Hunnty’i hem eğlenceli hem de indirimlerle dolu bir uygulama olarak düşünebiliriz « Mall&Motto

25 Şubat 2024 - 05:55

Hunnty’i hem eğlenceli hem de indirimlerle dolu bir uygulama olarak düşünebiliriz

reklam
Hunnty’i hem eğlenceli hem de indirimlerle dolu bir uygulama olarak düşünebiliriz
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2019 - 12:42

275 views
reklam

Mohammad Qadriah
Reality Inventors Kurucu Ortağı

Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1994 yılında Filistin’de doğdum. San-George School ve Beit-Safafa High School’u derecelerle tamamlayıp, Al-Ahliyya Amman Üniversitesi’nden mimarlık eğitimi alarak 2017 yılında mezun oldum.

4th Dimension for Sensory Environmets şirketinde iş hayatına ilk adımlarımı atarken kısa süre içinde spor salonu, AVM ve hastane gibi toplu yaşam alanlarının tasarımlarına imza attım.

Mimarlık eğitimim sırasında teknolojiye duyduğum yoğun ilgiden dolayı programlama, modelleme, artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine çeşitli kurumlardan sertifikalı eğitimler aldım.

2015 yılında da Türkiye’ye yerleşip, 2019 yılının Ocak ayında Reality Inventors firmasının kurucu ortağı oldum ve sonrasında da Artırılmış Gerçeklik teknolojisiyle pazarlamanın buluştuğu Huunty App’i tasarlayıp kullanıcılara sundum.

Türkiye’ye yatırım yapma fikri nereden aklınıza geldi?

Türkiye’yi öğrenciliğim sırasında pek çok kez ziyaret ettim, özellikle de İstanbul’u. Gidiş gelişlerim sırasında İstanbul pazarı ilgimi çekti ve araştırmaya başladım. Araştırdıkça da burayı gerçekten çok sevdim. Sonrasında bu pazarın ihtiyaçlarının ne olduğunu belirledim. Gelecekte hangi iş alanlarının gelişeceğini de belirlememin ardından Türkiye’ye yerleştim. Gençlerin teknolojiyi sevmesinin yanı sıra perakende ve pazarlama anlamında da Türkiye’nin çok iyi bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Üstelik dünyaya açılmak için de Türkiye doğru bir konuma sahip. Bütün bunları bir araya getirerek Reality Inventors firmasını kurdum. İlk ürünümüz Huunty fikrini geliştirdik. Huunty App’i Türkiye’ye yaydıktan sonra dünyaya açılmayı hedefliyoruz.

Huunty App’i bize anlatabilir misiniz? Nasıl bir uygulama?

Huunty’nin amacı; sizlere ilgi duyduğunuz kuponları interaktif bir şekilde, kısa bir yürüme mesafesinde ulaştırmak ve “Artırılmış Gerçeklik” teknolojisini kullanarak dijital ortamda sizi bekleyen kuponu yakalamanızı sağlamak. Hem eğlenceli hem de indirimlerle dolu bir uygulama olarak düşünebiliriz. Biz projemizi hazırlarken çok eğlendik, kullanıcılarımızın da eğlenmesini canı gönülden istiyoruz.

Huunty kullanımı gerçekten çok kolay bir uygulama, basit birkaç adımdan oluşuyor; ilk olarak uygulama üzerinden kaydoluyoruz, ad – soyad gibi bilgileri doldurduktan sonra, ilgi alanlarımızı seçiyoruz. Bu nokta önemli çünkü verdiğimiz kuponların sizin sevdiğiniz ve istediğiniz kategorilerden olmasına önem veriyoruz.
Sonrasında önümüze harita geliyor, ilk kayıttan sonra her seferinde bu sayfayı göreceğiz girişimizde. Harita üzerinden bize yakın olan yürüme mesafesinde kuponları görüyoruz. İstediğimiz kuponu seçiyoruz ve avlanmaya başlıyoruz.

Türkiye’de “Artırılmış Gerçeklik” teknolojisi ile pazarlama yapan ilk firmalar arasında olduğunuzu biliyoruz. Artırılmış gerçeklik uygulaması nedir? Bu konuyu açar mısınız?

Artırılmış Gerçeklik, fiziksel dünyayı genişleten, ona yeni dijital katmanlar ekleyen bir teknoloji.

Son yıllarda firmalar, ürünlerini interaktif bir şekilde pazarlamak için bu teknolojiyi kullandıkları uygulamaları tercih ediyorlar. Bu şekilde kullanıcıyı yani potansiyel müşteriyi etkilemek daha da kolaylaşırken ve kampanyalar farklılık yaratıyor. Kullanıcı ile marka arasında duygusal bir bağ oluşuyor. Düşük maliyetle çok sayıda dönüşüm elde edilebiliyor. Satışlara etkili ve ölçülebilir biçimde etki ettiğini söyleyebilirim.

Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile ilgili çalışmalarınızın devamı gelecek mi?

Evet, ilerisi için gerçekten farklı ve büyük projelerimiz var. Bunların bazıları planlama aşamasındayken bazıları ise yapım aşamasında. Özellikle yapılmayanı yapmak konusunda çok istekliyiz. Bu anlamda artırılmış gerçekliği birçok farklı alanda kullanmayı hedefliyoruz.

Perakende firmalarının Huunty App’e yaklaşımı nasıl?

Markalar pazarlama ve satış konularında teknolojiyi nasıl kullanabiliriz konusunu çok önemsediklerini biliyoruz. Artırılmış Gerçeklik konusuyla yakından ilgililer. Huunty ile yakından ilgilendiler. Çünkü böyle bir çalışma yapmaları için altyapı kurmak ve işletmek için büyük bir ekip kullanarak büyük bir yükün altına gireceklerinin de farkındalar. Ama Huunty ile böyle bir yük taşımayacaklarını biliyorlar. Huunty onlar için yeni pazarlama kanalı yaratmış olacak. Kuponlar sayesinde ana hedef kitlelerine kolayca ulaşabilecekler. Ayrıca Huunty’nin en önemli özelliklerinden birisi olan kupon takası özelliği ile potansiyel müşterilerine de ulaşmış olacaklar.

Huunty App perakende firmalarına ne gibi avantajlar sunuyor?

Huunty App markalara özellikle satış ve pazarlama konusunda büyük avantajlar sağlıyor. Marka ile kullanıcı arasında sıcak bir iletişim kurarak, markanın istediği lokasyonlardaki ulaşılabilirliğini artırıyor. Ulaşılabilirlik kolaylaştığı için de her türlü kampanyanın duyurulması ve satışa dönmesi sağlanıyor. Ayrıca, potansiyel müşteriyi online-offline mağazaya gönderip direkt yönlendirme de yapabiliyor.

Huunty App, Türkiye’de “Artırılmış Gerçeklik” teknolojisi ile pazarlama yapan ilk firmalar arasına girmenizi ve rakipleriniz arasından sıyrılmanızı da sağlamış olacak. Marka bilinirliğini ve itibarına da olumlu yönde bir etkisi olduğunu söyleyebilirim.

Huunty marka sistemi ile kampanyalarınızı tek merkezden yönetebilir, bütçenizi raporlara göre daha verimli yönetebilirsiniz. İki aylık deneme süresince ücretsiz “Pazarlama Danışmanlığı” hizmetimiz bulunuyor.

Huunty App’in tüketici açısından avantajları nelerdir?
Huunty uygulaması, kullanıcılarına önemli özellikleri ile hem eğlence hem de en iyi fırsatları sunmayı hedefliyor. Örneğin; kolay kullanıcı ara yüzü ile pratik kullanılabiliyor. Herkesin ilgisine göre kuponlar/fırsatlar sunarak kişiye özel hizmet veriyor. Bütünleştirilmiş harita navigasyonu sayesinde etrafınızdaki tüm indirimleri önünüze çıkarıyor. Yine kupon değişimi özelliği ile kullanıcıların aralarında kuponlarını değiştirmesine yarayan bir platform olarak tüketiciye avantaj sağlıyor. Ayrıca “Hazine Adası” dediğimiz bir özelliği de çok yakında kullanıcılarla buluşacak.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam