EMKA DANIŞMANLIK CEO’SU FATMA BOZDAĞ PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ VE HEDEFLERİNDEN BAHSETTİ « Mall&Motto

18 Eylül 2021 - 22:56

EMKA DANIŞMANLIK CEO’SU FATMA BOZDAĞ PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ VE HEDEFLERİNDEN BAHSETTİ

reklam
EMKA DANIŞMANLIK CEO’SU FATMA BOZDAĞ PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ VE HEDEFLERİNDEN BAHSETTİ
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2021 - 17:01

79 views
reklam
  1. ANPAGROSS MARKASI İLE BİRLİKTE HEDEFİNİZİ ÖĞRENEBİLİRMİYİZ ?

Hedefim AnpaGross’u Türkiye’nin en güçlü ve en iyi Gross Hipermarketi yapmak ve şuan ki yaptığımız üç projede de gerek m2 verimlilik, gerekse mağaza performans ve yatırımı ile bunu gerçekleştirdiğimizi görüyorum.

  • BU HEDEFE ULAŞMA NOKTASINDA KAÇ ŞUBE AÇMAYI PLANLIYORSUNUZ ?

AnpaGross ile hedefimiz Türkiye genelinde yaklaşık 30 mağaza olup, açacağımız yerde lokasyon, m2 ve otopark alanı bizim için ciddi önem arz etmektedir.

  • AVM LERİN CİROSUNA GENEL ANLAMDA KATKINIZ NASIL ?

Teklif gelen bazı Avm’lerde Avm cirosu kadar ciro hedefimizin olduğunu belirtebilirim. Genel olarak Avm’leri ciro performans ve doluluk ziyaretçi girişlerinde ciddi katkı sağlıyoruz.

  • ANPA’NIN HIZLICA İRTİFA KAZANMASI DOĞRU LOKASYON VE YÖNETİM İLE DOĞRU ORANTILI OLARAK SEKTÖRDE GÜNDEM OLUYORSUNUZ BU KONUDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ ?

Anpagross marka danışmanı olarak yeni ve Türkiye’de ciddi ses getirmiş ve getirecek olması kısa sürede ciddi talep almamız ve Avm’lerin bizi konuşuyor olması beni ciddi heyecanlandırıyor.

  • ANPA İÇİN GELEN YOĞUN BİR TALEP OLDUĞUNU BİLİYORUZ HEPSİNİ KARŞILAŞABİLECEKMİSİNİZ AYRICA M2 BAZINDA ANPA’NIN FARKLI KONSEPTLERİ OLACAK MI ?

Bazı Avm’lerde mağaza m2’lerin küçük olmasından dolayı ve mağazada gerekli tavan yüksekliğini yakalayamadığımız için tercih edemiyoruz. Burada da bahsettiğim m2’lerin yerleri 6.000-7.000 m2 olmasına rağmen bu AnpaGross operasyonu için ciddi zor olabiliyor. Çünkü ciddi stok hızı ürün ve ciro performansı olduğu için mağaza haricinde de büyük ve uygun mal kabulü ve depo alanları bulmakta zorlanıyoruz. Belki bu durumu ileride AnpaGross Express olarak da çözebiliriz. Bu yeni çalışmamız olup üzerinde ciddi çalışıyoruz.

  • YURTDIŞIİLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ ÖĞRENEBİLİRMİYİZ ?

Ciddi şekilde yurtdışı yatırımları için talepler almaktayız. Burada bizim için önemli olan kontrollü ve  yönetebileceğimiz yerler de olmak, bu AnpaGross olarak en çok önem verdiğimiz konulardan diyebilirim.

7-Tam kapanma sonrası pozitif vaka sayılarının aşağıya doğru inişi ile kademeli normalleşmenin başlayacağı açıklandı sizce Türkiye ‘de tamamen Covit-19 ‘un kontrolü ne zaman gerçekleşir.           Alış-verişin normalleştiği AVM’ler in tamamen koşulsuz açık olduğu günlere ne zaman kavuşacağız ?

  • Sayın Bakanımızı da göz önünde bulundurarak bu sürecin Haziran’da açılması ile  birlikte hızlı aşılama yolu ile daha kısa sürede atlatacağımızı ve sektörün eskisinden daha hızlı ve güçlü bir şekilde toparlanacağını düşünüyorum.

8-Sektör olarak zor günler geçirmiş olsak da günün sonunda pandeminin bizlere ciddi öğretileri oldu. Sizce bu sürecin sonunda pandemi bizlere neler öğretti hangi refleksleri kazandırdı ?

  • Herşeyden önce sağlıklı bir birey olmanın aslında ne kadar da önemli olduğunu hep birlikte öğrenmiş olduk. Diğer taraftan işimizin kıymetini ve alışveriş alışkanlıklarımızda fiyatın önemini ve hassasiyetini kavramayı öğrenmiş olduk. Yeni dönem alışveriş alışkanlıklarımız tüketicide fiyat hassasiyetinin önemi ürünü daha uygun tercih edeceklerinden yanayım.

9-Türkiye’de AVM’ler bu süreci nasıl yönetti ve en önemlisi AYD bu süreçte AVM’leri temsil edebildi mi? AVM ‘lerin yaşadığı sorunlara tercüman olabildi mi ?

  • Genel olarak bakarsak bu süreçte caddeleri göz önünde bulundurursak Avm’ler daha başarılı ve kontrollü diyebilirim. Birçok markadan kira anlaşmazlıkları, kira indirimleri yapılmadığı için cadde mağazalarını kapattıklarını duydum. Bu durum Avm’lerde çok yaşanmadı diyebilirim. Yatırımcı Kiracısıyla aynı gemide olduğunu hatırlatırım.

10-2021 Sonun için hedeflerinizi gerçekleştirmeyi planlıyor musunuz ?  2021 için sizin dışınızda makro ekonomik göstergelerin nasıl gerçekleşeceğıni ön görüyorsunuz ?

  • 2021’den hedefim yüksek diyebilirim. Pandemi sürecini aza indirmemizle birlikte yatırımlarımızın hız kazanacağını ve tüm sektörün farklılaşarak daha güçlü şekilde toparlanacağını ve yatırımların artacağına inanıyorum. Avm’ler daha başarılı ve kontrollü yönetti diyebilirim.
reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam