Deniz BOZAN « Mall&Motto

30 Kasım 2023 - 08:45

Deniz BOZAN

reklam
Deniz BOZAN
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2020 - 22:08

267 views
reklam

Koronavirüs önlemleri kapsamında 20 Mart itibarıyla geçici süreliğine hizmetlerini sınırlayan Tepe Emlak Yatırım A.Ş. bünyesinde bulunan alışveriş merkezleri, 1 Haziran itibarıyla yeniden hizmet vermeye başladı. Dekorasyondan elektroniğe, kozmetik ve giyimden ev tekstil ürünlerine kadar ulusal ve uluslararası birçok markayla yeniden ziyaretçileriyle buluştuklarını söyleyen Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Deniz Bozan, 11 Mayıs 2020 tarihinden itibaren hayata geçirdikleri çalışmaları anlattı.

AVM’leriniz ne zaman kapandı, bu süreçte hangi çalışmaları hayata geçirdiniz?

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. olarak, korona virüs salgınının Türkiye’de ortaya çıktığı an itibariyle büyük bir hassasiyetle gerekli önlemleri almaya başladık. Ardından toplum sağlığının korunmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında, 20 Mart 2020 itibarıyla yönetimimizde bulunan alışveriş merkezlerimizin hizmetlerine geçici süreliğine ara verdik. Bu tarihten itibaren alışveriş merkezlerimizde sadece ziyaretçilerimizin sağlık ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına market ve eczanelerin hizmeti sınırlı saatlerde devam etti. Bu süreçte kamu otoriteleri tarafından alınması gereken tüm önlemleri hayata geçirerek, çalışanlarımız ve ziyaretçilerimiz için sağlıklı ve güvenli çalışma ortamını yarattık. 11 Mayıs tarihinde ise farklı hizmetleri ve marka karmaları bulunan alışveriş merkezlerimiz kendi konseptleri ve marka karmaları paralelinde kademeli olarak açılmaya başladı. 1 Haziran itibarıyla sinemalarımız, etkinlik ve çocuk oyun alanlarımız kapalı olacak şekilde dekorasyondan elektroniğe, kozmetik ve giyimden ev tekstil ürünlerine kadar ulusal ve uluslararası birçok markamızla yeniden ziyaretçilerimize hizmet vermeye başladık.

Koronavirüs süreci kapsamında hangi önlemleri hayata geçirdiniz? Ziyaretçi oranlarınız eskiye göre nasıl?

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. olarak alışveriş merkezi yönetiminde neredeyse çeyrek asırlık bir deneyimle, hizmetlerimize ara verdiğimiz günden bu yana tüm olasılıkları hesaplayarak açılış planları üzerinde çalışmalarımızı yürüttük. Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı, “Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” kapsamında yer alan önemleri en üst düzeyde hassasiyetle uygulamaya başladık. Halk sağlığını ön planda tutarak, hayata geçirdiğimiz uygulamaların başında ortak alanlardaki klimalarda %100 temiz hava uygulaması geliyor. Ziyareçilerimiz kadar çalışanlarımızın da bu dönemde gerekli koşullarda görev yapması için gerekli tüm önlemler alındı. Ziyaretçi ve çalışanların sağlığının korunması için kamu otoritelerince belirlenen önlemleri hayata geçirirken, sağlık tedbirlerimize kapı girişlerinde sosyal mesafeyi sağlayan yönlendirmelerden itibaren başlıyoruz. Kademeli giriş, maske kullanımı ve ateş ölçümünü tüm ziyaretçi ve çalışanlarımıza zorunlu olarak uyguluyoruz. Her 10 metrekareye 1 kişi kuralına uygun şekilde ziyaretçi girişi sağlıyoruz. Ortak alanlar başta olmak üzere sık kullanılan tuvalet kabinleri, yürüyen merdivenler, küpeşteler ve ATM alanları gibi bölgelere düzenli ve sık aralıklarla dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca tüm ortak alanlarımıza aldığımız tedbirler ile ilgili bilgilendirici panolarımızı yerleştirdik; yemek alanlarımızın oturma düzenini sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yeniden düzenledik. Genel kullanıma ait çöp kutuları haricinde eldiven ve maske atıkları için özel çöp kutularını da hazırladık. Alışveriş merkezlerimizdeki görevli ekiplerimiz her an maske ve siperlik ile hizmet veriyor. Sağlık tedbirlerini üst düzeyde koruduğumuz alışveriş merkezlerimizde ziyaretçilerimizin gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapmaları için çalışmaya devam ediyoruz. 1 Haziran’dan bu yana çocuk oyun alanları ve sinema alanı kapalı olmaya devam etse de AVM’lerimizde toplam mağaza adetlerinin %85-90’ı aktif olarak hizmet veriyor. Ziyaretçi oranlarımızın da emin adımlarla arttığını söyleyebilirim. Koronavirüs öncesi ziyaretçi oranımızın ise %55’ine ulaştık ve her geçen gün bu oran artıyor.

Bu dönemde önceliğimiz kamu sağlığının korunması. Ziyaretçilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmek, onlar için güvenli ortamlar sunmak birincil hedefimiz. Bu bir geçiş süreci, sektörün kısa vadeli geleceğini, bu süreçte alışveriş merkezleri, markalar ve ziyaretçilerimizin deneyimi sonrasında oluşacak yeni ihtiyaç ve beklentiler şekillendirecek.

Bizler alışveriş merkezimize gelen her ziyaretçimizin huzur içinde sağlıklı bir alışveriş süreci geçirmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ziyaretçi sayısının alınan önlemler ve tedbirlerin benimsenmesi ile önümüzdeki dönemlerde artacağını düşünüyoruz

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam