Geleceğiniz için ‘Can’la başla çalışıyoruz « Mall&Motto

24 Haziran 2024 - 21:57

Geleceğiniz için ‘Can’la başla çalışıyoruz

reklam
Geleceğiniz için ‘Can’la başla çalışıyoruz
Son Güncelleme :

15 Kasım 2018 - 13:28

299 views
reklam

 

 

Ümraniye bölgesinin buluşma noktası olan Canpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, yepyeni bir proje ile perakende sektöründe farkını hissettirecek. Açıldığı günden bu yana birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan, kampanyalar düzenleyen ve bünyesindeki seçkin markaları ile bölgenin buluşma noktası haline gelen Canpark AVM, hizmet kalitesini daha da arttırmak aynı zamanda istihdama katkı sağlamak amacıyla ‘Canpark Akademi’yi kuruyor.

Perakende sektörüne ilgisi olan, enerjisi yüksek, yoğun çalışma temposundan zevk alacak, özgüveni yüksek, gelişime ve değişime önem veren ancak fırsat bulup bu konuda eğitim alamamış ya da istediği iş fırsatını yakalayamamış olan, en az lise mezunu, 18-25 yaş arası gençlerin iş yaşamına katılımını amaçlayan proje kasım ayında Canpark AVM’de başlıyor.

Canpark Akademi’de verilecek olan eğitimler 3 aşama olarak belirlendi. Tüm kriterlere uyan ve ön elemeyi geçen adaylar; aralarında Endüstriyel Klinik Psikolog Dilara Kızılçay, Tekademi Kurucusu Timur Köseoğlu ve Analist İSG Genel Müdürü Mesut Acar’ın da olduğu konusunda uzman isimlerden iş hayatında ihtiyaç duyabilecekleri genel eğitimleri alacaklar. Etkili iletişimden çatışma yönetimine, öz denetim ve kişisel farkındalık eğitiminden bireysel kariyer planlamasına, stres yönetiminden takım çalışmasına, kadar pek çok konuda alacakları eğitim; iş hayatının başındaki katılımcılara katkı sağlayacak.

İlk aşamayı başarı ile tamamlayan ve devam şartına uyan adaylar, 2. aşamada ise spesifik sektörel eğitimleri almaya hak kazanacaklar. Canpark AVM’de faaliyet gösteren ve sektörde farkını hissettiren ulusal ve uluslararası markaların yöneticileri tarafından verilecek olan eğitimler, katılımcıların tercih edecekleri alanda nelerle karşılaşabileceklerinin teorik çalışması olacak.

Canpark Akademi’den mezun olan katılımcılar; perakende alanında faaliyet gösteren markaların ihtiyaç duyduğu, genç, dinamik ve eğitimli iş gücü kadrosu için tercih edilen bireyler olacak.

Proje ile ilgili konuşan Canpark Alışveriş Merkezi Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Volkan F. Binöz; “Canpark Akademi projesine başlarken gençleri istihdam etmenin ne kadar önemli olduğundan yola çıktık. Yapılan araştırmaları değerlendirdiğimizde; Avrupa istatistiklerine göre ülkemizde ‘çalışmayan, eğitim görmeyen gençler’in %30,8 ile ilk sıralarda yer aldığını gördüğümüze üzüldük. Özellikle 18-24 yaş arasında bu özellikleri taşıyan kadınların % 43,6 olması bizleri akademiyi kurmaya teşvik etti ve başvuru kriterlerini buna göre oluşturmamızı sağladı. 80 kişilik kontenjan ile sınırlı olan eğitim programımızın elemelerin hassasiyet ve hakkaniyet ile yapılacağını özellikle belirtmek isterim. Klinik Psikolog tarafından hazırlanan sorular ile perakende sektörüne en uygun adayları seçebileceğiz. İş hayatında cinsiyet eşitliğinden yanayız bu nedenle eşit sayıda kadın erkek öğrenci almayı hedefliyoruz. Akademimizin, toplumda engelsiz yaşam için daha önce hayata geçirdiğimiz ve uygulaması devam eden “Engelsiz AVM” projemizi de destekler nitelikte olmasını istedik ve ayrıca iki kişilik engelli kontenjanı ayırdık.” dedi.

Canpark AVM Pazarlama Müdürü ve Canpark Akademi Kurucusu Gökçe Yaygın ise her işin başının eğitim olduğunu, ancak sektörde yetişmiş eleman bulmakta zorluk çekildiğinin altını çizdi. ”Geleceğimiz olan gençlerimiz için canla başla çalışıyoruz. Akademiyi kurmamızdaki en önemli neden, sektörde ihtiyaç duyulan genç, dinamik iş gücü için fırsat yaratmaktı. Bu özelliklere sahip olsalar bile eğitim ile birleşmediğinde fark yaratmak söz konusu olamıyor. Biz de gençlerimize fırsat vermek adına eğitimlerini üstlenmek ve farklarını ortaya koyma şansını tanımak istedik. Hem markaların kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak hem de ziyaretçilerimizin alışveriş merkezimizde geçirdiği sürede daha kaliteli hizmet almasını sağlamak amacıyla başlattığımız projemize yoğun ilgi olması bir taraftan gençlerimizin eğitime ne kadar önem verdiğini gösterirken diğer taraftan da geleceğin mesleği olan mağazacılık konusunda kendini geliştirmek isteyenlerin sayısının fazlalığını ortaya serdi. Biz Canpark AVM ve Canpark Akademi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam