GEOMETRY, JEREMY COHEN’İ SVP CONSULTİNG EMEA OLARAK GÖREVE BAŞLATTI « Mall&Motto

25 Mayıs 2024 - 00:58

GEOMETRY, JEREMY COHEN’İ SVP CONSULTİNG EMEA OLARAK GÖREVE BAŞLATTI

reklam
GEOMETRY, JEREMY COHEN’İ SVP CONSULTİNG EMEA OLARAK GÖREVE BAŞLATTI
Son Güncelleme :

19 Ağustos 2020 - 13:57

234 views
reklam

Geometry, markaların ticaretlerinin yeniden tasarlanması için Yaratıcı Ticaret misyonuyla verdiği hizmetlere Ticaret Danışmanlığı da ekledi.


6 Ağustos 2020, Londra – WPP’nin uçtan uca yaratıcı ticaret ajansı Geometry, Jeremy Cohen’in SVP Consulting, EMEA olarak göreve başladığını duyurdu. 

Jeremy Cohen, daha önce Kantar Consulting Europe’un CEO’suydu. Müşterilerin hızla değişen ihtiyaçlarını karşılamada ve danışmanlık ve teknoloji şirketlerinin kurulması konusunda oldukça fazla deneyime sahip Cohen, Geometry’nin Ticaret Danışmanlığı hizmetlerini geliştirip ölçeklendirmeye, müşterilerin ticaret odaklı büyüme fırsatlarını ve pazara açılma stratejilerini belirleyip, bunları sunmalarını sağlamaya odaklanacak. 

Tüketici satın alma davranışı önemli ölçüde değişti ve bu da mevcut modellerin etkisini azalttı, hatta bazı modeller tamamen işe yaramaz hale getirdi.  Müşteriler ve markalar büyümek için yeni alanlar ve yerler ararken, ticaretin rolü iş gündeminin en üst sırasına yerleşti. Müşterilerin yeni ticaret ortamında faaliyet göstermeleri ile ilgili gelen taleplerin artmasına istinaden, Geometry bünyesinde böyle bir hizmeti vermek üzere bu pozisyonu açtı.

Geometry’nin Ticaret Danışmanlık birimi, kurumların Ticari yöneticilere ve markalara kurumsal stratejilerindeki büyüme alanları hakkında danışmanlık vermek üzere tasarlandı. Mevcut eğilimlere yanıt veren ve pazar talebini öngören Geometry, sunduğu hizmetlerin kapsamına birkaç önemli alanı daha alarak ‘Farklı pazar ve kanalları nasıl bulup bunlara nasıl girebilirim ve buralarda nasıl büyüyebilirim’ ve ‘Bu ürünü en etkili şekilde nasıl sunabilirim’ gibi kritik müşteri sorularının yanıtlanmasına yardımcı oluyor. Geometry, veri analizi bilimini olağanüstü bir yaratıcılıkla ve müşteri davranışlarına ilişkin derin bir anlayışla birleştiriyor. Bu, müşterilere yenilikçi Yaratıcı Ticaret çözümleri sağlayan son teknolojilerle, araçlarla ve yaklaşımlarla destekleniyor. İlk olarak EMEA bölgesinde sunulacak olan bu hizmetin global ağa yayılması planlanıyor. 

EMEA CEO’su Claus Adams, ‘Bir süredir müşterilerimizden yeni ticaret fırsatlarını kullanarak ya da mevcut fırsatlardan daha iyi yararlanarak “büyümelerine yardımcı olmamıza” yönelik talepler alıyorduk. Müşterilerimiz stratejilerini güncellemek ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak konusunda bizden destek istiyorlar. Son birkaç aydır bu ihtiyacı karşılamak için gerekli olan yetenekleri şekillendirmek ve oluşturmak için çalışıyoruz. Jeremy’nin ticareti yeniden tasarlama ve Yaratıcı Ticaret arenasında otorite olma misyonumuzu gerçekleştirmek üzere bize katılmasıyla Geometry’de yeni bir dönem başlıyor. Bu hamle, bu konudaki kararlılığımızı destekliyor ve mevcut danışmanlık ve strateji hizmetimizi bir üst seviye olan normlara meydan okuma ve sektörümüzü dönüştürme seviyesine taşıyor.’ dedi.

Yeni görevine başlayan Jeremy şunları söyledi: “Müşterilerimizin farklı düşünüp, farklı davranarak birçok bölüme ayrılmış bir ortamda ayrışıp, dönüşümlerinin parçası olmak son derece heyecan verici. Geometry, özellikle COVID-19 sonrası, tüketici ve müşteri yolculuklarını anlama konusunda ön saflarda olan bir firma. Bu, şirketlerin Ticaret aracılığıyla büyüme yöntemlerine dinamik ve dönüşümsel bir yaklaşım sergilemeyi, iş modellerini değiştirmeyi ve tüketici ve müşteri iletişim noktalarıyla kategori fırsatlarını yeni bir çerçeveye oturtmayı gerektiriyor.”

Geometry Istanbul CEO’su Alper Üner; “Pandemi başlamasından bir süre sonra markalarımızdan ve yeni markalardan yoğun bir şekilde yeni ticaret düzenine nasıl adapte olabilecekleri ile ilgili danışmanlık isteyenler oldu. Bazı markaların planlamalarının içinde yer alırken, bazılarında farklı workshoplarla yeni ticaret formülleri hakkında beyin jimnastikleri yaptık, kendilerine danışmanlık verdik. Halihazırda İstanbul ofisi olarak başlattığımız danışmanlık hizmetine, Geometry’nin Ticari Danışmanlık alanına global olarak eğilmesi ve Jeremy gibi bir tecrübeli bir ismin bu hizmeti bölgemiz adına yönetiyor olması bu hizmetimizi  daha da güçlü sunmamıza destek olacaktır” dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam