Polis-özel güvenlik el ele, AVM’lerde güvenlik zirvede « Mall&Motto

23 Şubat 2024 - 07:02

Polis-özel güvenlik el ele, AVM’lerde güvenlik zirvede

reklam
Polis-özel güvenlik el ele, AVM’lerde güvenlik zirvede
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2018 - 16:22

265 views
reklam

 

 

Başkent Ankara’da başlatılan AVM’lerde polis irtibat bürosu kurulması çalışmalarına, Türkiye’nin en büyük özel güvenlik şirketleri arasında yer alan ISS Proser’den destek geldi. ISS Proser Genel Müdür Yardımcısı Atilla Aydemir, bu çalışmanın Türkiye geneline yayılmasının büyük yararlar sağlayacağını ifade etti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün, başkentteki 25 alışveriş merkezinde (AVM) üst ve araç araması, çanta-paket kontrolü ve çevre güvenliği gibi güvenlik hizmetlerinin kontrollü ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak amacıyla polis irtibat büroları teşkili, ISS Proser tarafından olumlu bulundu. Türkiye’nin en büyük güvenlik şirketleri arasında ilk üçte yer alan ISS Proser Genel Müdür Yardımcısı Atilla Aydemir, “Günde binlerce kişinin ziyaret ettiği AVM’lerde polis irtibat bürolarının varlığı,gerek caydırıcılık gerekse olaylara hızlı müdahale anlamında çok değerli faydalar sağlayacaktır” dedi.

AVMyönetimleriyle anlaşmalı yürütüleceği açıklanan uygulama kapsamında, alışveriş merkezleri içerisinde yer alacak polis irtibat bürolarında, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı iki ya da daha fazla personelden oluşan sivil ekipler görev yapacak. Atilla Aydemir, bu uygulamanın AVM’lerde güvenlik denetimlerinin sürekliliğini sağlayacağını, bu sayede AVM’lerdeki risk oranının azalacağını belirtti.

“MAKSİMUM GÜVENLİK SAĞLANACAK”

Türkiye’nin pek çok bölgesindeki pek çok AVM’nin güvenlik hizmetlerini yürüttüklerini vurgulayan Aydemir, başkentin en önemli dokuz AVM’sinin güvenlik hizmetini de ISS Proser’in verdiğini söyledi. Uygulamanın diğer şehirlerde hayata geçirilmesinin son derece yararlı olacağını ifade eden Atilla Aydemir şöyle dedi:

“Polis bürolarının kurulmasıyla ilgili olarak en hızlı harekete geçen grup biz olduk. Bazı AVM’lerde bürolarımızı şimdiden açtık, diğerlerinde de lokasyonlar netleştirmek üzere. Zaten dönem dönem sivil görevliler AVM’lerimizde görev yapıyordu; polis bürolarının kurulmasıyla güvenlik maksimum düzeyde sağlanabilecektir. AVM’lerde üst düzeyde kaliteli ve tam güvenlik hizmeti sunabilmek için emniyet güçleriyle ortak çalışmave iletişimi en verimli şekilde sürdürmek şart.”

“ÇOK DAHA HIZLI SONUÇ ALACAĞIZ”

ISS Proser, deneyimli ve eğitimli insan gücünün yanı sıra son teknoloji cihaz ve donanımları da kullanarak AVM’lerde üst düzeyde güvenlik hizmeti sunuyor. Atilla Aydemir, ISS Proser olarak bu iki unsura ek olarak istatistiki verileri de AVM’lerdeki güvenlik kalitesini artırmak için kullandıklarını ifade etti. Bu tür verilerin mevcut sıkıntıları net olarak görmelerini ve proaktif önlemler almalarını sağladığının altını çizen Aydemir, “Bu konuda elde ettiğimiz veriler ile bu doğrultudaki aksiyon planlarımız ve sürekli tekrarladığımız tatbikatlar, emniyet güçlerinin dahil olması gereken olaylar konusunda hızlı değerlendirme yapmamızı sağlayacak, risk ve sıkıntılar hızla bertaraf edilecektir” dedi. Dünyanın en büyük hizmet sağlayıcısı ISS’inknow-how’ının da bu çalışmalardan bekledikleri verimi en üst noktaya taşıyacağına inandığını belirten Atilla Aydemir, “Biz zaten uzun zamandır emniyet güçleri ile birlikte hareket ediyoruz. Sık sık denetleniyor ve başarılı sonuçlar alıyoruz. Bu anlamda Ankara Emniyet Müdürlüğü bizim hizmet verdiğimiz projeleri örnek gösteriyor; hatta projelerimiz Ankara Valiliği’nden pek çok teşekkür belgesi almış durumda” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam