Vedat Özeren: “İzmir’de alışılagelmişin dışında aktiviteler organize ederek farklılık yaratmayı amaçlıyoruz.” « Mall&Motto

24 Haziran 2024 - 23:39

Vedat Özeren: “İzmir’de alışılagelmişin dışında aktiviteler organize ederek farklılık yaratmayı amaçlıyoruz.”

reklam
Vedat Özeren: “İzmir’de alışılagelmişin dışında aktiviteler organize ederek farklılık yaratmayı amaçlıyoruz.”
Son Güncelleme :

20 Kasım 2017 - 15:43

298 views
reklam

Vedat ÖZEREN
Mavibahçe AVM Genel Müdürü

Bize kendinizi tanıtır mısınız?

MaviBahçe, yeni konut ve ticaret yatırımları ile hızla gelişen, modern bir yaşam standardı sunan ve İzmir’in en yüksek nüfusa sahip ilçelerinden olan Karşıyaka’nın sınırları içerisindeki Mavişehir’de bulunuyor.

60.000 m² kiralanabilir alana sahip MaviBahçe’de, 4 kat üzerinde 250’ye yakın mağaza, 50 restoran ve kafe, 2.000 kişi oturma kapasiteli yeme içme alanı, İzmir’in en geniş çocuk katı ve eğlence alanları ile IMAX teknolojisini İzmirlilerle ilk kez buluşturan 11 salonlu sinema yer alıyor.

İzmir’i içinde yaşatan karakteristik özellikleri sebebiyle “İçimde İzmir var” mottosu ile yola çıkarak, teraslı restoran ve kafelerin, palmiye ağaçları ve Ege’ye özgü çiçekler ile bezenmiş havuzlu ferah bahçelerin çevrelediği meydanı, geniş rekreasyon alanları, ziyaretçileri benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimine davet eden bir AVM olduk.

İzmir ile iç içe olmamız sebebiyle kısa sürede bölgenin en çok ziyaret edilen AVM’si ve en guclu gastronomi destinasyonu olduk .

AVM’ler arası ciddi bir rekabet varken çok kısa bir sürede İzmir’in en beğenilen AVM’si oldunuz. Yönetim ve kiralama olarak bu başarının sırrı nedir?

İzmirlilerin talep, ihtiyaç ve alışkanlıkları göz önünde bulundurularak planlanan projenin mimarisi, İzmir’in geleneksel evleri, köprüleri ve yeşil bahçelerinden ilham alıyor. İzmirlilere aşina oldukları “yaşam tarzını” sunan MaviBahçe’de ziyaretçilerin, konforlu bir alışveriş deneyimi yaşamanın yanında, gerçekleştirilecek sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmaları, Ege’nin özgün
lezzetlerini tatmaları, ferah meydan ve teraslarda aileleri ve arkadaşları ile keyifli vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Klasik alışveriş merkezlerinde görülmeyen farklı etkinlik konseptleri ile İzmirlilerin ilgi alanlarına hitap edecek etkinlikler düzenliyoruz. İzmirliler kendilerini bir AVM’den çok yaşam merkezinde hissettiği ve MaviBahçe’nin içinde İzmir’in tüm özelliklerini bir arada buldukları için ziyaretçilerin tercih nedenlerinin başında geliyor.

Sosyal sorumluluk projelerimiz İzmirlilerin kalbine dokundu ve ziyaretçilerimiz kısa sürede MaviBahçe ile aralarında gönül bağı kurdu. Bahçemizin çeşitli bölgelerinde minik dostlarımız için dinlenme ve beslenme alanları oluşturduk. Ayrıca HAYTAP işbirliği ile food court’ta kalan fazla yemekler barınaklara götürülüyor.

C Blok 2. katta yer alan İyilik Atölyesi Down Sendromlu çalışanları ile özel çocuklara çalışma imkânı sağlıyor. İzmir Down Sendromu Derneği ile yaptıkları işbirlikleri sayesinde cafeyi ziyaret ettiğiniz her an bir etkinlik ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca MaviBahçe birçok alanda farklı işbirliklerine imza atıyor. Devlet Opera ve Balesi MaviBahçe’de birçok temsil sergileyerek sanatı herkes için ulaşılabilir kılıyor. 29 Ekim ve 10 Kasım’da ziyaretçileri MaviBahçe kent meydanında duygu dolu gösteriler bekliyor.

MaviBahçe vurguladığı İzmir mottosu ile bölgesel bir AVM olarak içinde tanınmış ulusal ve uluslararası markaları barındırıyor. Bunun yanı sıra İzmirlilerin sevdiği ve bağlı oldukları lokal markalara da yer verilmesi yine ziyaretçilerin kendilerini rahat hissetmesini sağlamıştır.
AVM’nin İzmir’in gelişmekte olan bölgesi Mavişehir’de bulunması sebebi ile, core catchment area’da yaşayan yüksek sosyo-ekonomik statüye sahip hedef kitleye yönelik olarak daha upscale markalar da AVM’de konumlanmıştır.

İzmirlilerin yaşam tarzına uygun olarak dizayn edilen AVM’de açık alanları olan café ve restoranlara geniş yer verilmiştir. İçerisinde çocukla ilgili tüm ürün ve hizmetlerin yer aldığı bir çocuk katının ve İzmir’in ilk IMAX sineması da bulunuyor.

Kisa zaman içinde açılacak Bostanlı Performans Sanatları merkezi ile de eğlence konusundaki karmamizi da güçlendiriyor olacagiz

Marka karması ve ziyaretçi profili hakkında bilgi verir misiniz?

MaviBahçe, 250’nin üzerinde ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği
yapıyor. H&M, Beymen, Vakko, Boyner Sports Koton, LC Waikiki, DeFacto, Mango ve Marks&Spencer’ın da aralarında yer aldığı, modaya yön veren markaların yanında, Macrocenter, TeknoSA, D&R, Fun Time, , Mudo Concept ve IMAX teknolojisi ile Cinemaximum da alışveriş merkezi için çekim gücü
oluşturuyor.

Aileler, gençler, kültür ve sanata önem verenler bizi en çok ziyaret eden kitlelerin başında geliyor. AVM’nin İzmir’i içinde yaşatan karakteristik özellikleri ile de bağlantılı olarak eğlenceyi, açık havada yeme-içmeyi seven bir profilimiz var. İzmir’in ve İzmirlilerin yaşam tarzını, alışkanlıklarını, değerlerini yansıtması sebebiyle açılışından bu yana geçen kısa süre içinde şehrin en sevilen AVM’si olduk. Ziyaretçilerimiz kendilerini MaviBahçe’ye bağlı hissediyorlar. 2 sene gibi kısa bir sürede yılda 14 milyon ziyaretçinin uğrak noktası haline geldik.

Pazarlama faaliyetlerini belirlerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirirken ziyaretçilerimizde aidiyet hissi yaratacak ve MaviBahçe’de kendilerini keyifli ve mutlu hissedebilecekleri ortamlar yaratmayı hedefliyoruz. Ayrıca İzmir’de alışılagelmişin dışında aktiviteler organize ederek farklılık yaratmayı amaçlıyoruz. İzmir’de ilk olarak gerçekleştirdiğimiz Gökyüzünde Ziyafet etkinliği ile ziyaretçilerimizi 55 metre yükseklikte, restoranlarımızın ünlü şeflerinin hazırladığı yemekler eşliğinde ve mükemmel bir manzarada ağırladık. ICSC Solar Marketing’de 1 Gümüş, Hermes ten 4 Platin 4 Altın, Stivie den 1 Altın 4 Bronz olmak üzere toplam bu 3 platformdan 14 ödül kazandı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi; Haytap ile işbirliği yaparak yemek katında kalan yemekleri evsiz hayvanlar ile paylaşıyoruz. Belli dönemlerde bisikletini getiren ziyaretçilere ücretsiz bisiklet bakım ve temizliği imkanı sağlıyoruz. Kadınlara bisiklet sürmeyi öğrettiğimiz çeşitli etkinliklerimiz oldu. Mezuniyet, düğün, aileye yeni bir bireyin katıldığı doğum gibi insanların hayatına yön veren konularda her şeyi bir arada bulabildikleri ve her konuda danışabildikleri festivaller düzenliyoruz.Della Miles, Fatih Erkoç, Kerem Görsev gibi değerli sanatçılar ile ziyaretçiler Jazz Festivalinde buluştu. 3 gün süren festival boyunca İzmirliler jazz müziğe doydu.

İzmirlilerle pek çok markayı ilk kez buluşturdunuz. Yeni katılımlar olacak mı?

Zaman zaman marka karmasındaki değişimler iş akışımızın bir parçası ve bunu yaparken mutlaka MaviBahçe’nin genel konseptine uyum sağlayacak, çekim gücüne sahip, popüler, tanınmış ulusal ve uluslararası markalara yer vermeye dikkat ediyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam