PANDEMİ DÖNEMİNDE ADAPTASYON « Mall&Motto

13 Temmuz 2024 - 05:34

PANDEMİ DÖNEMİNDE ADAPTASYON

reklam
PANDEMİ DÖNEMİNDE ADAPTASYON
Son Güncelleme :

10 Aralık 2020 - 12:28

288 views
reklam

Necati Ufuk TOYDEMİR

Ticari ve sosyal hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen alışveriş merkezlerimiz, pandeminin etkisini hissetmeye başladığımız 2020 yılının Mart ayından bugüne kadar sağlığın önceliği ilkesinden asla ödün vermeden, kamu kurumlarının bildirmiş olduğu tüm kural ve önerileri uygulayarak; pandemi döneminde yürütülen normalleşme adımlarına hızlı bir şekilde adapte oldu.

Mayıs 2020 de ticari faaliyetlerimize dönerek, alışveriş merkezlerimizde, sağlıklı ortamda güvenli alışveriş ilkesi doğrultusunda almış olduğumuz önlemler ve kuralları ile birlikte yepyeni uygulamaları hızlı bir şekilde devreye aldık. Bu uygulamalar ile sektörümüzün dönem ve şartlara ne kadar hızlı uyumlandığını, sektörümüzün ne kadar çevik ve hızlı kararlar alabildiği de görmüş olduk.

Bugune kadar geçen dönemde almış olduğumuz tedbirlerde sağlıklı bir ortamda güvenli alışverişi ön planda tuttuk. Gerek bizler alışveriş merkezleri yönetimleri ve gerekse kendi alanlarında perakende markalarının ortak yaklaşımı ile sağlıklı ortamlarda güvenli alışveriş konusunda hiç de küçümsenemeyecek, oldukça kritik işbirliklerini oluşturduk.

Bugune kadar yapmış olduğumuz çalışmalar ile aynı zamanda toplumun da bazı alışkanlıkları kazanması konusunda payımız olduğunu da düşünmekteyim.

Öncelikle fiziki ve alt yapı koşullarını yeniden dizayn ettiğimiz günlerde güvenli yaya giriş bölgelerini oluşturmuştuk. Bu girişlerde bilgilendirici panolar ile toplumun pandemi karşısında bilinçlenmesinde rol aldık. Gene bu girişlerde uyguladığımız maske kullanımı zorunluluğu ile hem sağlıklı ortam oluştururken, bir yandan da maske takılmasının alışkanlık haline gelmesinde rol aldığımızı düşünmekteyim.

Sosyal mesafe kurallarını itina ile uygulayarak toplumun bu konuda daha duyarlı olması yönünde de katkımız olmuştur. Gerek bizler alışveriş merkezlerine gerekse de perakende ortaklarımız belli sayıda ziyaretçinin kabul edilmesi konusunda son derece duyarlı davrandı.

Tüm bunların yanı sıra alışveriş merkezlerinde yapmış olduğumuz yatırımlar ile wc ler başta olmak üzere tüm alanlarda sağlıklı ortamları oluşturduk. Bu yatırımlar yapılırken hiçbir yatırımcımız acaba demeden önce sağlık ilkesi ile hızlı bir şekilde projeleri hayata geçirdiler.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sektör olarak alınması gereken tüm tedbirleri hızlı bir şekilde alarak , sağlıklı ortamlarda güvenli alışveriş imkanı sağlayamaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam