Tepe Nautilus AVM Müdürü Ertuğ Turan: “Hem kiracınızı hem ziyaretçinizi tanımak başarıya giden yolda ilk adım.” « Mall&Motto

24 Haziran 2024 - 23:38

Tepe Nautilus AVM Müdürü Ertuğ Turan: “Hem kiracınızı hem ziyaretçinizi tanımak başarıya giden yolda ilk adım.”

reklam
Tepe Nautilus AVM Müdürü Ertuğ Turan: “Hem kiracınızı hem ziyaretçinizi tanımak başarıya giden yolda ilk adım.”
Son Güncelleme :

15 Kasım 2018 - 11:19

797 views
reklam

 

 

Bölgenin en hareketli AVM’si Tepe Nautilus’u genel olarak tanıtır mısınız?

Tepe Nautilus bölgenin ve belki İstanbul’un en hareketli ve enerjisi yüksek alışveriş merkezlerinden biri. Bu yüzden Tepe Nautilus’u “İstanbul’un tam kalbinde” diyerek tanımlıyoruz. Bulunduğumuz konum, marka karmamız, gerçekleştirdiğimiz ve ev sahibi olduğumuz etkinlikler enerji dolu yapının birer parçası. Tüm bunların merkezinde; Tepe Nautilus’un tam kalbinde ise, ziyaretçilerimiz var. Onların bizden beklentilerini her zaman ön planda tutarak hareket ediyoruz. Bu nedenle yıllar geçse de nesilleri bir arada ağırlayabiliyor ve değişen alışkanlıkların değişmeyen bir parçası olabiliyoruz.
Bilindiği üzere insanlar artık alışveriş merkezlerini sadece bir şeyler satın almak için değil, aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirmek için tercih ediyor. Tepe Nautilus olarak biz de ziyaretçilerimize kendilerini iyi, değerli ve huzurlu hissedebilecekleri alanlar yaratıyoruz. Onların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda marka karmamızı şekillendiriyoruz.

Gerçekleştirdiğiniz etkinliklerle bölgenin nabzını tutuyorsunuz. Önümüzdeki günlerde AVM ziyaretçileriniz için hazırladığınız etkinlikler hakkında bilgi verir misiniz?

Tepe Nautilus olarak her zaman sanatın ön planda olduğu, her yaşa ve gruba hitap eden sergiler, dans gösterileri, müzik dinletileri ve konserlerle ziyaretçilerimize keyifli anlar yaşayacağı etkinlikler düzenlemeye özen gösteriyoruz. Yılın son çeyreğindeyiz soğuk ve yağışlı havalarda ziyaretçilerimizin içini ısıtan, katılmakta keyif alacakları etkinliklerimizi hazırladık.

Kasım ayında ziyaretçilerimizi satış kampanyalarımız, çocuklara özel etkinliklerimiz bekliyor. Yenilenen sinema salonlarımız ile bu kış sürpriz gösterimlerimiz, yine sevilen ünlü isimlerle ‘’Tepe’de Sohbet’’ isimli söyleşi ve müzik etkinliklerimiz devam ediyor olacak. Tepe Nautilus Card kampanyalarımız ile ziyaretçilerimize alışveriş yaparken kazanacakları fırsatlar sunacağız. Önümüzdeki günlerde de hem yetişkinler hem de çocukların yaratıcılıklarını ve el becerilerini geliştirebilecekleri atölyeler de düzenlemeye devam edeceğiz.

Marka karmanız hakkında bilgi verir misiniz? Yeni marka katılımı olacak mı?

134 markayı bir arada barındıran bir alışveriş merkezi olarak marka karmamız müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekilleniyor. Türk perakende sektörünün öncü markalarının yanı sıra uluslararası birçok markada ziyaretçilerimizle buluşuyor. Şu anda Boyner, Cinemaximum, Tepe Home, Zara, Marks & Spencer, Paşabahçe, Teknosa, Carrefour, Sephora, Mudo Collection, Network, Yargıcı gibi markalar ile kozmetikten ev tekstiline dekorasyondan elektroniğe, giyime kadar çok geniş bir yelpazeye sahip ürün gamı sunuyoruz. Özellikle alanında farklı bir noktaya konumlanmış Mumuso’nun ilk mağazası için Tepe Nautilus’u tercih etmesi, kısa süre önce Dominos Pizza’nın yeni AVM konseptini Tepe Nautilus’tan duyurması gibi özel başlangıçların, markalarımızın memnuniyetinin önemli bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Tepe Nautilus’ta hareket hiç duymuyor, bu yapıya yıl sonuna kadar, ziyaretçilerimizin taleplerine uygun yeni mağazaların katılımı üzerinde de çalışıyoruz.

Başarılı AVM yönetiminin kriterleri nelerdir?

Ziyaretçilerimize ideal marka karmasını deneyimle birleştirdiğimiz bir dünyayı sunuyoruz. Bu nedenle kiracılarımızı anlamaya çalışıyor, dinliyor ve taleplerini öncelikli şekilde değerlendiriyoruz. Bu da iletişimde açık olmayı öncelikli kriterimiz haline getiriyor. Hem kiracınızı hem ziyaretçinizi tanımak başarıya giden yolda ilk adım. Ziyaretçisini tanıyan bir alışveriş merkezi, onların talepleri doğrultusunda doğru proje ve kampanyalarla ziyaretçilerine dokunarak başarıya ulaşabilir. Diğer yandan ziyaretçileriniz için hazırladığınız planlamayı kiracılarınızın da taleplerine çözüm sunan şekilde hayata geçirebiliyorsanız tüm taraflar için fayda sağlayan ve memnuniyet yaratan sonuçlara ulaşabilirsiniz. Örneğin Tepe Nautilus Card bu tanıma ve hedefe uygun hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilklerinden olan bir proje. Troy ve Param iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz bu projede ziyaretçilerimiz kampanyalarımızdan kazandıkları tutarları mağazalarımızda anında harcayabiliyor. Tepe Nautilus Card üzerine yüklenen tutarın tekrar mağazalara dönmesi projemizin doğru planlamayla ilerlediğini gösteriyor.

Bu iletişimin yönetimi de diğer bir önemli konuyu, işin başında stratejinin doğru hazırlanmasını gerektiriyor. Her iki tarafın taleplerini dinlemek, anlamak, yaptığınız çalışmaları değerlendirerek bir sonraki adımınızı faydalı şekilde güncellemek ziyaretçilerinizi doğru marka ve etkinlikle buluşturmanızı sağlıyor. Önemli bir diğer kriterimiz ise ihtiyaçları güvenli ve konforlu bir ortamda sunmak. Gençler ve hatta çocuklu aileler artık sosyalleşmek ve kültürel etkinlikler adına aradıklarını bir arada bulabildikleri AVM’leri tercih ediyorlar. Biz de genciyle, yaşlısıyla, çalışanı ve ev hanımıyla her ziyaretçiye hitap eden bir ortam sağlıyoruz.
Sizce Tepe Nautilus AVM’yi diğer AVM’lerden ayıran en önemli özellikleri nelerdir?

Tepe Nautilus’u diğer alışveriş merkezlerinden ayıran özelliklerin başında ziyaretçileriyle olan güçlü ilişkisi geliyor. Bu durumu, iletişimde yarattığımız açıklığın sonucu olarak görüyoruz. Ziyaretçisini tanıyan, dinleyen bir alışveriş merkezi olarak onların taleplerine, yaşam biçimlerine uygun, odaklı planlamalar yapıyoruz. Diğer yandan 7’den 70’e her yaşta kadın, erkek ve çocuğun keyifli bir deneyim yaşayacağı geniş etkinlik ajandamız da bizi farklılaştıran bir unsur. Hafta içi, hafta sonu, sabah, öğlen ya da akşam Tepe Nautilus’ta her an yaşayacağınız farklı ve yeni bir deneyim var. Bunun en önemli nedeni de müşterimize verdiğimiz değer. Bunları yaparken önceliğimiz ziyaretçimizin “gelmekten ve olmaktan keyif aldığı bir alan yaratmak”. Tepe Emlak Yatırım’ın “Yaşama değer katan alanlar yaratma” felsefesiyle her zaman ziyaretçilerimizin bizden beklentilerini önceliğimiz haline getirerek hareket ediyoruz. Bulunduğumuz lokasyon ile bütünleşmiş olmanın da bizi farklılaştırdığını düşünüyorum. Biz komşuları olan bir alışveriş merkeziyiz. İstanbul’un kalbindeyiz, Kadıköyüz, Kadıköylüyüz, İstanbul’un en eski merkezlerinden birinde yer alıyoruz. Bu konumun, Tepe Nautilus’u ziyaretçileriyle yakınlaştırırken diğer alışveriş merkezlerinden farklılaştırdığı düşüncesindeyim.

2019 hedefleriniz nelerdir?

İlk günden bu yana hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sektörde birçok alanda öncü olmaya çalışıyor, farklı ve başarılı projeler gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bugün şehirde sosyalleşme alanlarının giderek arttığı bir ortamda rekabetin yoğun olduğu bir sektörün oyuncusuyuz. Bu yüzden yenilikleri denemek ve her geçen gün daha yaratıcı olmak çok önemli. Ziyaretçilerimizde sürekli yeni beklentiler yaratmalı, sektörde farklılaşmalı ve zihinlerdeki yerimizi güçlendirmeliyiz. Hedef kitleyi, beğeni ve beklentilerini iyi bilmek, pazarlama stratejisini ve projeleri buna göre hayata geçiriyor olmak çok önemli. Bu anlamda doğru analizlerle nokta atışı yapacağımız, bütçelerimizi en verimli şekilde kullanacağımız hareket planları oluşturuyoruz. 2019 hedefimizde de bu ilkler çerçevesinde en etkin ve verimli uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam