Atilla Akay: “Sıcak ilişkiler her zaman doğru iletişimi ve doğru yönlendirmeyi sağlar. ” « Mall&Motto

22 Ocak 2022 - 05:11

Atilla Akay: “Sıcak ilişkiler her zaman doğru iletişimi ve doğru yönlendirmeyi sağlar. ”

reklam
Atilla Akay: “Sıcak ilişkiler her zaman doğru iletişimi ve doğru yönlendirmeyi sağlar. ”
Son Güncelleme :

28 Şubat 2018 - 16:15

366 views
reklam

 

 

 

 

 

 

Atilla Akay
41 Burda AVM Müdürü

 

Bize AVM’nizi tanıtır mısınız?

41 Burda AVM, Türkiye’nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Kocaeli’de Esas Gayrimenkul tarafından 2016 yılında hayata geçirildi. Kocaeli’nin en büyük alışveriş merkezi olarak açıldığımız günden itibaren alışveriş, yaşam ve buluşma merkezi haline geldik. Ziyaretçilerimize alışverişin yanı sıra sosyalleşme ve bir çok ihtiyaçlarını bir arada giderme imkanı sunuyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve çalışmalarla Kocaelililere sunduğumuz ayrıcalıklı dünyayı her geçen gün geliştirmeye ve zenginleştirmeye çalışıyoruz.

Sizce Z kuşağının pazarda etkin rol almasıyla yakın gelecekte AVM’lerde nasıl değişimler yaşanacak?

Z kuşağının pazarda etkin rol almasıyla birlikte alışveriş deneyimine, perakendeciliğe, mağazacılığa dair tüm ezberler bozulacak ve alışkanlıklar değişecek. Perakendeciler, Z Kuşağı’nı yakalayabilmek ve değişime ayak uydurmak için şimdiden pek çok yeniliğe gidiyor. Z kuşağına ayak uydurmak için öncü adımları atan firmalar, sadece pazardan pay kapmakla kalmayacak, ayrıca pazarın büyümesinde de etkin rol oynayacak.

Teknoloji hızla gelişiyor, bununla birlikte dijital ortamdaki satışların artması sizce AVM’leri nasıl etkileyecek?

Dijital ortamdaki satışlarda artışın etkisi olabilir ancak AVM ziyaretçilerini sadece alışveriş yapanlar olarak sınırlandırmamak gerekir. 41 Burda olarak ziyaretçilerimize alışverişin yanı sıra sosyalleşmeleri, eğlenmeleri için imkan yaratıyoruz. 41 Burda AVM de şehrin sosyal buluşma ve çekim noktası haline geldi. Ziyaretçilerimiz yeme-içme, alışveriş yapma, keyifli vakit geçirme, buluşma gibi tüm ihtiyaçlarını AVM’mizde karşılayabiliyorlar. Böylece farklı ihtiyaçlarını aynı alanda karşılayabilen ziyaretçilerimiz vakitlerini daha verimli geçirebiliyorlar. Ayrıca akıllı teknolojiler alışveriş merkezlerini de dijital çağa taşıyor ve önümüzdeki yıllarda alışveriş merkezleri de bu tür teknolojileri uygulayarak ziyaretçilerine yeni deneyimler kazandırarak farklılaşma yoluna gideceklerdir.

Sosyal medyanın yükselişi ile birlikte müşteri ile birebir iletişim kurma imkanı doğdu. AVM’ler bunu nasıl değerlendirmeli?

Sıcak ilişkiler her zaman doğru iletişimi ve doğru yönlendirmeyi sağlar. Sosyal medya, birebir iletişimden yola çıkarak genel kitleyi ve beklentileri analiz etme ve planlama imkânı sunuyor. Bu da hem kendinizi hem de kitlenizi tanımanızdan gelen gelişimi sağlıyor. İhtiyaç duyulan, hedeflenen rotalara yönlendirerek şehre yakışır etkinlikler ve projelerle ziyaretçilerimizi ağırlamayı sürdüreceğiz.

Mart ayının bir diğer önemi malum 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, AVM olarak kadınlara yönelik uygulamalarınız var mı? Bugüne özel nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

Kadınların gücünün, başarılarının ve duruşlarının farkındalığı ile onlarla her an birlikte olduğumuzu anımsatarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Bu güne özel hazırladığımız sürpriz hediyelerimiz olacak. Ayrıca 8 Mart haftası için düzenlediğimiz kampanya çerçevesinde AVM’mizde yer alan kadın bakım ve kozmetik markalarının alışveriş çeklerini hediye edeceğiz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam