Yenilikçi konseptimizle, ulusal ve uluslararası markaları bir araya getirerek misafirlerimize sıradışı bir alışveriş keyfi sunuyoruz. « Mall&Motto

1 Aralık 2023 - 00:23

Yenilikçi konseptimizle, ulusal ve uluslararası markaları bir araya getirerek misafirlerimize sıradışı bir alışveriş keyfi sunuyoruz.

reklam
Yenilikçi konseptimizle, ulusal ve uluslararası markaları  bir araya getirerek misafirlerimize sıradışı  bir alışveriş keyfi sunuyoruz.
Son Güncelleme :

12 Eylül 2019 - 10:53

203 views
reklam

Tahir Çelik
GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve
Danışmanlık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı

1-Açılışına sayılı günler kala heyecanın da yükseldiği KUMSmall Factory AVM’yi nasıl tanımlarsınız?

İnşaat ve finansmanı TOKİ tarafından sanayiye destek kapsamında yaptırılan Avrupa ve Türkiye’nin en büyük karma projesi ‘KUMSmall Factory’ 2 milyar TL’ye yakın yatırım maliyetiyle Anadolu’nun kalbi Kayseri’nin ilk “Factory AVM” si olarak hayata geçiyor. KUMSmall Factory, 1.5 milyon metrekare açık, 900 bin metrekare kapalı alanı ve 302 bin metrekare satış alanında, 6 bin araçlık otoparkı ve 400 mağazasıyla konforu ve alışveriş keyfini bütünleştirmeye hazırlanıyor. 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanda Avrupa’da bir ilke imza atan proje, klasik bir alışveriş merkezi ile mobilya ve dekorasyon konseptini bir araya getiriyor. Bu kimliğiyle de ilk karma proje olarak büyük farklılık sunuyor
Yüzlerce mobilya mağazası, modadan teknolojiye, lezzetten eğlenceye uzanan geniş marka seçenekleriyle KUMSmall Factory, mobilya sektörü için büyük önem taşıyan fuar kültürünü yılın 365 gününde hayata geçirecek.
Mobilya sektörünün kapılarını uluslararası sahaya açarak, yoğun taleplere bol seçeneği tek çatı altında sunacak olan KUMSmall Factory, “Mobilyanın Silikon Vadisi” olmaya geliyor.

2-Tüm Türkiye mobilya ihtiyacının büyük bir bölümü Kayseri’den sağlanmakta. Sektöre kazandırdığınız MOBİTEK oluşumu ve beklentilerinizden bahseder misiniz?

Mobilya sektörüne kazandırdığımız değerlerden birisi olan MOBİTEK (Mobilya alt yapısını geliştirme projesi) orta ve küçük ölçekli mobilya üreticilerinin çoğunlukta olduğu uluslararası kabul görmüş bir tasarım ve inovasyon merkezidir. Orta Anadolu Kalkınma Birliği, Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile Kayseri Marangozlar, Döşemeciler ve Mobilyacılar Odası’nın ortak olduğu, ayrıca Avrupa Birliği’nden 9.6 milyon Avro yatırım alan bir AB Projesi olarak hayata geçti ve Kayseri’de mobilya üretim sektörüne dahil olan orta ve küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Mobitek çok yönlü bir proje yukarıda sayılanlara ek olarak, Kobilerin tasarım ve AR-GE desteğiyle modern, yenilikçi ve alternatif ürün geliştirerek rekabet üstünlüğü sağlayabilecekleri, ayrıca uzmanlardan satış, dış ticaret ve pazarlama desteği alacakları bir Türkiye projesi.
Mobitek ile; Kayseri mobilya sektörünün rekabetçiliğini artıracak ve Kayseri’deki mobilya üreten KOBİ’lerin ürün çeşitliliği, üretkenlikleri ile verimlilikleri de eş zamanlı olarak arttırılacak. KOBİ’lerin ürün geliştirme ve pazarlama kabiliyetleri güçlendirilirken bu proje ile; küçük ve orta büyüklükteki üreticiler , tasarımlı seri üretim yaparak, üretim maliyetlerini azaltacak. Teknolojisi, yeni yatırımları, inovasyonu ve üretimiyle çözüm ortağı olan Mobitek, mobilya üreticilerinin gelişmesine katkı sağlayacak.

3-Çevreci bir karma proje olarak, enerjisini de üreten bir yapılaşmanız var. Bu projenin oluşum ve gelişim süreçlerinden bahseder misiniz?

Türkiye’nin üretime geçen ilk kooperatif usulü çatı GES(Güneş Enerjisi Sistemi) uygulaması KUMSmall Factory’de.
Kayseri Mobilyacılar Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Güneş Enerji Santrali sayesinde KUMSmall Factory kendi elektriğini kendisi üretiyor. Yeşil bina sertifikalı KUMSmall Factory ile yıllık kurtarılan ağaç sayısı: 23.404 adet/yıl, önlenen araç kirliliği : 1.750 adet/yıl, engellenen karbon salımı: 8.370 ton/yıl. KUMSmall Factory hem çevreyi koruyor hem de ilklere imza atıyor.

4-Böylesi büyük bir proje açılış organizasyonu ve kampanyalar hakkında bilgi verir misiniz?

Ulusal ve bölgesel mecralar için hazırladığımız kampanyalar açılış döneminde büyük ses getirecek ve elbette AVM açılışı da projenin büyüklüğüne yakışır bir biçimde olacak. Şehrimizde, festival havasında yürüteceğimiz etkinliklerle fark oluşturacağız. Aile, çocuk ve kadını temel alan aktivite planlamaları oldukça geniş. Sanatın her dalına verdiğimiz önemden dolayı ise sanatsal etkinlikler, çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri atölyeler planlıyoruz. Mobilya konseptimize yönelik olarak da şimdiden kış döneminde uçakların boş kalan koltuklarını satın alıp mobilya gibi fiyatlı ürün alan ziyaretçilerimize hediye edeceğiz. Yurtdışından özellikle Mobilya & Dekorasyon için gelecek alım heyetlerine ücretsiz yol ve konaklama imkanı sağlayarak sıra dışı birçok kampanyaya da imza atmış olacağız.

5-Marka karmanız ve mağaza doluluk oranlarınızdan bahseder misiniz?

KUMSmall Factory AVM olarak, hem Avrupa’da hem de Türkiye de bir farka imza atıyoruz. En büyük karma proje olarak hayata geçmeye hazırlanan projede; mobilyadan modaya, spordan eğlenceye, teknolojiden birbirinden nezih, modern kafelerimiz ve restoranlarımızla her şeyin bulunduğu sıra dışı bir projeyle hizmet vermeye geliyoruz. AVM anlayışına farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor, standart AVM konseptiyle mobilya dekorasyon konseptini birleştirerek rakiplerimizden bir adım öne geçiyoruz. Yenilikçi konseptimizle, ulusal ve uluslararası markaları bir araya getirerek misafirlerimize sıra dışı bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. 180 bin metrekarelik kiralanabilir alanımızda, 130.000 m2 ‘si mobilya & dekorasyon, 50.000 m2’si moda, teknoloji, lezzet ve eğlence içeren markalardan oluşacaktır. Klasik AVM bölümünde %91, mobilya bölümünde ise %95 doluluk oranına ulaşmış durumdayız.

6-Oldukça önemli bir konumda bulunan KUMSmall Factory ‘i lokasyon olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Türkiye’de Alışverişin Merkezi’’ olma sloganıyla yola çıkan KUMSmall Factory, “Kuzey Çevre Yolu” üzerinde yer alıyor. Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Malatya, Adana gibi illere bağlantıyı sağlıyor ve bu özelliği ile de Türkiye’nin ilk bölgesel AVM’si olmaya hazırlanıyor. KUMSmall Factory, 9 kilometre mesafede yer aldığı şehir merkezi ile toplu ulaşımı için yeni tesis edilen tramvay hattı ve raylı sistem geçen bir alışveriş merkezi olacak. KUMSmall Factory, şehirler arası otobüs terminali ve yeni yapılacak hızlı tren garına çok yakın bir konumda. Kayseri Havalimanı’na uzaklığı sadece 7dakika…

Yani erişilmesi imkansız bir büyüklükte olan ama ulaşımı kolay olan bir proje hayata geçirilecek. KUMSmall Factory, 8 bin 500 çalışanı ve 60 bin günlük frekansı ile, 2018 yılında hizmete giren Şehir Hastanesi’ne yürüme mesafesinde; 10 bin öğrencisi bulunan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne ise sadece 1,5 km mesafede yer alıyor.

7-Yönetim ve kiralamasını, GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. olarak yürüttüğünüz projede hedefleriniz nelerdir?

GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. ulusal ve uluslararası arenada gayrimenkul kiralama alanında deneyimli, 100.000 m2 ve üzeri kiralanabilir alanda günlük 100.000 üzeri ziyaretçi sayılarına ulaşabilen AVM’lerle ilgili derin saha tecrübesine sahip, güçlü bir ekip tarafından kuruldu. GLA olarak, tüm iş ortaklarına en kısa zamanda en çok faydayı sağlamak ve projelerin kiralanabilir alanlarını doğru işletmelerle buluşturmak için profesyonel ekibimizle hizmet veriyoruz.
Büyük ölçekli ticari projeleri planlama ve gerçekleştirme konusunda fark yaratan GLA Gayrimenkul Yönetim Kiralama ve Danışmanlık A.Ş. derin pazar tecrübesi ile çözüm ortaklarına fark oluşturacak çözümler üretmekte ve her gün büyüyen portföyüyle alışveriş merkezlerinden, konutların ticari alan kiralama ve yönetimine kadar sıra dışı bir kiralama ve yönetim deneyimi sunmaktadır

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam