Eğlenceli Alışveriş « Mall&Motto

24 Şubat 2024 - 15:49

Eğlenceli Alışveriş

reklam
Eğlenceli Alışveriş
Son Güncelleme :

13 Şubat 2018 - 15:41

713 views
reklam

 

 

 

 

Gazi Görkem Okar
Brandium Yaşam ve Alışveriş Merkezi
Genel Müdür Yardımcısı

 

AVM’ler zengin marka karmaları, uygun fiyat ve kampanyaların yanında yepyeni bir kulvar daha oluşturdu: “Eğlenceli Alışveriş”. Tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamanın yanında özel günlerde ve hafta sonlarında ailelerin akın etmesini sağlıyorlar. Bu konuda ki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Her zaman vurguladığımız bir konudur AVM’lerin farklılaşması. O kadar çok AVM yatırımı hayata geçti ki AVM’ler artık farklılaşmaya yöneldi. Bu durum da AVM’lerin bir alışveriş noktasından çok bir yaşam merkezi konumuna gelmesini sağladı. AVM’ler bu durumu göz önüne alarak ‘’Eğlenceli Alışveriş’’ kültürünü sırf özel günlerde ya da hafta sonlarında değil sürekli olarak benimsemelidir. Biz Brandium olarak bu düşünce tarzı ile hareket etmekteyiz ve etkinliklerimizi 9 gün olacak şekilde planlamaktayız. Sadece özel günler ya da hafta sonları aktivite yapılması sadece o günlerde alışverişi keyiflendirmek olur. Genel yapılacak çalışmalar ise misafirlerimizin o günlük değil genel ihtiyaçlarının hep birlikte karşılanmasına yönelik olur.

AVM’ler sadece büyüklerin alışveriş yapma ihtiyaçları yanında çocuklara yönelikte eğlenceli programlara ağırlık veriyor. Alışveriş programları ailelerde çocuklara göre ayarlanmaya başladı diyebiliriz. Sizce bu tür etkinlikler AVM cirolarına nasıl yansıyor?

Bizler de bu durumu iki sene önce yaptığımız iç görü çalışmalarımız ile hayata geçirdik. Eskiden konser yapan bir AVM iken uzunca bir süredir anne ve çocuk konseptini benimseyen bir alışveriş ve yaşam merkeziyiz. Son zamanlarda tüm etkinliklerimiz anne ve çocuğa yönelik oldu. Bu durumla birlikte TOYZSHOP’un en büyük mağazasının Brandium’da açılmasının AVM’nin cirosuna yaptığı katkının yanı sıra birçok yemek mağazamızın içerisinde çocuk oyun alanı yaparak kendi cirolarını da arttırdığını görmekteyiz. Bu durumda sırf AVM’nin değil mağazaların da cirolarının çocuklara yönelik yapılan etkinlikler sayesinde olumlu etkilendiğini görmekteyiz.

AVM’ler ziyaretçilerini keyifli alışveriş için mutlaka eğlendirmeli mi?

Keyifli alışveriş sadece eğlence üzerine kurgulanmamalıdır. Çünkü herkesin eğlence anlayışı farklıdır. Bizler tüm ziyaretçilerimize hizmet sunmakla mükellef olduğumuzdan sadece eğlenceye değil ziyaretçilerimizin zamanlarını en kaliteli şekilde kullanmalarına odaklanmaktayız.

Eğlence faktörünü güçlendirmenin AVM’ler açısından yarattığı katkılar nelerdir?

Eğlence faktörü günümüzde tüm sektörleri etkilemektedir. Tüketimin her an yaşandığı AVM’lerde de katkı sağladığı yadsınamaz bir gerçektir. AVM’ler açısından konserler, imza günleri, çizgi kahramanlar vb aktiviteler, eğlence sektörünün AVM’lerin canlı kalmasına yaptığı en büyük katkılardır. Bu gibi durumlarda hem ziyaretçilerimiz daha keyifli zaman geçirmiş oluyor hem de aile bireyleri farklı eğlence türleri ile neşelenebiliyor.

Dönemsel olarak çocuklara yönelik sizde eğlenceler düzenliyorsunuz. Bu etkinlikleri belirlerken kriterleriniz nelerdir?

Bizler aslında çocuklara yönelik eğlenceler düzenlemiyoruz. Bizler çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklara yönelik eğlenceler sadece eğlendirmeye yöneliktir. Bizler ise etkinlik düzenleyerek çocukların bir şeyler öğrenmesine ve eğitimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Etkinliklerimizin içerikleri en önem verdiğimiz konudur.

Çocukların yaş gruplarına göre nasıl bir eğitim ve öğretim sunabiliyor, hangi özelliklerini geliştirebiliyorlar vb konular bizim önem verdiğimiz konulardır. Çünkü çocuklarımıza yapacağımız yatırım geleceğimize yapacağımız yatırımdır.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam