İsfanbul Alışveriş Merkezi’ne 2019 yılında 18 milyon ziyaretçi « Mall&Motto

18 Eylül 2021 - 23:31

İsfanbul Alışveriş Merkezi’ne 2019 yılında 18 milyon ziyaretçi

reklam
İsfanbul Alışveriş Merkezi’ne 2019 yılında 18 milyon ziyaretçi
Son Güncelleme :

13 Ocak 2020 - 11:47

44 views
reklam

2019 yılında İsfanbul AVM’de kişi başı harcama tutarı yüzde 25 arttı

Aylık 1,5 milyon ziyaretçi ağırlandı

Yıllık cironun yüzde 20’si yabancı misafirlerden geldi

AVM sektörüne yeni bir bakış açısı getirerek eğlenceyi alışverişle birleştiren İsfanbul Alışveriş Merkezi, 2019 yılında yerli ve yabancı toplam 18 milyon misafiri ağırladı. Her ay 1,5 milyon ziyaretçiye kapılarını açan İsfanbul, 2019 yılında 1,5 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırladı. 2023 yılında yabancı misafir sayısını 3 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirten İsfanbul AVM Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, İsfanbul’da geçtiğimiz yıla göre kişi başı harcama tutarının yüzde 25 oranında artış gösterdiğini söyledi.

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İsfanbul Alışveriş Merkezi, 2019 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplam 18 milyon misafir ağırladı. 18 milyon misafirin 1,5 milyonunun yabancılardan oluştuğunu söyleyen İsfanbul AVM Yönetim Direktörü Kemal Baştürk, aylık 1,5 milyon ziyaretçinin İsfanbul’u ziyaret ettiğini söyledi. Yabancı misafirlerin özellikle Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden geldiğini söyleyen Baştürk, yıllık cirolarının yüzde 20’sinin yabancı misafirlerden geldiğini belirtti.

Sektörün 2019 Mayıs ayından bu yana cirolarında artış yaşandığını söyleyen Baştürk, “İsfanbul AVM olarak ciro/ziyaretçi oranımızda ivmesel yükseliş mevcut. Son birkaç yıldır kapı giriş sayılarında artışın nispeten yavaşladığı görülse de AVM’leri ziyaret edenlerin alışveriş yapma olasılığında artış gözlemleniyor. Markaların, mağazaya giren müşterinin alışveriş yaparak çıkmasına yönelik kapsamlı ve teknolojiyi de kullanan yeni uygulamaları kişi başı harcamaları arttırmakta. Örneğin kendi Avm’mizde geçtiğimiz yıla göre kişi başı harcama tutarı yüzde 25 oranında artmış durumda” dedi.

“Yatırımlarımız 2020 yılında da hız kesmeyecek”

İsfanbul AVM’nin ‘Eğlence Perakendesi’ konusunda Türkiye’nin ayrışan ve farklılaşan ilk Alışveriş Merkezi olduğunu aktaran Baştürk, 2020 yılında bu alandaki yatırımlara hız kesmeden devam edeceklerini açıkladı. Baştürk, “Aile eğlence merkezimiz yenilendi ve büyüdü. 1 Ocak 2020 itibariyle 5bin metrekarelik bir mağazada hizmet vermeye başladı. Bunun yanı sıra bizi heyecanlandıran değişimlerimiz olacak. Mevcut Foodcourt alanımızı bir alt katımıza taşıyıp, yeni yatırımlar yapacağız. Yeme-İçme noktalarımız hem fiziksel hem de mağaza karması anlamında yenilenecek. Perakende Performans Yönetimi (PPY) olarak adlandırdığımız bir takip sistemimiz var. Bu sistem Türkiye’de ilk defa kullanılıyor. Mevcut 200 mağazamızın cirolarını günlük olarak alıp, takip ediyoruz. Pazarlamada aldığımız aksiyonlarda bu ciro gelişimi temel yol gösterici oluyor. Perakende Performans Yönetimi sistemimizi 2020 senesinde çok daha fazla duyacaksınız. Yine, Türkiye’de bir AVM çatısı altında ilk defa, ziyaretçi memnuniyetinin çalışan memnuniyetinden geçtiği düşüncesinden hareketle Eğlence Perakende Akademisi’ni (EPA) kurduk. Bu yeni oluşum perakendenin eğlence ve yeni deneyimler anlamında başkalaşacağı yeni bir dönemi ifade ediyor. Ve bu yeni dönemin öncüsü olacağız.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam