İSFANBUL TEMA PARK « Mall&Motto

13 Nisan 2024 - 21:23

İSFANBUL TEMA PARK

reklam
İSFANBUL TEMA PARK
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2020 - 14:09

280 views
reklam

İsfanbul Tema Park Direktörü Tankut Tonger: “İsfanbul Tema Park’ta herkes çocuk olur diyoruz ve tüm ünitelerimiz her yaş grubundan misafirimize hizmet ediyor. Bu sebeple 7’den 70’e herkesi parkımızda ağırlıyoruz ve herkesi mutlu bir şekilde uğurluyoruz.”

  1. Pandemi sürecinden sonra yeniden açılma aşamasında hangi tedbirleri aldınız?

Hijyen ve sağlık konularına yönelik uluslararası standartlarda aldığımız önlemler sayesinde, misafirlerimiz güvenle ve gönüllerince İsfanbul Tema Park’ta eğlenmeye devam edecekler. Ekiplerimizi ciddi bir eğitimden geçirdik. Tüm çalışanlarımız maske, siperlik ve el dezenfektanı kullanırken, misafirlerimizin de bu kurallara uyup, uymadıklarını sürekli olarak kontrol ediyorlar. Ünitelerimiz ile ortak alanlar, park açılışından önce ve açılışın ardından belli aralıklarla dezenfekte ediliyor. Ünitelerin giriş ve çıkış bölümlerine koyduğumuz el dezenfektanlarını misafirlerimizin kullanımına sunduk. Tema Park girişinde ateş ölçümü yapılırken, tüm misafirlerimizin maske kullanıyor olmasını da sağlıyoruz.

Tema Park’taki ünitelerimiz sosyal mesafeyi koruyacak şekilde, maksimum %50 kapasite ile faaliyet gösteriyor. Misafirlerimiz sosyal mesafeyi korumak amacıyla ünitelerde yan yana oturamıyorlar. Ancak aynı ailenin bireyleri ya da parka beraber gelmiş kişiler ünitelerde yan yana oturabiliyorlar. Bu durumda da yine üniteler %50 kapasiteyle ve sosyal mesafe kuralına uygun şekilde çalışıyor.

  • İsfanbul Tema Park’ı bizlere anlatır mısınız?

“Eğlencenin Başkenti” sloganı ile misafirlerine hizmet veren, İstanbul’un eğlence, alışveriş ve sosyalleşme merkezi olarak öne çıkan İsfanbul, yeni yatırımlar ve projeler ile gücünü artırarak ve yeni marka kimliği ile artık sadece Türkiye’nin değil, içinde bulunduğu coğrafyanın da eğlence, yaşam ve alışverişte en büyük adresi diyebiliriz. Türkiye’nin ve dünyanın gözde eğlence merkezi İsfanbul içerisinde bulunan Tema Park ise misafirleri karşılayan masalsı şatosu ile 120 bin metrekarelik bir alanda konumlanıyor. Türkiye’nin en büyük açık hava Led ekranına sahip, 10 bin kişilik dev gösteri sahnesindeki gösteriler ve konserler ile bitmeyen festival ortamı da İsfanbul’da misafirlerine hizmet ediyor.

  • Okula dönüş dönemi için hazırlıklarınız nelerdir?

Bildiğiniz gibi okulların açılışı erken tarihe alındı. Telafi eğitim döneminde, öğrencilerin okullarına adaptasyonunu kolaylaştırmak ve motivasyonunu sağlamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlükleri ile istişare ederek, güzel projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. Bu projelerde de öğrencileri eğitirken, eğlendirmeyi hedefliyoruz.

  • İstanbul’da merkezinde çocuk olan en büyük işletme sizsiniz. Bu sıfatla geniş katılımlı bir çocuk festivali planlıyor musunuz?

Pandemi dolayısıyla bu tür festival ve etkinlik planlarımızı erteledik. Eğlencenin başkenti olarak, önümüzdeki dönemde hepsini gerçekleştirmeyi umuyoruz.

  • Çocuklar ile ebeveynleri birlikte eğleniyor. Birazda yetişkinler kendi adlarına eğlenmek için çocukları ile birlikte geliyorlar diyebilir miyiz?

İsfanbul Tema Park’ta herkes çocuk olur diyoruz ve tüm ünitelerimiz her yaş grubundan misafirimize hizmet ediyor. Bu sebeple 7’den 70’e herkesi parkımızda ağırlıyoruz ve herkesi mutlu bir şekilde uğurluyoruz. Örneğin; 3 saniyede 110 km hıza ulaşan dünyanın en iyi 4’üncü Roller Coaster’ı, 50 metreden adrenalin dolu bir iniş yaşatan “Adalet Kulesi”,  macera severlerin ilgi odağı Viking, efsanevi King Kong ve 20 milyon dolarlık yatırımla 4 bin metrekarelik bir alana kurulan, İstanbul’un Fethi’ni insansı robotlarla anlatan “Fatih’in Rüyası” İsfanbul Tema Park’ın en sevilen üniteleri arasında yer alıyor.

  • İstanbul’un Fethi’ni içeren tema alanı gerçekten tüm çocukların gezmesi gereken bir alan. Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber bir proje düşündünüz mü?

Eğitirken, öğreten Milli Eğitim Bakanlığımızdan da tavsiye niteliğinde sıfat kazanmış bir ünitemiz diyebilirim Fatih’in Rüyası için. Çok sevilen ünitelerimizden biridir. Bize İstanbul’un Fethi’nin canlandırmasını yapıyor. Hikâye, küçük bir çocuğun gözünden, onun rüyası gibi betimleniyor. Kapalı ve karanlık bir ortamda, kayıklar içinde, su üzerinde gezerken, sağ ve sol tarafınızda İstanbul’un Fethi’nden sahnelerin hikâyeleri canlandırılıyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam