MARKAMIZIN MOTTOSU OLAN MUTLU BAYİ ANLAYIŞI ÇERÇEVESİNDE İLK ADIM OLARAK REKLAMA ÖNEM VERİYORUZ. « Mall&Motto

13 Temmuz 2024 - 05:48

MARKAMIZIN MOTTOSU OLAN MUTLU BAYİ ANLAYIŞI ÇERÇEVESİNDE İLK ADIM OLARAK REKLAMA ÖNEM VERİYORUZ.

reklam
MARKAMIZIN MOTTOSU OLAN MUTLU BAYİ ANLAYIŞI ÇERÇEVESİNDE İLK ADIM OLARAK REKLAMA ÖNEM VERİYORUZ.
Son Güncelleme :

17 Ekim 2019 - 10:43

241 views
reklam

Akın Gürbüz
Tavada Tavuk
İş Geliştirme ve Franchise Müdürü

Akın bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba ismim Akın Gürbüz evliyim ve 30 yaşındayım. Yaklaşık 3 yıldır Tavada Tavuk firmasında kiralama ve franchise direktörlüğü yapmaktayım.

Tavada Tavuk markası hakkında bilgi verebilir misiniz ? Kuruluşundan bu yana nasıl gelişimler keydetti ?

Tavada Tavuk markası arkasında genç, çalışkan ve vizyoner bir ekibin kollektif çalışması sonucu şu an Türkiye genelinde 50 şube yurt dışında 3 ülke ile yoluna devam ediyor. İlk şubemiz 2015 yılında Avcılar Pelican Mall Avm’de açtık ve o günden beri devamlı konseptini , sektöre bakış açısını , değişen ve gelişen teknolojiyi takip edip pozitif bir şekilde güncelledik.

Gıda sektöründe 5 yıldır faaliyet gösteren bir marka olarak şu an yurt içi ve yurt dışında kaç şube ile hizmet veriyorsunuz ? Hangi bölgelerde büyümeyi hedefliyorsunuz ?
Yukarıda belirttiğim üzere Türkiye geneli 30 şehirde 50 şube ve yurt dışında Irak , Ürdün KKTC’de şubelerimizi açmış bulunuyoruz.Ağırlıklı olarak yurt dışından talep almakla beraber Türkiye içerisindeki hedefimiz önümüzdeki yıl 100 şubeye ulaşmaktır.

Restoranlarınızda nasıl bir konsept hakim ? Bu konsept nasıl belirlendi?

Özellikle Avm müşterilerinin son zamanlarda rahat bir konsepti , lezzetli bir yemeği uygun fiyata yemek gibi tercihleri oluştu. Bilinçli tüketici dediğimiz bu müşteri kitlesi ağırlıklı beyaz ve mavi yakalardan oluşuyor. Bu detaylar bizim konseptimizi belirledi ve gün geçtikçe bu detaylar sayesinde devamlı güncelleme içindeyiz.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüyen bir markasınız. Tavada Tavuk’un planlı bir şekilde büyümesinde en önemli etken ne oldu? Başarınızın sırrı nedir ?

Çok genç ve dinamik bir ekibiz Birbirimize ve iş değerlerimize çok bağlıyız. Bu enerji işimizede yansıyor açıkcası. Yurt dışında özellikle çok iyi partnerlerimiz var onlarında bulunduğu ülkelerde şube sayılarını en kısa sürede sürdürülebilir bir şekilde arttıracağına eminim. Önümüzdeki 3 yıl boyunca gideceğimiz yolu ve varacağımız hedefleri ortaya koyup stratejimizi ona göre belirledik. Sanırım başarımızın sırrı bu oluyor.

Franchise şartlarınızdan bahseder misiniz ?

Öncelikle yatırımcılarımızda aradığımız en önemli özelliklerden biri markamızın temsili konusunda ivedi özen gösterip işletme operasyon ve reklam çalışmalarımızdan şube müdürü ile bölge yöneticisinin özenli çalışmalarını destekleyip , kendi bölgesinde her an yatırım yapmaya ve şube açmaya hazır olması en büyük beklentimiz. İşin rakamsal boyutuna gelirsek anlaşmamız halinde 75.000 TL franchise katılım bedeli almaktayız. Akabinde proje onaylandıktan sonra ortalama 100 – 150 metrekare bir mağaza için yaklaşık 450.000 – 480.000 TL bir yatırım bütçesi ile A’dan Z’ye bir mağaza kurulumu gerçekleştirebiliyoruz. Adayımız isterse inşaat , mekanik , elektrik gibi projenin en büyük kalemini projeye sadık olacak şekilde yapabilmektedir. Tabi bizim mimarımızın kontrolü dahilinde.

Şube açılacak lokasyonun sizin için nasıl bir önemi var ? Hangi özelliklere dikkat ediyorsunuz?

Kiralama havuzumuzun ağırlıklı olarak AVM’lerle olmasına rağmen ciddi talep aldığımız cadde mağazaları içinde arkadaşlarımız bir data oluşturuyor. Bu datalarla beraber yatırımcılarımızla karar verirken önemli bir kaç hususun altını çizerek onları doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Noktalardaki fizibilite çalışması ile beraber mağazaların özellikle cephesi ve müşterilerin yürüyüş aksında olmalarına özen gösteriyoruz.

Franchise sisteminizin temelinde mutlu bayii anlayışı yatıyor. Peki , bayilerinizin mutlu bir şekilde işletmelerini sürdürebilmeleri için neler yapıyorsunuz ? Onlara nasıl destekleriniz oluyor ?

Markamızın mottosu olan mutlu bayi anlayışı çerçevesinde işletmelerimizi ilk adım olarak operasyonel ve reklam anlamında eğitiyoruz. Sık aralıklarla şube müdürlerimizi belirlediğimiz stratejiler çerçevesinde eğitimlere alıyoruz. Ayrıca şubelerimize destek olmak amacıyla kampanyalı satışlarından ve reklam faaliyetlerinde bedelsiz ürün vererek teşvik ediyoruz.

Şubelerinizde ürün – hizmet farkı olmaması ve standartları korumak adına neler yapıyorsunuz ?

Şube personellerini açılıştan önce mutlaka İstanbul merkez şubemizde eğitime alıyoruz. Burada özellikle ürünlerin müşteriye gelmeden son halini operasyon ustalarımızla çalışıp görüp gerekli yetiyi kazanmalarını sağlıyoruz. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki ürünlerimiz pişmeye hazır ve marinasyonlu bir şekilde özel ambalajlarında araçlarımız ile şubelere ulaştırılıyor ve şubelerde el değmeden sadece pişiriliyor. Dolasıyla ürünlerimizin standartlarını bu şekilde kontrol edebiliyoruz.

Franchise vermenin büyümenizde ve sürdürülebilir bir marka olmanızda nasıl bir rolü var ?

Francise sistemi tüm bayilerinizle eşit şekilde ilgilenip maliyet analizlerini ve cost raporunu doğru bir şekilde çıkartıp gerekli stratejileri belirleyip zamanında aksiyon almanız durumunda büyümenizde ve sürdürülebilir bir marka olmanızda müthiş bir önemi var.

Sizi Farklı kılan nedir? Müşteriler neden Tavda Tavuk’u tercih ediyor ?

Tavada Tavuk olarak son tüketici noktasından ürünlerin hijyen standartlarına uygun olarak müşterilerimize lezzetli ürünlerimizi uygun fiyatlarla ulaşabilme fırsatı sunuyoruz. Yatırımcılarımız bu stratejimiz doğrultusunda yatırımlarını gerçekleştirme ve mutlu bayii anlayışı ile yatırımlarının değerlenmesini vaat ediyoruz.

Müşteri memnuniyeti ve sadakati için yapmış olduğunuz çalışmalar oluyorsa bunlardan bahseder misiniz ?

Müşterilerimizin bu konuda bir telefon kadar uzağındayız. Özel bir telefon numarası ile şikayetlerini 7 gün 24 saat bize iletebiliyorlar bu sayede anında müdahele edebiliyoruz.

2020 yılında yurt içi ve yurt dışı yeni yatırım planlarınız var mı ?

2020 yılı için Türkiye’de 80 şube hedefimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca yurt dışında Avrupa , Balkanlar ve Ortadoğu’da yaptığımız görüşmelerle beraber bayrağımızı daha fazla ülkede dalgalandırmak istiyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam