Gıda ve perakendenin yıldızları 11’inci kez bir araya geliyor « Mall&Motto

19 Temmuz 2024 - 02:18

Gıda ve perakendenin yıldızları 11’inci kez bir araya geliyor

reklam
Gıda ve perakendenin yıldızları 11’inci kez bir araya geliyor
Son Güncelleme :

10 Nisan 2019 - 10:57

305 views
reklam

 

 

YZB, 26 konuşmacısı ile gıda ve perakendenin geleceğine ışık tutacak

 

Yerel Zincirler Buluşuyor, 11’inci yılında da gıda ve perakende sektörünün duayen isimlerini ağırlayacak. Ülke ekonomisine, istihdama, tedarikçilerine, tüketicilerine ve bulundukları şehirlere değer katanlar, sektörün geleceğine iki gün boyunca ışık tutacak. 300 markanın yeni ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacağı YZB’de 26 konuşmacı perakende sektöründeki güncel gelişmeleri katılımcılarla paylaşıp, gelecek hedeflerinin belirlenmesi için ışık tutacak.

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen organize gıda perakende sektörünün en büyük konferans ve fuar organizasyonu Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB), 17-18 Nisan 2019 tarihleri arasında 11’inci kez kapılarını aralayacak. Bu yıl “Değer” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek organizasyonda iki gün boyunca sektöre değer katan 26 isim katılımcılarla buluşacak. 300 markanın yeni ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacağı YZB’de sektörün gelecek hedefleri belirlenecek.

 

ÇEVRE VE GERİ DÖNÜŞÜM KONULARI MASAYA YATIRILACAK

Üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşı aynı çatı altında buluşturacak organizasyonun ilk gününde yeryüzünde yaşayan 7,2 milyar insanı, doğayı ve doğadaki canlıları olumsuz etkileyen çevre ile geri dönüşüm konuları masaya yatırılacak. WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli moderatörlüğünde, Unilever Ambalaj Geliştirme Ar-Ge Müdürü Atahan Özgünay ve Hakmar Grup Yönetim Kurulu Üyesi İsa Albayrak’ın katılımı ile gerçekleşecek “Doğa ve İnsanlık İçin Yeni Bir Başlangıç Yapmak Mümkün mü?” oturumunda plastiğin çevremize, doğadaki hayvanlara ve besin sistemiyle birlikte insanlığa zararları örnekleriyle aktarılacak.

 

KÜRESEL EKONOMİDE 2019 ÖNGÖRÜLERİ

Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Alkin ile Coca-Cola İçecek Kurumsal İlişkiler Direktörü Servet Yıldırım, Yerel Zincirler Buluşuyor sahnesinde bir araya gelerek küresel iş dünyasının tehlikeli sularında iş insanlarının nelere karşı tetikte olması gerektiğini, bekleyen fırsatları ekonomi tarihinden örneklerle anlatacak. Organizasyonun ilk günü “Dalgalı Denizde Gemi Yüzdürme Sanatı” oturumunda bir araya gelecek iki deneyimli isim, küresel ekonominin gidişatını ve beklentileri inceleyip, 2019 yılı öngörülerini katılımcılarla paylaşacak.

 

YARININ SUYUNU KORUMAK İÇİN SÖZ VER

Türkiye’de artan nüfusla birlikte açığa çıkan su kıtlığına dikkat çekmek için yeni bir farkındalık hareketi başlıyor. M. Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Yarının Suyunu Korumak İçin Söz Ver” başlıklı panelde RB Türkiye Hijyen Ev Birimi Genel Müdürü Selim Akiş ile WWF Türkiye Doğa Koruma Yönetmeni Eren Atak bir araya gelerek su ayak izi ile Türkiye’nin suyunu korumak için alınması gereken önlemleri masaya yatıracak.

 

Uzun yıllardır Türkiye’yi karış karış gezip gıda üretim zincirinin tüm aşamalarında çalışan herkesle pek çok röportaj yapan Cem Seymen, YZB sahnesinde tarımın ülkeye kattığı değerlerden, yeni ve bilimsel bakış açılarıyla Anadolu topraklarında birer umut vahası yeşerten girişimcilerden ve şehirli çiftçilerden örnekler verecek. Seymen, yerli tarım ürünlerinin yerel ihtiyacı karşılayamadığı mevcut ortamda, küresel rekabette kaybolmamak için gereken vizyonu, toplumsal refahı nasıl arttırabileceğimizi ve ülkemizin yakalayabileceği fırsatları anlatacak.

 

TÜKETİCİ TRENDLERİ VE HASSASİYETLERİ PAYLAŞILACAK

Gıda sektöründe ürün ve marka çeşitliliğinin arttığı günümüzde, tüketicilerin ürün seçimindeki hassasiyetleri, seçim kriterleri, fiyat baskısının tüketici davranışlarındaki etkisi, sağlıklı ürün konusundaki hassasiyetler araştırmalarla paylaşılacak. Nielsen Türkiye Genel Müdürü, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Afrika Perakende Lideri Didem Şekerel Erdoğan ile Perakendeci Hizmetleri Direktörü İlker Unutkan FMCG sektöründeki değişimleri, yaşanan değişimlerin sektöre yansımalarını, tüketici eğilimlerini ve alışverişlerde yükselen değerleri yapılan araştırmaların bulgularıyla aktaracak.

 

YERLİ ÜRÜN YEREL MARKETTEN ALINIR

TPF, geçen yıl başlattığı “Yerli Üretim Yerel Marketten Alınır” kampanyası ile yerel üretimin hem üretici hem de tüketici için sağladığı avantajları ve ülke ekonomisine katkılarını paylaşmaya devam ediyor. Yerel ekonomiyi güçlendirmek için atılması gereken adımlar, yerel işaretli ürünler, küresel talebe ayak uydururken yakalanacak fırsatlar, yerel ürünler, markalaşmanın önemi YZB 2019’da konuşulacak. Gazeteci ve ekonomi yorumcusu Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünü üstleneceği panelde Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Communication Partner Ajans Başkanı Kerem Ayırtman, Düzgün Marketçilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Düzgün konuşmacı olarak yer alacak.

 

Futbol yazarı ve yorumcusu Mehmet Demirkol moderatörlüğünde gerçekleşecek “Yerliyiz, Milliyiz, Güçlüyüz” panelinde ise Azmüsebat Çelik Ticaret Direktörü Serhat İkiz, Derby’nin çıkış hikayesini, Türkiye’nin en bilinir markalarından biri olma sürecini, küreselleşme serüvenini katılımcılarla paylaşacak.

 

İKİ GÜN ENERJİ HİÇ BİTMEYECEK

Gıda ve perakende sektörüne değer katanların iki gün boyunca 9 oturumda yer alacağı YZB 2019’da Mesut Yar enerjisi yüksek bir oturumu yönetecek. Gazeteci ve TV sunucusu Mesut Yar, “Burada Enerji Çok” oturumunda Dünya ve Avrupa Taekwondo Poomsae Şampiyonu ve Red Bull sporcusu Kübra Dağlı, 6 kez Avrupa Dağ Koşusu şampiyonu, 2011 Dünya Dağ Koşusu şampiyonu ve Red Bull sporcusu Ahmet Arslan ve 652’nci ve 655’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri şampiyonu ve Red Bull Sporcusu İsmail Balaban‘ı ağırlayacak.

 

Eğlenceli sunumlarıyla Kadir Çöpdemir‘in sunuculuğunu üstleneceği YZB’nin ilk günü komedyen yazar Kaan Sekban, ikinci günü ise komedyen Doğu Demirkol tek kişilik gösterileriyle YZB 2019’a renk katacak.

 

 

Daha fazla bilgi için:

Communication Partner

Adem Tokdemir | ademtokdemir@cpartner.com.tr | Tel: 0 850 333 65 10 | GSM: 0 530 845 42 46

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam