Sensormatic Elektronik Fiyat Etiketleri  Perakende Sektörünün Yeni Yasal Mevzuata Uyumunu Kolaylaştırıyor « Mall&Motto

19 Temmuz 2024 - 02:25

Sensormatic Elektronik Fiyat Etiketleri  Perakende Sektörünün Yeni Yasal Mevzuata Uyumunu Kolaylaştırıyor

reklam
Sensormatic Elektronik Fiyat Etiketleri  Perakende Sektörünün Yeni Yasal Mevzuata Uyumunu Kolaylaştırıyor
Son Güncelleme :

02 Ekim 2018 - 12:28

238 views
reklam

 

Perakende sektöründe elektronik fiyat etiketleri ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan Sensormatic, yeni yönetmelik sonrası ek bilgilerle donatılması gereken fiyat etiketlerine geçişi kolaylaştırıyor.

Perakende sektörünün karşılaştığı zorluklardan biri, fiyat etiketindeki değişkenlikler nedeniyle etiketleri sıklıkla değiştirmek durumunda kalmaları. Bu nedenle ürünler raftaki konumlarını korusa bile fiyat etiketlerinin mağaza personelleri tarafından güncellenmesi gerekiyor.

Perakende sektörüne sunduğu teknolojik çözümlerle bu sorunu giderme yolunda önemli bir kolaylık sağlayan Sensormatic, şimdi de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni yönetmelikle etiketlere ek bilgiler yerleştirmek durumunda olan sektör temsilcilerine destek oluyor.

Akıllı sensörleri ve anlık güncellenebilen dijital fiyat ekranı sayesinde mağaza müşterilerinin doğru bilgilendirilmesinin yanında pek çok ek fayda özelliği sunan Elektronik Fiyat Etiketleri, yeni yönetmeliğe hızlı ve kolay bir şekilde uyum sağlamak isteyen perakendecilere yardımcı oluyor.

Yönetmelikle birlikte değişen yeni etiketlerin artık sadece satış fiyatı ve birim fiyatından ibaret olmadığına dikkat çeken Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli, getirilen yeni kriterlerin daha fazla bilgi içerdiğini hatırlatıyor. Yeni yönetmeliğe göre etiketlerde üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı, en son yapılan fiyat değişikliği bilgisi, yerli olup olmadığı bilgisi, ithal olması durumunda üretildiği ülkenin ismi gibi bilgilerle birlikte daha fazla değişkenin olduğunun altını çizen Uzelli, Elektronik Fiyat Etiketleri çözümünün hem yeni olan hem de gelecekte yapılabilecek yasal düzenlemelere hızlı bir şekilde uyum sağlanmasının kolaylaştıracağını ifade ediyor. Fiyat etiketlerinin ürünün pazarlamanması için önemli bir mecra olduğunu sözlerine ekleyen Uzelli, fiyat etiketlerinde ürün hakkında içerik, kalori v.b. bilgilerin verilmesi ile tüketici için daha cazip bir hale gelmesinin sağlanabileceğinin altını çiziyor.

90 bin ürünün bilgileri 1 saat içinde güncellenebiliyor

Özellikle ürün değişiminin sıklıkla yaşandığı büyük market ve mağazalar için ciddi bir tasarruf sağlayan Sensormatic Elektronik Fiyat Etiketleri, hata yapılma riskini de ortadan kaldırıyor. Mağaza personeli için önemli bir zaman ve işgücü kaybına neden olan fiyat güncellemelerinin merkezi bir sistem üzerinden, hızlı ve hatasız yapmayı mümkün kılan çözüm, 90 bin ürünün fiyatının 1 saat içinde değiştirilebilmesine olanak tanıyor. Tüm fiyatların tek merkezden kontrol edilmesi, reyon ve kasa arasındaki her türlü fiyat tutarsızlığının önüne geçiyor. Böylece mağaza içi operasyonlarını iyileştiren perakendeciler, mevcut personellerini daha yüksek katma değere sahip süreçlere yönlendirebiliyor.

Mağaza içi promosyonlar rekabet kozuna dönüşüyor

Mevsimsel geçişler ya da bayram veya yılbaşı gibi hemen her şirketin kampanya düzenlediği dönemlerde Elektronik Fiyat Etiketleri’nin avantajı daha da artıyor. Mağaza içi promosyonların yönetimini kolaylaştıran bu çözüm, promosyonlu ürünlere ait akıllı etiketlerin flaş sinyali vermesi, müşterinin dikkatini bu ürünlere çekiyor ve kampanyanın etkisi arttırılıyor.

Reyon tamamlama hızı iki katına çıkıyor

Müşterinin mağaza içinde gezerken sepetine eklediği, ancak herhangi bir sebeple satın almayıp kasada bıraktığı ürünün tekrar kendi rafına dönmesi ve reyonda azalan ürünlerin tamamlanması gerekiyor. Raflarda aynı nitelikte ürünün çok sayıda farklı modeli bulunduğu için, ürünün ait olduğu reyon bilinse dahi doğru rafı bulmak vakit alabiliyor. Ürünler yanlış raflara konulabiliyor.

Ürünün doğru rafa yerleştirecek personelin işini hatasız olarak, çok kısa sürede yapması, Elektronik Fiyat Etiketleri ile mümkün oluyor. Görevli personel ürünü sisteme tarattıktan sonra, mağaza içindeki konumunu kolayca buluyor. İlgili reyona geldiğinde ise ürüne ait Elektronik Fiyat Etiketi ışıklı sinyal vererek, doğru rafı arama sürecini ortadan kaldırıyor. Böylelikle perakendeciler için personel verimliliği kayda değer oranda iyileştiriliyor.

Online siparişleri yönetmek daha kolay

Tüketicilerin mağazaya gitmeden online olarak verdikleri siparişlerdeki ürünleri mağaza personelinin hızlı bir şekilde reyonlardan toplaması gerekiyor. Mağaza personeli, Elektronik Fiyat Etiketi uygulamasını kullanarak internet üzerinden gelen siparişlerin reyonlardan toplanmasını çok daha kolay ve hızlı gerçekleştiriyor. Her bir ürünün mağaza içindeki konumunu anında tespit eden uygulama, reyonlara eklenmiş Elektronik Fiyat Etiketleriyle iletişim kuruyor ve mağazanın dört bir yanındaki ürünlerin toplanması için en verimli rotayı oluşturuyor.

Mağaza personeline düşen tek iş, haritayı takip ederek geldikleri reyonda flaş sinyal veren Elektronik Fiyat Etiketini bulup, ilgili ürünü almak oluyor. Reyondan her bir ürün alındığında, bir sonraki etiket sinyal vermeye başlıyor ve böylelikle gelen siparişler son derece hızlı, hatasız ve verimli biçimde sepette toplanıyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam