Aytaç Özçiçek: “Türkiye’nin en iyi kiralama ve yönetim şirketi olma iddiasıyla ilerliyoruz.” « Mall&Motto

13 Nisan 2024 - 21:57

Aytaç Özçiçek: “Türkiye’nin en iyi kiralama ve yönetim şirketi olma iddiasıyla ilerliyoruz.”

reklam
Aytaç Özçiçek: “Türkiye’nin en iyi kiralama ve yönetim şirketi olma iddiasıyla ilerliyoruz.”
Son Güncelleme :

02 Mart 2018 - 14:18

1.075 views
reklam

 

 

 

 

Aytaç Özçiçek
Zeydemir & Mallmark CEO’su

 

Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Zeydemir bir ticari gayrimenkul geliştirme şirketi. Malta merkezli Versus Holding’in gayrimenkul yatırım şirketi olan Perla Investment’ın Türkiye’deki oluşumunu da Kar ailesi temsil ediyor. Versus Holding’in ana ticaret faaliyetleri arasında turizm, gayrimenkul, enerji ve fon geliştirme yer alıyor.

Projelerinizden bahseder misiniz?

Projelerimizin hepsini A’dan Z’ye her aşamasında kendimiz yapıyoruz bu yüzden fizibilitesinden başlayarak kiralamasına kadar titizlikle çalışıyoruz. Aktif olarak hizmet veren Avlu Şanlıurfa (eski adıyla Novada Park Şanlıurfa) ve ilk etabının açılışını gerçekleştirdiğimiz Avlu Balıkesir projelerimizin yanı sıra inşaatına hızla devam ettiğimiz ve kiralamasına başladığımız Avlu Ordu, Avlu Eyüp ve Avlu Balıkesir’in ikinci etabı için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bunun yanında, Fatsa, Dörtyol, Selçuk, Kırşehir ve Marina projelerimizin geliştirme aşamasını tamamlamış durumdayız. 2015 yılından bu yana toplamda 250 bin m2 kapalı inşaat alanı, 400 bin m2 peyzaj alanını geliştirmiş bulunmaktayız.

Ekibinizden bahseder misiniz?

Mimarlar, plancılar, yöneticiler, danışmanlar ve ekibimizdeki herkes son derece tecrübeli isimlerden oluşuyor. Yalnızca merkez ofisimizde 20 kişi çalışıyor. Bu kişilerden her biri, büyük ölçekli yerli ve uluslararası firmalarda tecrübe kazanmış ve sektörde başarılarıyla adından bahsedilen profesyoneller. Projelerimizin her aşamasında tüm ekiplerimizin fikirlerini alıyoruz ve hayata geçiriyoruz, yaptığımız işlerin başarıyla sonuçlanmasındaki en önemli unsurun doğru bir ekipten geçtiğini biliyor ve profesyonelliğin yanı sıra aile gibi olmayı başarıyoruz.

AVM’leriniz ile ilgili gelecek hedefleriniz nelerdir?

Türkiye’de AVM ihtiyacı olan bölgelerde fizibilite çalışmalarımıza devam ediyor ve doğru lokasyonlarda doğru projeler geliştirmek için fırsatları yakından takip ediyoruz.

Avlu Ordu, Avlu Eyüp ve Avlu Balıkesir projelerimizin kiralamasını mart ayında gerçekleştireceğimiz lansman ile birlikte 2018 yılı içerisinde tamamlıyor olacağız. İlk etabını geçtiğimiz yıl tamamladığımız Avlu Balıkesir’in ikinci etabını 2019 ilk çeyrekte, Avlu Ordu ve Avlu Eyüp’ün açılışını da 2019 son çeyrekte yapmayı hedefliyoruz. Geliştirme aşamasını tamamladığımız diğer projelerimiz Fatsa, Dörtyol, Selçuk, Kırşehir ve Marina için de çalışmalarımızı hızlandırdık. Yani 2018 ve 2019 yılı bizim için açılış ve yeni projelerimizin kiralamasıyla geçecek yoğun ve heyecan dolu bir yıl olacak.

Mimari ödüllerinizin olduğunuz biliyoruz, hangi projelerinizde ödülleriniz var bahseder misiniz?

Zeydemir projelerinden Avlu Şanlıurfa, 2016 yılında “Sign of The City” ödüllerinde, “En İyi Bölgesel Merkezli Alışveriş Merkezi Ödülü” almış olup, Avlu Balıkesir 2015 yılında “Shining Star Awards” ödüllerinde “Yıldızlı Proje Ödülü”ne layık görülmüş, 2017 yılında ise “Sign of The City” ödüllerinde “En iyi Bölgesel Merkezli Alışveriş Merkezi Ödülü”nün sahibi olmuştur.

Mimari zenginliğe sahip, nefes alan, estetik dokunuşu bulunan, özgün tasarımlara sahip projelerimizin farklı ödüllere layık görülmesinden son derece memnunuz. Bu sayede yaptığımız işlerin doğru olduğunu görüyor ve daha iyilerini geliştirmek için daha çok çalışıyoruz.

AVM’leri geliştirirken özellikle dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?

Dünyada inşaat ve mimari alanındaki gelişmeler büyük bir hızla ilerliyor. Ancak yeteri kadar özenli işler yapılmadığında, tüm kentlerin yüzünün birbirine benzemeye başladığını görüyoruz. Anadolu kentlerinde özgün dokular ve özgün mimari dokunuşların yaratılabileceğini biliyoruz. İşte bu nedenlerle, yatırım yaptığımız kentin ve bölgenin kültürel ve demografik yapısına uygun, çağı yakalayan mimari projelerle, kentlerimize özel eserler bırakmak istiyoruz. Bunu yaparken elbette amacımız, modern ihtiyaçlara hitap eden, çok çeşitli sosyal olanaklar sunan, kaliteli vakit geçirme imkanı sağlayan yaşam alanları inşa etmek. Bunun en önemli kriterlerinden biri de, elbette açık alanlar. Bu nedenle geliştirdiğimiz tüm projelerimizde açık alanlar için hassasiyet gösteriyoruz.

Projelerinizin isimleri Avlu… Avluyu tercih etmenizin nedeni nedir?

Açık alanlarda yeni buluşma mekanlarını ifade ediyor. Kentlerimizdeki yaşam alanlarını genişletiyoruz, yeni merkezler tasarlıyoruz. İnanıyoruz ki, her kentin nefes almaya ihtiyacı var. Her kentlinin hayat kalitesini yükseltecek, duvarlar, çatılar ile sınırlanmayan, açık ve ferah alanlarda dilediğince vakit geçirmeye ihtiyacı var. Bu yüzden projelerimizde Avlu ismini tercih ediyoruz.

Kiralama ve yönetimde de Mallmark adıyla yeni bir marka oluşturdunuz. Mallmark nedir, neler yapar bilgi verir misiniz?

Zeydemir çatısı altında ayrıca ticari gayrimenkul yönetim danışmanlığı ve kiralama hizmeti verdiğimiz Mallmark markamız ile ilerliyoruz. Mallmark hem Zeydemir’in tüm projelerinin konsept geliştirme, kiralama ve yönetim işlerini yapıyor hem de bu alanlarda danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyan firmalara hizmet veriyoruz.

Mallmark ile yola çıkarken Türkiye’nin en iyi yönetim ve kiralama ekibini oluşturmayı hedefledik, alanında uzman ve tecrübeli isimleri aynı çatı altında topladık. Mallmark’ın çok kısa bir süre içerisinde sektörün en önemli oyuncusu olacağına eminiz. Türkiye’nin en iyi kiralama ve yönetim şirketi olma iddiasıyla ilerliyoruz.

Tüm hizmetlerimizde “kazan-kazan” yaklaşımıyla ilerliyoruz. İş birliği yaptığımız kiracılarımız, taşeronlarımız ve iş ortaklarımız kazanmalı ki bizde kazanalım.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam