Perakende Günleri, 19. yılında bir kez daha perakendecilere bu dönemde başarı için rehberlik edecek « Mall&Motto

30 Kasım 2023 - 07:50

Perakende Günleri, 19. yılında bir kez daha perakendecilere bu dönemde başarı için rehberlik edecek

reklam
Perakende Günleri, 19. yılında bir kez daha perakendecilere bu dönemde başarı için rehberlik edecek
Son Güncelleme :

07 Ağustos 2019 - 12:25

255 views
reklam

Suat Soysal
Soysal Eğitim Danışmanlık Kurucusu

35 yıldır Türkiye’de perakende sektörüne hizmet veren Soysal Eğitim ve Danışmanlık olarak, hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Soysal kurulduğu günden beri perakendenin eğitim, gelişim ve bilgi merkezi olarak faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar hizmetlerimizle sektörde yol gösterici olmaya çalıştık. Etkinliklerimizin yanı sıra sektörün tüm kadrolarına, tüm ihtiyaçlara yönelik eğitimler sunuyoruz. Sektörün içinden gelen danışmanlarımızla perakendenin her alanına çözümler üretiyoruz. Aynı zamanda Meçhul Müşteri ve deneyim araştırmalarımızla tüm perakende operasyonunu kontrol edip ölçümlüyoruz.

Sektörde daima ilkleri gerçekleştiriyor, hizmetlerinizle adeta geleceğe yön veriyorsunuz. Bu yıl 19. Düzenlenecek’’ Perakende Günleri’’ hakkında bilgi verir misiniz? Neden orada olun malı?

Perakende Günleri ilk günden bu yana Türkiye’deki en büyük ve verimli buluşma platformu oldu. Sektöre yön veren konuşmacıları, katılımcılara sunduğu iş geliştirme fırsatları, fuar, yurtdışı B2B görüşmeleri ve Perakende Güneşi Ödülleri’nin coşkusu ile her sene keyifli ve verimli geçiyor. Perakende günleri tüm sektörün buluşma noktası. Katılımcılar yeni iş birliklerinin, yeni ortaklıkların temellerini atıyor, işbirliklerini güçlendiriyor.

Bu sene de gündemi hızla değişen perakende sektörüne ışık tutmak ve gelecek vizyonunu kurmak için 80 üzerinde konuşmacımızla zengin bir içerik sunacak. Fuarımız yine kalabalık ve katılımcıları pek çok yenilik bekliyor. Bu sene pek çok yenilik var.

Perakende Günleri konferansı bu yıl Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Bu sene ziyaretçileri bekleyen başka yenilikler olacak mı?

Bu sene katılımcılarımızı yepyeni bir Perakende Günleri ile karşılayacağız. Haliç Kongre Merkezi’nin yapısı pek çok yenilik yapma olanağı verdi. Öncelikle fuar ve konferans bir arada olacak ve katılımcılarımız Perakende Günleri’nin her bölümüne kolay ve hızlı bir şekilde erişebilecek.

Konferansımızı birden fazla sahnede gerçekleştirme şansımız olacak. Konferansımız bu sene dört ayrı sahnede gerçekleşecek. 3000 kişilik ana sahnede tüm katılımcıları ilgilendiren, tüm gündemi kapsayan oturumlarımız yer alırken, üç ayrı uzmanlık sahnesinde perakendenin sıcak konularının derinine inme şansı elde edeceğiz. Dijital dönüşüm, gıda perakendesi, müşteri deneyimi, girişimcilik gibi konuları daha detaylı ele alıp konuşma şansı bulacağız.

Bu sene etkinlik içinde etkinlik gibi yeniliklerimiz de olacak. Sürpriz oturumlar, canlı fuarımız ve değişik etkinliklerimizle dolu dolu iki gün geçireceğiz.

Türkiye perakende sektörünün uluslararası arena da sesini duyurmasını sağlıyorsunuz. Bu yıl ki buluşmada konuşmacı ya da konu başlığı olarak öncelikleriniz neler olacak?

Bu yıl içeriğimizi hız, akıl ve teknoloji üzerine kurduk. Hızla gelişen teknoloji, dijitalleşme ve sürekli farklılaşan tüketici davranışlarıyla yaşanan büyük değişim döneminde, teknoloji kadar önümüzdeki fırsatları da akıllıca kullanmalıyız. Perakende Günleri 19. yılında bir kez daha perakendecilere bu dönemde başarı için rehberlik edecek.

Önemli oturumlarımızdan birisini keynote konuşmacımız Pascal Coppens gerçekleştirecek. Çin uzmanı, girişimci ve yazar Coppens bize dünyadaki inovasyon savaşlarını, bu rekabette Çin’in yerini ve inovasyon savaşlarının bizi ve geleceğimizi nasıl etkileyeceğini anlatacak. Coppens 20 yıl boyunca Çin ve Silikon Vadisi’nde çalışmış ve pek çok girişime imza atmış ve inovasyon savaşlarının iki tarafını da çok iyi bilen bir uzman. Konuşmasıyla dünyaya ve gelecek beklentilerimize bakışımızı değiştirecek.

Yurtdışı konuşmacılarımızdan bir diğeri SAP Global Perakende Başkanı Achim Schneider. Günümüzün sıcak konularından biri olan deneyim ekonomisinde ayakta kalmak isteyen firmalara somut öneriler sunacak. Artık ürün ve hizmet almakla yetinmeyip deneyim yaşamak isteyen müşterinin beklentisine cevap verebilecek firmalar kendilerini akıllı işletmelere dönüştürenler olacak. Schneider dünya perakendesinden örneklerle bu konuya ışık tutacak.

Geleceğin firmalarından biri olmanın yolu e-ticaretten geçiyor. Artık başlı başına dev bir endüstri haline gelen e-ticareti, yeni trendleri ve geleceği Akinon’un kurucu ortağı Tola Tatari’den dinleyeceğiz. Tatari e-ticaret yeni teknolojilerle evrilirken firmaların dijital dönüşümünü hızlandırmalarının önemini, e-ticaret platformları, mobil ve mağaza içi uygulamaları, pazaryeri entegrasyonları gibi çözümlerin işletmelere katacağı değeri anlatacak.

Türkiye ve dünya gündemini uluslararası ilişkilerin ülkemiz, toplum ve iş hayatı üzerindeki etkisini en iyi analiz eden isimlerden Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da Perakende Günleri’nde olacak. Ülkemizin uluslararası arenadaki konumu ve olası senaryoları konuşacağımız bu oturumun yanı sıra Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile de dünya ve ülke ekonomisini değerlendireceğiz.

Vestel Genel Müdürü Ergün Güler kendi deneyimlerinden yola çıkarak bir yandan perakendede devrim niteliğindeki değişimlerin önemini vurgulayarak dünya perakendesindeki önemli ama gözden kaçan gelişmeleri aktaracak, bir yandan da Vestel’in perakendeye yeni soluk getiren inovasyonlarını ve uygulamalarını anlatacak.

Perakende Günleri’nde müzisyen baba-oğul Paul Dwyer ve Eren Dwyer ile bir de müzik ziyafetimiz olacak. Türk ezgilerini başarıyla yorumlayan ikiliyle çok keyifli zaman geçireceğiz.

Ana salonda yer alacak oturumlarımızın yanı sıra üç ayrı sahnemiz olacak. Her sahnede bir gün boyunca bir konuyu derinlemesine ele alacağız. Hatta sahnelerimizden biri etkinlik içinde etkinlik içerecek. Zamanla tüm konuşmacı ve yeniliklerimizi duyuracağız.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam