Can YILDIZ « Mall&Motto

13 Nisan 2024 - 22:49

Can YILDIZ

reklam
Can YILDIZ
Son Güncelleme :

16 Ocak 2020 - 12:16

323 views
reklam

Güzel Bir Yıl Bekliyoruz

Hem şahsım ve  hem de şirketimiz Turkmall Real Estate olarak gayrimenkul projeleri geliştirme, pazarlama,  kiralama ve satış konularında pek çok ülkede uzun yıllar çalışmanın beraberinde getirmiş olduğu deneyim, network ve global vizyonla yeni hedeflere heyecanla odaklandık.

Gelişen Pazar koşulları, farklılaşan tüketici eğilimleri, artan rekabet; çözüm odaklı, realist ve bilimsel yaklaşımları ön plana çıkardı. Bu da beraberinde yatırımcıları doğru terciler yapmaya sürükledi.

Buna paralel şirketimize de sıklıkla farklı ülkelerden çeşitli iş birliği teklifleri gelmekte. Bu noktada dikkatli ve seçici davranmak durumundayız. Sadece konseptini beğendiğimiz ve inandığımız projeler üzerinde çalışıyoruz.

Geliştirdiğimiz her projede hem uluslararası hem de ulusal birçok yatırımcılar ve dostluklar kazandık. Ortaklarımızla kendi ülkelerinin dışında da projeler geliştiriyoruz.

Çalıştığımız projelere sağladığımız ilave değer, farklı çözüm önerilerimiz, şirket geçmişimiz ve sahip olduğumuz know-how sayesinde iş yaptığımız tüm kesimlerce saygı görmekteyiz. Pek çok kapı artık kendiliğinden açılıyor.

Uluslararası / ulusal pek çok önemli yatırımcı ve perakende liderlerinin yöneticileriyle bir telefonla ulaşabildiğimiz gibi arzu ettiğimiz zamanlarda da toplantı yapma lüksüne sahibiz.

Neredeyse başladığımız her yeni projede bizlerle beraber hareket eden dünya devi uluslararası pek çok marka bulunmakta. Bulunmadığımız ülkelerle ve hakim olduğumuz projelerle ilgili de sıklıkla da  danışmaktalar.  Pek çoğu ile de lokasyon seçimlerini birlikte gerçekleştirdik.

Ülkemizi çok seviyor ve en iyi şekilde temsil etmek için ekstra çalışıyoruz.

Bir Türk şirketi olarak en son bu sene Cannes de; dünyada en önemli global gayrimenkul platformlarından olan Mapic fuarında Özbekistan da yer alan mevcut ve yeni yapılan projelerin tanıtımını özel bir stantla perakendecilere tanıttık.

Kazakistan da halan nitelikli mağaza kiralamasında m2 alan olarak geçmişten bugüne en fazla kiralama yapan yönetici konumundayım.  Bu benim için ayrı bir gurur.

Turkmall Real Estate olarak; Alışveriş merkezleri projelerinden A dan Z ye faaliyet göstermekteyiz.

Arazi seçimi, fizibilite çalışması, finansman sağlama ile başlayan süreçlerden konsept geliştirme, mağaza karması oluşturma, inşaat yönetimi,  pazarlama, kiralama, Alışveriş merkezi açılışı ve sonrasında mülk yönetimi ve yeniden kiralama konularında projelere özel servislerin tamamını veya bir kısmını sağladığımız deneyimli ve konusunda uzman iş ortaklarımıza sahibiz.

Karma projelerde de iddialı ve tecrübeliyiz. Konut ve otelcilik sektöründe ki uzun yıllara uzanan deneyim ve ilişkilerimi şirketimde kullanma fırsatım olması beni mutlu ediyor.

İşle ilgili konulardan iş geliştirme, pazarlama, kiralama / satış ve kurumsal iletişim hem tutkum hem de ağırlıklı yoğunlaştığım konular.

Kaliteye önem veren, ürün gamı olarak zengin, müşteri memnuniyeti yüksek, rüştünü ispat etmiş uzun yıllara dayanan hikayesi olan köklü perakende firmalarımız veya sektöre iyi giriş yapmış genç markalarımızı gittiğimiz her yeni ülkede yanımıza almaktayız.  Güvendiğimiz markalarımıza için gerektiğinde ekstra sorumluluklar da almaktan çekinmiyoruz.  Başarılı markalarımızla gurur duyuyoruz ve başarı hikayelerinde küçük te olsa bir yer edinmek için çabalıyoruz.  Gittiğimiz pazarlarda birlikten güç doğar prensibiyle ülkemizin gönüllü elçiliklerini üstleniyoruz.

Çalıştığımız projelere yenilikleri getirmeye bayılıyoruz. Tıpkı şirketimizin yıllar önce Türkiye, Romanya ve Bulgaristan gibi 3 farklı ülkede Ikea gibi bir devi ortak olarak getirmesi; Türkiye de de H&M mağazasını,  Madame Tussauds,büyük ölçekli akvaryumu ilk getirmesi gibi.

Kişisel olarak da Kazakistan da açıldığı günden beri hala en yüksek ciroları yapmakta olan ilk en büyük eğlence parkı, Massimo Dutti. LC Waikiki vb. önemli markaların ilk mağazalarının kiralama ve açılışını yapma onuruna nail oldum.

Ünlü bir otomobil firmasının sponsorluğunda dünya genelinde hayranlıkla takip edilen moda haftasının 2 farklı sezonunu yine Kazakistan da bir alışveriş merkezimizde üstelik te inşaat aşamasında gerçekleştik. Binlerce kişiyi ağırladık.

Dinamik bir şirket yapımız bulunmakta. Şirket yönetim kurulu başkanımız Sn. Levent Eyuboglu’ nun da bizlerle birlikte aktif olarak sahada bulunması karar alma süreçlerimizi hızlandırıyor. Söz konusu avantaj şirketimizi farklı kılmakta. 

Pazarlama, iş geliştirme, inovasyon, teknoloji, insan kaynakları, kalite ve kontrat yönetimleri konularına öneminin bilincindeyiz. Şirketimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz.

Başarılı projeler, sektörle ilgili ve sektör dışında aldığımız çeşitli ödüller; olumlu tepkiler, övgüler sonrası hem doğru yolda olduğumuza düşünüyoruz hem de sürdürülebilir başarılar için daha fazla emek harcıyoruz. Başarıları ekip olarak kutluyoruz. Üzüntüleri de paylaşıyoruz tabii ki.

Hali hazırda Özbekistan da en önemli karma proje yatırımını ortaklarımızla birlikte yönetiyoruz. 90.000 m2 nin üzerinde kiralanabilir bir alana sahip ve bittiğinde ülkenin en büyük ölçekli alışveriş merkezi konumunda bulunacak projenin kiralamasını üstlendik. Devletin geliştirdiği en  prestijli, yabancı yatırımcıların teşvik edildiği master plan projesi Tashkent City nin en değerli kısmında yer alan proje dahilinde ayrıca 5 yıldızlı otel, lux rezidans ve ofis

olmak üzere 3 farklı kule daha yer almakta. Tashkent City projesini tüm unsurlarıyla 2021 yılı sonuna doğru açılışını planlıyoruz.

Projenin mimari, tasarımı da yine bir Turk şirketi olan Öncüoğlu Mimarlık tarafından gerçekleştirilmekte. İnşaat sürecimiz plan doğrultusunda ilerlemekte.

Önemli perakende markalarının projeye ilgisi oldukça yüksek ve kiralamalarda da iyi bir şekilde başladık. 

Yeni yılın başında da yeni yurtdışı projelerimizin anlaşmaları ile başlamayı planlıyoruz.

Bu vesile ile ülkemizin ve tüm sektörün yeni yıllını kutluyoruz. Hep birlikte sağlık, başarı, esenlik dolu ve bol kazançlı yıllar diliyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam