KUMSmall Factory, Avrupa’da bir ilke imza atarak, klasik alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirecek « Mall&Motto

21 Haziran 2021 - 21:33
Avatar

KUMSmall Factory, Avrupa’da bir ilke imza atarak, klasik alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirecek

reklam
KUMSmall Factory, Avrupa’da bir ilke imza atarak, klasik alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirecek
Son Güncelleme :

25 Haziran 2019 - 13:18

reklam

TOKİ tarafından Kayseri’de yaptırılan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi ‘KUMSmall Factory’ Radisson Blu Hotel Kayseri’de, mobilya sektör temsilcilerine tanıtım toplantısı düzenledi. 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyetiyle Anadolu’nun kalbi Kayseri’de kurulan KUMSmall Factory tanıtım toplantısına mobilya sektörünün önemli dinamikleri, iş dünyası temsilcileri ve kent yöneticileri katılım gösterdi. Toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, mobilya sektör temsilcileri, iş ve basın dünyasından isimler katıldı.

KUMSmall Factory içerisinde bulunan AVM, iş merkezleri, otel, eğlence merkezleri ile mobilyadan dekorasyona, modadan yeme içmeye, spordan eğlenceye kadar ziyaretçilerine eşsiz bir alışveriş deneyimi sunacak. KUMSmall Factory; 1.5 milyon metrekare açık, 900 bin metrekare kapalı alanı ve 302 bin metrekare satış alanında, 6 bin araçlık otoparkı ve 400 mağazasıyla konforu ve alışveriş keyfini bütünleştirecek. 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanda Avrupa’da bir ilke imza atacak klasik bir alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getirecek. Yönetim ve kiralaması GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık AŞ. tarafından yapılacak ve KUMSmall Factory AVM, Ekim 2019’da kapılarını açacak.

Kayseri Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Erciyes Yapı Kooperatifi Müdürü Sayın Ercan Sarıkaya toplantıda yaptığı konuşmada, “Özellikle son iki üç yıldır hammadde fiyatlarında yaşanan artışlar ve haksız rekabet koşulları düşünüldüğünde çok çetin bir yolda olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu projeye yaklaşık 10 yıl önce bir Avrupa Birliği projesi ile başladık. Bu sıkıntıları geçmişte de yaşadığımız için sektörün birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceği yurt içi ve yurt dışında pastadan daha fazla pay almasını sağlayacak bir projeye başladık. KUMSmall Factory, içerisinde bir Avrupa Birliği projesi olan mobilya teknoloji altyapısını geliştirmeye yönelik MOBİTEK isimli bir proje. Projemizi üstlenen Kocasinan Belediyesi’ne ve başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a çok teşekkür ederim. Özellikle kış aylarında perakendeye dönük alışveriş festivalleri ile toptana dönük özellikle yurt içinden çok sayıda ziyaretçinin geleceği, yılın 365 günü fuar mantığında işleyecek bir alışveriş merkezi oluşturduk. Biz burada alışverişi tüm yönleri ile bir araya getirdik. Bu projeyle hem mobilya sektörüne, hem şehrimize hem de ülkemize elimizden gelen katkıyı vermeyi, istihdamı artırmayı ve ihracat ağını genişletmeyi istiyoruz. Kentimizin lokomotif sektörü olan mobilya üzerinden bir alışveriş merkezi yaparak, aslında şehir sanayisinde üretilen ürünlerin ön plana çıktığı rol model bir alışveriş merkezi yaptık. Burada “Türkiye’de Alışverişin Merkezi” sloganı ile yola çıktığımız için tüm üreticilere ve meslektaşlarımıza kapımız açık” ifadelerini kullandı.

GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama Danışmanlık AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Çelik, “Alışveriş merkezleri birbirinin tekrarı olmaya başladı ve Türkiye bu konuda bir doyuma ulaştı. Şu anda Türkiye genelinde 426 tane alışveriş merkezimiz var. Türkiye’nin 2021 de 459, 2023’de ise 500 alışveriş merkezi olması bekleniyor. Ancak Türkiye’de kaç tane AVM olursa olsun KUMSmall Factory ile Türkiye’deki AVM anlayışı farklı bir noktaya gelecek. KUMSmall Factory, Kayseri’nin tanıtımın da büyük rol üstlenecek ve Erciyes Kayak Merkezi’ne gelen turistler içinde uğrak noktası olacak. Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşulların ise çok uzak olmayan bir tarihte düzelmeye başlayacağına inanıyoruz. Ülkemiz ekonomisi için çizilen karanlık tablolarda dahi önemli markaların Kayseri’ye gelmesini sağladık. Çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. TÜİK’in bir verisine göre yaptığımız harcamaların yüzde 6.4’ünü kriz ortamında mobilyaya harcıyoruz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak mobilya sektörüne önemli katkılar sunacağımızı ve Türkiye’deki alışveriş merkezlerine yeni bir vizyon kazandıracağımıza inanıyoruz” dedi.

Tahir Çelik, KUMSmall Factory için hazırlanan kısa tanıtım filmi ve slaytlar eşliğinde konuşmasını tamamladı. Tahir Çelik’in ardından söz alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri’nin turizm potansiyeline yönelik planlar yatırımlar hakkında bilgiler paylaştı.

Tanıtım toplantısının ardından katılımcılar, alışveriş merkezi inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Yüzlerce ulusal ve uluslararası alternatif markayı çatısı altında toplayarak, kalıpların ötesinde bir konseptle sektöre yön veremeye hazırlanan KUMSmall Factory, bir Erciyes KSS Yapı Kooperatifi projesi. Merakla beklenen bu dev projenin yönetimi GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık AŞ. firması tarafından yapılacak ve KUMSmall Factory Ekim 2019’da açılacak.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam