RÖNESANS İNŞAAT FORTUNE 500 LİSTESİNDE ÇALIŞAN SAYISI EN YÜKSEK ŞİRKETLER’ ARASINDA BİRİNCİ « Mall&Motto

22 Ocak 2022 - 04:36

RÖNESANS İNŞAAT FORTUNE 500 LİSTESİNDE ÇALIŞAN SAYISI EN YÜKSEK ŞİRKETLER’ ARASINDA BİRİNCİ

reklam
RÖNESANS İNŞAAT FORTUNE 500 LİSTESİNDE ÇALIŞAN SAYISI EN YÜKSEK ŞİRKETLER’ ARASINDA BİRİNCİ
Son Güncelleme :

20 Temmuz 2020 - 18:48

94 views
reklam

Gelirlerinin %70’ini yurt dışından elde eden ve bu özelliğiyle Türkiye’den dünyaya mühendislik know-how’ı, teknoloji ve iş gücü ihraç ederken, ülkeye düzenli döviz girdisi sağlayan Rönesans Holding, bünyesindeki RC Rönesans İnşaat Taahhüt A.Ş. ile Fortune 500’de lider konumda yer aldı. 

Rönesans İnşaat, geçtiğimiz yıl 40 bin olan çalışan sayısını bu yıl 54 bine taşıyarak, Türkiye’de en çok istihdam sağlayan şirket unvanını kazandı. Listeye göre inşaat sektöründe de birinci olan Rönesans İnşaat, Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasında ise 10. sırada bulunuyor.

Uluslararası arenada faaliyet gösteren Rönesans, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 2019’da 33. sırada yer alırken, Avrupa’nın da en büyükleri arasında 9. sırada bulunuyor.

Ulusal ve uluslararası arenada sürdürülebilir iş modeliyle lider konumda faaliyet gösteren Rönesans Holding, Fortune Türkiye dergisinin hazırladığı, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin sıralandığı, “Fortune 500” listesinde Rönesans İnşaat ile Türkiye’de istihdama en çok katkı sağlayan şirket oldu. Yurt dışındaki yatırımlarıyla büyümeye devam eden ve gelirlerinin %70’ini yurt dışındaki projelerden elde ederek, ülkeye döviz girdisi sağlayan Rönesans İnşaat, 2019 yılında 40 bin olan çalışan sayısını, 54 bine taşıyarak liderliğe yükseldi. Rönesans İnşaat, listede kendi sektöründe de birinci olurken, Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasında ise 10. sırada bulunuyor. Ankara merkezli şirketler arasında 1. olan Rönesans İnşaat, ihracat listesinde ise Türkiye’nin en çok ihracat yapan 4., öz kaynak karlılığında 7., FVÖK’ü en yüksek 50 şirket arasında ise 16. sırada bulunuyor.

Rönesans’ın gelirlerinin %70’i yurt dışındaki projelerden

Rönesans, Türkiye’de istihdamın lideriyken, aynı zamanda yurt dışında yürüttüğü başarılı projelerle ülkeye döviz getirilmesine ve cari açığın finansmanına katkı sağlıyor. 

Uluslararası arenada faaliyet gösteren Rönesans, gelirlerinin %70’ini yurt dışındaki projelerden sağlarken, bünyesinde istihdam ettiği çalışanları hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanındaki çeşitli projelerde görevlendiriyor.

Endüstri tesisleri, gayrimenkul, altyapı&üstyapı ve medikal inşaat alanlarında global çapta önemli projeler hayata geçiren Rönesans, 2019 yılında dünyanın en büyük müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı ENR listesinde 33. sırada yer alırken, Avrupa’nın da en büyükleri arasında 9. sırada bulunuyor.

Türkiye’nin uluslararası arenada en hızlı büyüyen şirketlerinden olan Rönesans, 2019 yılı itibarıyla toplam 5,4 milyar dolar global ciro elde etti. Dünyanın 28 farklı ülkesinde faaliyet gösteren Rönesans, hayata geçirdiği projeler, ülkeye yurt dışından getirdiği döviz ve tüm dünyada sağladığı istihdam ile Türkiye’ye ve dünyaya değer katmaya devam ediyor.

‘İlk’ ve ‘en’ projelerde Rönesans imzası

Küresel ölçekte başarılı projeleri hayata geçiren ‘en’lerin şirketi Rönesans Holding, yeni ve fark yaratan işlere imza atıyor. Rönesans, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını sağlayan Yamal LNG Üretim Tesisi, dünyanın en uzun demiryolu Gotthard Base Tüneli, Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center gibi geniş yelpazedeki projeleriyle uluslararası arenada başarılarını sürdürüyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam