Serdar Saraçoğlu: “Başarılı bir yönetimin odağında ziyaretçileri olmalıdır.” « Mall&Motto

1 Aralık 2023 - 00:55

Serdar Saraçoğlu: “Başarılı bir yönetimin odağında ziyaretçileri olmalıdır.”

reklam
Serdar Saraçoğlu: “Başarılı bir yönetimin odağında  ziyaretçileri olmalıdır.”
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2018 - 16:38

804 views
reklam

 

 

 

Serdar Saraçoğlu
Brandium AVYM Müdürü

Bize Brandium AVYM’yi tanıtır mısınız?

Bizler Brandium Yaşam ve Alışveriş Merkezi olarak toplamda 500 milyon USD yatırımla hayata geçirilerek 29 Mart 2013 tarihinde kapılarımızı ziyaretçilerimize açtık. 380.000 m²’lik karma proje içerisinde; 60.000 m²’lik kiralanabilir alışveriş merkezi, 5 bloğu tamamlanmış birinin halen yapımı devam eden rezidanslarımız ile 1.600 kişi kapasiteli kongre salonu ve 5 yıldızlı Silence Oteli yer almaktadır. Brandium Ataşehir projesi, Ataşehir bölgesinin hızlı gelişimine paralel olarak sosyal yaşam alanlarına duyulan ihtiyacı karşılamaktadır.

Brandium Ataşehir projesi, Ataşehir bölgesinin hızlı gelişimine paralel olarak, sosyal yaşam alanlarına duyulan ihtiyacı da karşılamaktadır. Etkinliklerinizi nasıl şekillendiriyorsunuz?

Bizler hedef kitlemiz ile sürekli iletişime geçerek onların ihtiyaçlarını sürekli karşılamaya çalışıyoruz. Onlardan aldığımız geri bildirimlerimiz ile birlikte kendimizi dinamik halde yeniliyoruz. Marka karmalarımızı ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Yaptığımız etkinliklerimizi de yine bu doğrultuda şekillendirerek hayata geçiriyoruz.

Bünyesinde bulunan uluslararası markalardan bahseder misiniz? Açılışı gerçekleşen yeni mağazalarınız var mı?

Bizler markalarımızı ulusal ya da uluslararası diye ayırmıyoruz. Markalarımızın hepsi birbirinden değerli. Tabii ki aralarında daha tecrübeleri markalarımız var. Bizler de onlardan bilgi transferi yaparken markalarımız da kendi aralarında bilgi transferi yapmaktadır. Tecrübeli markalarımızdan bahsedecek olursak Decathlon, H&M, M&S, Under Armour, Gap Kids&baby, Boyner, Koçtaş, Toyzz Shop, Paşabahçe, Kervan, Teknosa ve yeni aramıza katılan Media Markt ile daha da büyümeye devam ediyoruz.

Konsept olarak anne ve çocuk üzerine yoğunlaştınız. Bize bu durumun değerlendirmesini yapar mısınız?

Bizler Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Bu farkındalık ile sürekli hem ziyaretçilerimizin hem de rezidans ve otel misafirlerimizin taleplerini de göz önünde bulundurmaktayız. Onlardan gelen geri bildirimler ile anne – çocuk konseptimizi ortaya çıkardık ve onun üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu konsept, marka karmamızın değişimine katkı sağlamanın yanı sıra içerideki markalarımızın da mağaza içerisinde anne ve çocuk konseptine göre değişim yaşamasına neden oldu. Bunun yanında etkinliklerimizi de anne – çocuk konseptine geçirmemiz hem etkinliklerimizin sayısını arttırmış, hem de ziyaretçilerimizin kaliteli zaman geçirmesini sağlamıştır.

2018 hedeflerinizden bahseder misiniz?

2018 yılı hedeflerimizde markalarımızın ve ziyaretçilerimizin karşısına 5 yıllık deneyim ve tecrübelerimizle hazırladığımız yeni vizyon çalışmalarımız ile çıkacağız. Bu vizyonu da yenilenen fakat artan tecrübeli kişiler ile değişen ekibimizle yansıtacağız. Hedef kitlemiz karşısında daha kaliteli zaman geçirebilecekleri ve vakit geçirirken keyif alacakları bir Brandium’u bulacaklar.

Müşterilerin değişen ve artan beklentilerine paralel olarak rekabet ortamında çalışma sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle bizler ziyaretçilerimize müşteri gözü ile bakmıyoruz. Bu bakış açımız bile ziyaretçilerimiz ile olan iletişimimizi göstermektedir. Bizler gerek rezidansımızda gerek otelimizde gerek ise alışveriş merkezimize gelen ziyaretçilerimiz ile anlık ve periyodik olarak geri bildirim çalışmaları yapmaktayız. Bu durum bizi ziyaretçilerimizin anlık sorunlarında anında çözüm bulmamıza imkan verirken uzun vadede de marka bağlılıklarını arttırmamızı sağlamaktadır. Bu marka bağlılıkları sayesinde rekabet ortamında mevcut durumumuzu korumanın yanında marka konumumuzu da gittikçe arttırmaktadır. Bu durum bizlerin ziyaretçilerimizin artmasının yanında marka karmamızın da artmasına sebep olmaktadır.

Açıldığınızdan bugüne çeşitli kampanya ve etkinlikler düzenlediniz, etkinlik ve kampanyaları hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bizler açıldığımız ilk günlerde marka bilinirliğimizi arttıran çalışmalara ağırlık vererek konser çalışmaları yapsak da artan tecrübemizle beraber geliştirdiğimiz konseptlerle anne – çocuk etkinliklerinin yanı sıra artık daha çevresine duyarlı ve sosyal sorumluluk bilincine sahip çalışmaları hayata geçirmekteyiz. Bu sayede artık ziyaretçilerimizin zihinlerinde oluşan marka bilinirliğimizde sadece bir alışveriş ve yaşam merkezi değil kendi ticari varlığının yanı sıra çevresini de düşünen bir varlık olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Başarılı AVM yönetiminin kriterleri neler olmalı?

Başarılı bir AVM yönetimi ortaya koymak istiyorsak öncelikle ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılamamız gerekmektedir. Başarılı bir yönetimin odağında ziyaretçileri olmalıdır. Daha sonrasında iş ortakları gelmektedir. Tabi bu iki nokta arasında da yatırımcının mevcut durumunu göz ardı etmememiz gerekmektedir. Bu üç unsur içerisinde tüm paydaşların beklentilerini sağlıklı bir şekilde hayata geçiriyorsak başarılı bir yönetim ortaya konduğunu söyleyebiliriz. Bu paydaşlardan herhangi birinde oluşabilecek bir aksaklık tüm paydaşları etkileyebilmektedir. Bizler, paydaşlarımızla sürekli iletişim halinde, yeri geldiğinde hepsiyle birlikte yeri geldiğinde ayrı ayrı olarak beklentilerin karşılanabileceği görüşmeler yapmaktayız. Böylece mevcut başarılarımızın artmasını sağlamaktayız.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam