KOÇTAŞ’IN AR-GE MERKEZİ AÇILDI « Mall&Motto

30 Kasım 2023 - 08:10

KOÇTAŞ’IN AR-GE MERKEZİ AÇILDI

reklam
KOÇTAŞ’IN AR-GE MERKEZİ AÇILDI
Son Güncelleme :

25 Ocak 2019 - 11:36

198 views
reklam

Alp Önder Özpamukçu: “Perakende sektöründe teknolojileri takip eden değil, öncülük eden bir şirket olmayı hedefliyoruz.”

Perakende sektörüne öncü yatırımlar yapmaya devam eden Koçtaş’ın Çekmeköy’de bulunan Koçtaş Kampüs yerleşkesinde, konusunda uzman 32 kişinin çalıştığı Ar-Ge merkezi hizmete girdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı denetiminden geçerek ‘Yerinde Ar-Ge’ lisansı alan ve sektörünün ilklerinden olan Ar-Ge merkezi, Koçtaş’ın dijital dönüşüm sürecine de ivme kazandıracak.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için müşterilerini birçok yenilikle tanıştıran Koçtaş, sektördeki atılımları ve yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Koçtaş, Çekmeköy’de bulunan Koçtaş Kampüs yerleşkesinde açtığı, konusunda uzman 32 kişinin araştırmalar yapacağı ve 200 metrekarelik alana kurulan Ar-Ge merkezi ile tüm süreçlerini daha verimli hale getirecek. Ar-Ge merkezinde; katma değer yaratmaya yönelik yenilikçi projeler oluşturulması, patent ya da faydalı model sayısının arttırılması, üniversitelerle işbirliği yapılması, gelişen perakende trendleriyle ilgili ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştirilmesi, maliyet düşürme ve insan kaynağının gelişiminin ve verimliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması hedefleniyor.

Alp Önder Özpamukçu: “Ar-Ge merkezimiz dijital dönüşüm sürecimize de ivme kazandıracak”

Ar-Ge merkezinin açılışı vesilesiyle konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu; “Perakende sektöründe teknolojileri takip eden değil, öncülük eden bir şirket olmayı hedefliyoruz.Teknoloji geliştirip satabilen bir yapı oluşturma misyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Ev geliştirme perakendeciliğinde sektörünün lideri olarak araştırma ve geliştirme alanında da fark yaratmayı amaçlıyoruz” dedi. Özpamukçu sözlerine söyle devam etti: “Ar-Ge faaliyetleri yürütmek ve bunu bir kültür haline getirmek şirketimizin öncelikli hedefleri arasında. Lisansını aldığımız Ar-Ge merkezimizdeki faaliyetlerimizle, müşteriye dokunan süreçlerimiz başta olmak üzere şirketimizin tüm süreçlerini teknoloji ile daha verimli hale getireceğiz; dijital yeteneğimizi daha da artıracağız. Ar-Ge merkezimiz ile birlikte, içinde bulunduğumuz ve çok önem verdiğimiz dijital dönüşüm sürecimiz de ivme kazanacak. Gelişen perakende trendlerinin dünya ile eş zamanlı olarak Koçtaş’a uyarlanması için gerekli tüm altyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz.”

Uğur Serkan Taşkın: “Ar-Ge merkezimizde yerel kaynaklar ile teknoloji geliştirmeyi, böylelikle müşteri deneyimini en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.”

Koçtaş Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Direktörü Uğur Serkan Taşkın ise; “Perakendede rekabet avantajı yaratan unsurların başında veri yönetimi ve analitik çalışmalar geliyor. Bu çalışmaların etkin bir şekilde yapılabilmesi teknoloji ihtiyacını da beraberinde getiriyor” diyerek Taşkın sözlerine şöyle devam etti: “Ar-Ge merkezimizde bugünün ve geleceğin perakendesini şekillendirecek dijital dönüşüm kültürüyle hareket edeceğiz. Perakendenin en çok odaklandığı konu müşteri deneyimi. Sattığınız ürünlerle değil, yarattığınız müşteri deneyimi ile farklılaşırsınız. Müşteriye en iyi hizmeti ve ihtiyacı olan doğru ürünleri sunabilme becerisi, her kanaldan müşteriyi birebir tanıma kabiliyeti gerektirir. Bütün bunların özünde ise toplanan verilerin çok iyi analiz edilmesi yatar. Bugün, milyonlarca müşteri ve işlemin söz konusu olduğu bir dünyada tüm bu işlemleri insan gücüyle yapma şansımız yok. Bu noktada yapay zekâ ve makina öğrenmesi gibi teknolojiler devreye giriyor. Biz de Ar-Ge merkezimizde yerel kaynaklar ile teknoloji geliştirmeyi, böylelikle müşteri deneyimini en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.”

Sürekli kendini tekrar eden değil geleceği adresleyen içerikler hazırlamayı başardıklarını belirtenTaşkın: “Bu süreçte üniversitelerimizle işbirlikleri geliştirmeyi, üniversitelerin ilgili bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış, konusunda uzman kişileri Ar-Ge merkezimizde istihdam etmeyi ve bünyemizde görev alan Ar-Ge personelinin yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da teşvik etmeyi önemsiyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam