Yılmaz Arslan « Mall&Motto

13 Nisan 2024 - 21:27

Yılmaz Arslan

reklam
Yılmaz Arslan
Son Güncelleme :

13 Kasım 2019 - 12:38

200 views
reklam

Sektörde 10.yılını dolduran bir AVM olarak gelişim sürecinizden bahseder misiniz?

MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bir grup Malatya sevdalısı iş adamının, Erman ILICAK başkanlığında bir araya gelerek oluşturduğu Malatya Girişim Grubu tarafından; 14 Kasım 2009 tarihinde hizmete sokulmuştur. Şehrin ilk ve tek alışveriş ve yaşam merkezi olarak şehre hizmet vermeye başlayan MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi bu özelliğini hala sürdürmektedir. Şehrin ilk ve tek alışveriş ve yaşam merkezi olması dolayısıyla, hizmete girdiği ilk günden itibaren sosyal ve kültürel gelişimine lokomotif olma, kayıtlı ekonomisine ivme kazandırma misyonunu üstlenmiş ve gerçekleştirmiştir. MalatyaPark ailesine mensup markalarımızın büyük çoğunluğu şehre hatta bölgeye ilk yatırımını MalatyaPark aracılığı ile yapmış olup, bu kararlarının sonuçlarından da büyük memnuniyet duymuştur. Hizmete girdiği günden bugüne kadar 80 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi; ziyaretçilerimiz, çalışanlarımız ve kiracılarımızın destekleri ile varlığını sürdürdüğü on yılın ardından 14 Kasım 2019 tarihinde 10. Yıldönümünü kutlayacak.

10 yılda gelişen dijital teknoloji ile alışveriş alışkanlıklarında da değişimler olurken Siz bu başarıyı nasıl koruyorsunuz?

Digital teknolojinin hızla gelişimi hayatımızı kolaylaştırırken, bazı sektörlerde de değişimleri zorunlu kılıyor. Perakende sektörü de digital teknolojinin etkilerinin yoğun hissedildiği bir sektör. İnsanlar artık internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Biz MalatyaPark olarak bu durumdan etkilenmemek için alışveriş merkezi olmanın yanında gerçek bir yaşam merkezi olabilmek için gereken her koşulu, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak biçimde sağlamak için planlama ve uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Etkinlikler, kampanyalar, konserler, sergiler, insanların sosyalleşme ihtiyaçlarını giderebilecekleri mekanlar ile kendilerini ait hissettikleri bir yaşam merkezi olarak vazgeçilmez olmayı ve sadakat oluşturmayı amaç edindik. Bu anlamda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

Malatya’nın ilk AVM’ si olarak, seçkin mağazalarınızla ve özel etkinliklerinizle bölgenin aynı zamanda yaşam merkezi konumundasınız. Sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de adınızı duyuruyorsunuz. Gerek marka seçimi olsun gerek etkinlik olsun, planlama süreçlerinizden bahseder misiniz?

MalatyaPark ailesi marka karması, şehrin ihtiyaçlarına ve ziyaretçilerimizin taleplerine karşılık vermek üzere oluşturulmuştur. En önemli konu ise marka karmamızın sürekli güncel tutulması ve değişen taleplere cevap verebilecek alternatiflerin her zaman ziyaretçi ile buluşturulmasının önemsenmesidir. Bu konudaki hassas stratejimizin başarılı sonuçlarını her zaman müşahade etmekteyiz. Etkinliklerimizi planlarken de şehrin sosyal ve kültürel gelişimine destek olacak, insanların kendilerini, yeteneklerini ifade edebilecekleri, deneyimler yaşayabilecekleri, daha önce gerçekleştirilmemiş etkinliklere öncelik veriyoruz. Bunun yanında, şehrin kurumları ile işbirliklerimiz ise bizi şehrin vazgeçilmez parçası yaparken, geleneksel alışveriş yöntemlerinden ödün vermek istemeyen ziyaretçilerimizin sahip olduğu ön yargı ve bariyerlerin aşılmasına da çok büyük fayda sağlamaktadır. Takdir edersiniz ki Anadolu’da yer alan AVM’ler için bu durum çok önemlidir.

Son dönemin hızla yükselen değerlerinden sosyal medyayı, müşteri sadakati yaratarak aktif bir şekilde kullanıyorsunuz. Sizce sosyal medyanın gücü ve avantajları nelerdir?

Sosyal medya artık hayatımızın yadsınamayacak bir parçası. Alışveriş Merkezleri de, hedef kitlenin sosyal medya ile ilişkisini en iyi biçimde değerlendirebilmek için bu konuyu özel olarak önemsemektedir. Sosyal medya aracılığı ile ihtiyaç duyulan hedef kitleye en az maliyetle ve daha kolay ulaşılabilmektedir. Geleneksel reklam mecraları ile elde edemediğimiz faydayı sosyal medya üzerinden doğru strateji ile daha etkili biçimde yakalayabiliyoruz. Sadece takipçilerin dikkatini sürekli üzerimizde tutmamız gerekiyor. Düzenli biçimde gerçekleştirdiğimiz sosyal medya yarışmaları, dikkat çekici içerik paylaşımları ile de hedef kitlemizin ilgisini hesaplarımızda tutmayı sağlıyoruz. Yeni takipçiler için de farklı kampanyalar gerçekleştiriyor, içerik paylaşımları yapıyoruz.

Pek çok ödüllü projeleriniz oldu. Sizi başarıya götüren projeleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Tabii ki öncelikle, farklı, daha önce denenmemiş, toplumun ve ziyaretçimizin her kesimine dokunabilen, toplam faydası çok yüksek ve çok fazla maliyeti olmayan projelerimizle yarışmalara katılıyoruz. Bu koşulları sağlayan projeler, yarışma platformlarında dikkat çekip ilgi görüyor ve dolayısıyla ödülsüz dönmüyor. Deneyimlerimiz gösterdi ki, projeniz çok büyük bütçeli olmasa da ziyaretçinize ve hedef kitlenize dokunmayı başarabilmişseniz, bir faydanız olmuş ve kazanımları da detaylı olarak raporlayabilmişseniz ödül kazanmamanız için bir sebep yok. Bir Anadolu AVM’ si olarak, Uluslararası Platformlarda ödüller kazanarak başarımızı taçlandırmış olmamız bize gurur veriyor.

2020 yılı hedeflerinizi nelerdir?

MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak, yeni dönemde marka karmamızı güçlendirerek ziyaretçi memnuniyetini daha da artırmayı hedeflemekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve kampanyalarla da şimdiye kadar olduğu gibi ilklere ve yeni ödüller kazandıracak projelere imza atmayı planlıyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam