluslararası Film ve Televizyon Forum ve Fuarı, sektörün en önemli ve en büyük buluşma noktası olacak.

80 Ülkeye 250 Milyon Dolarlık Dizi İhracatı, 2023 Hedefi 1 Milyar Dolar!

Etkinliğin en dikkat çekici alanları arasında yer alan, ülkemizin dünya sıralamasında ikinciliğe yerleştiği dizi ihracatı konusunda RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy“ Türkiye kendi dizilerini, programlarını ve formatlarını yılda yaklaşık 80 ülkeye ihraç ederek 250 milyon dolar gelir elde eder duruma geldi. Son yıllarda Türkiye bu sektörde ciddi bir büyüme elde etti. Ülkemizde üretilen dizi ve program içerikleri Kanada’dan Peru’ya, Arjantin’den Çin’e kadar çok geniş bir coğrafyadan ilgi görmeye başladı. 2023 yılında dizi ihracatında hedefimiz 1 Milyar dolar” şeklinde görüş bildiren Gürsoy, IFTV ile ilgili olarak da, “İçerik ve teknik kalitesi ile dünyada rekabet edebilir noktaya ulaşan Türk televizyon yapımlarının ülkemiz ekonomisi ve turizmine katkısının artırılması, kültürel etkileşim ve iletişimin öneminin vurgulanması amaçlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Forum & Fuar Bir Arada…

Dünyada medya, iletişim ve yayıncılık sektörüne yön veren liderlerin İstanbul’da buluşacağı, ulusal ve uluslararası profesyonellerin, kamu temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya geleceği etkinlikte sektörün geleceğine yön verilecek. Önemi her geçen gün artan yayıncılık pazarının yakından izlenmesine olanak tanıyan, küresel ve bölgesel gelişmelere erişim sağlayan, ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, sektörel birlik ve dernekler tarafından da desteklenen, bölgenin en önemli organizasyonu olan IFTV, Forum ve Fuar özellikleriyle dikkat çekiyor.

Yayıncılık sektöründeki iletişim ve iş birliği kanallarını geliştirmeyi, küresel trendler ve sektörde beklenen gelişmeler konusunda yol göstermeyi amaçlayan IFTV’nin Forum bölümünde, yayıncılık ve içerik dünyasına ilişkin uluslararası anlamda öne çıkan gündemin paylaşılması, ortak geleceğe ilişkin fikirlerin ortaya konulması hedeflenmektedir. Her yıl gelişmelere paralel olarak belirlenen ana tema doğrultusunda gerçekleştirilecek olan forum programına, ulusal ve uluslararası düşünce önderleri ile birlikte birçok önemli konuşmacı katılacak.

Sektörün kalbinin atacağı fuara ise yayıncılık sektöründeki teknoloji firmaları, TV kanalları, yeni teknolojiler ve medya firmaları, film yapım tedarikçileri, film ve dizi yapım şirketleri, film ve dizi ihracat şirketleri katılacak.

Türkiye’den ve Dünyadan Önemli İsimler IFTV’de…

Tüm dünya yayıncılığının buluşacağı IFTV özel konukları ve konuşmacılarıyla da dikkat çekecek. Salma Hayek, PenelopeCruz, James Franco, Micheal Pena gibi dünyaca ünlü isimlerin oyuncu koçu olan Michelle Danner IFTV’de özel bir atölye çalışması düzenleyecek. Martin Cuff (İçerik ve Pazarlama Geliştirme Danışmanı), Matt Green(Dünya Reklamverenler Federasyonu Medya ve Dijital Direktörü), Stan Baaijens (DVB İcra Kurulu Üyesi), Ian Grace (Virgin Radio International Başkanı), Nabiha Ben SALEH (ASBU–Arap Ülkeleri Yayıncıları Birliği TV Direktörü), Renata Uhlarikaova (Kantar Media Uluslararası İş Geliştirme Direktörü), Gunnar Garfors (Uluslararası DMB Geliştirme Grup Başkanı) gibi sektörün önde gelen isimleri ve diğer sürpriz isimler IFTV’de konuşmacı olarak yer alacak.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam