NESTLE TÜRKİYE’DEN GLOBAL ATAMA « Mall&Motto

25 Mayıs 2024 - 02:01

NESTLE TÜRKİYE’DEN GLOBAL ATAMA

reklam
NESTLE TÜRKİYE’DEN GLOBAL ATAMA
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2020 - 15:53

236 views
reklam

Nestlé Türkiye Satış Genel Müdürü Erdem Çakır, İsviçre merkezli, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler (Cereal Partners Worldwide) İş Birimi’nin Satıştan Sorumlu Global Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Nestlé Türkiye’de beş yıldır görev yapan Çakır, Temmuz ayından itibaren Türkiye’deki birikimini globale taşıyacak.

Nestlé Türkiye ailesine 2015 yılında katılan ve önemli başarılara imza atan Erdem Çakır, Temmuz ayı itibariyle, Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi (Cereal Partners Worldwide), Satıştan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Yeni görevinde Çakır, Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin satış fonksiyonlarına yön verecek stratejilerinin belirlenmesine ve dünya çapında tercih edilen kahvaltılık gevrek tedarikçisi olmasına katkıda bulunacak.

Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’ne transferinin Ekim ayında gerçekleşeceğini ifade eden Erdem Çakır, görev değişikliği ile ilgili şunları söyledi: “Nestlé Türkiye’de görev yaptığım beş yıl boyunca, ekibimle beraber çok değerli işlere imza attık. Önümüzdeki dönemde ise Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin kategori büyüme stratejisini, stratejik gelir yönetimi uygulamalarını, kanal yol haritalarını ve e-Business çerçevesini İsviçre’de yönetmeye devam edeceğim. Nestlé’nin satış organizasyonunu güçlendirme yolculuğumuzda, başta Satış Birimi olmak üzere tüm Nestlé Türkiye ailesine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim”.

Erdem Çakır, Nestlé Türkiye’deki görevi süresince, Nestlé’nin iş stratejisinin vazgeçilmez parçası olan “Ortak Değer Yaratma” yaklaşımıyla çalışmalarını sürdürerek market seviyesinde “En İyi Satış Performansı” gibi birçok ödül alınmasında önemli rol oynadı. Satış performanslarının ölçümü için tarafsız, objektif ve yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine katkıda bulundu. Aynı zamanda, Nestlé’nin bulunduğu tüm pazarlarda çok önem verdiği Çeşitlilik ve Dahil Etme konusunda aktif görev aldı. Lead Network, Women in Sales, Yanındayız gibi derneklerde, toplumsal cinsiyet eşitliği alanındaki çalışmalarda sorumluluk aldı. Bunun yanında, satış dünyasında gençlerin desteklenmesi ve daha fazla yetki alabilmesi amacıyla 1990 ve üzeri doğumlu çalışanlardan oluşan “Nest Generation” – Satış Komitesinin kurulumunda görev aldı. Çakır, bu alandaki çalışmalarıylaNestlé Türkiye’nin Çeşitlilik ve Dahil Etme şampiyonu oldu. Nestlé’nin, online ticaret çözümleri ile dağıtımda ve pazara erişimde gücünü artıran yenilikçi start-up iş birliklerini başlatarak yeni satış kanallarının oluşturulmasına öncülük etti. Şirket içinde ve dışında Nestlé Türkiye’yi başarıyla temsil eden Erdem Çakır, bireysel olarak da farklı alanlarda ödüllendirildi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam