BOWLİNGO VE PLAYPARK ŞİRKET SAHİBİ FATİH KEÇEBİR PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ « Mall&Motto

18 Eylül 2021 - 22:39

BOWLİNGO VE PLAYPARK ŞİRKET SAHİBİ FATİH KEÇEBİR PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

reklam
BOWLİNGO VE PLAYPARK ŞİRKET SAHİBİ FATİH KEÇEBİR PANDEMİ SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 15:19

88 views
reklam

Tam kapanma sonrası pozitif vaka sayılarının aşağıya doğru inişi ile kademeli normalleşmenin başlayacağı açıklandı sizce Türkiye ‘de tamamen Covit-19 ‘un kontrolü ne zaman gerçekleşir. Alışverişin normalleştiği AVM’ler in tamamen koşulsuz açık olduğu günlere ne zaman kavuşacağız ?

Bu konuda konunun birinci derece yetkilileri ve hükümet yetkilileri zaten gerekli bilgilendirme ve açıklamaları, tahminleri bildiriyor. Tam kapanmanın tek başına pandemi sürecini tamamen ortadan kaldıramayacağı aşikar olmakla birlikte çok büyük bir ihtimalle pik yapmış vaka sayılarını tekrar 5000’ler seviyesi ve belki daha da altına indireceği kesin. Akabinde uzun bir süre normal kontroller ve kısıtlama demesek te önlemler devam edecektir ama AVM lerin tam açılması sanıyoruz ki ekstrem bir durum çıkmaz ise haziran sonunda olacaktır. Avm ler aslına bakarsanız şu an açıklar ama hafta sonları açık olmadıkları sürece ve ayrıca eğlence merkezleri sinemalar, Fastfood işletmeleri faaliyet göstermediği sürece çok ciddi anlamda bir eksiklik olacaktır.

İnşallah yeni bir salgın, dalga yada ekstrem bir durum olmaz ise bu sonbahara bence tam serbest olarak gireriz diye düşünüyorum.

Sektör olarak zor günler geçirmiş olsak da günün sonunda pandeminin bizlere ciddi öğretileri oldu. Sizce bu sürecin sonunda pandemi bizlere neler öğretti hangi refleksleri kazandırdı ?

Herşeyden önce temizlik, hijyen, sosyal mesafe yani genel olarak sağlık ile ilgili korunma önlemleri tüm dünya genelinde bir standart haline geldi. Pek çok alışkanlığımız bence tekrar eskisi gibi olmayacak derecede değişti. Diğer taraftan bakarsak olaya kurallar ve önlemlere ne kadar uyulursa tabi ki top yekün olarak bu sorun çok daha kolay atlatılabileceğini gördük. Kısmi uygulamalar ya da geçici önlemlerin çok fazla etkili olmadığını gördük.

2021 Sonun için hedeflerinizi gerçekleştirmeyi planlıyor musunuz ? 2021 için sizin dışınızda makro ekonomik göstergelerin nasıl gerçekleşeceğıni ön görüyorsunuz ?

Pek çok işletme gibi pandemi sürecinde uzun bir süredir bizlerde kapalıyız. Sanıyorum ki eğlence sektörü olarak ilk kapatılan ve muhtemelen son açılacak işletmeler olarak bu konuda en fazla mağduriyeti yaşayan bizler olduk. Bununla birlikte daha öncesinde anlaşmalarını yaptığımız ve pandemi dolayısı ile yarım kalan projelerimize hiç ara vermedik. Yasaklar ve kısıtlamaların elverdiği sürece biz çalışmaya devam ettik. proje bazlı hedeflerimizi gerçekleştireceğiz ama gönül isterdi ki cirosal anlamda da 2021 için koyduğumuz hedeflerimizi de gerçekleştirebilseydik.

Şu an sadece yatırım yapıyoruz ama tüm işletmelerimiz kapalı olduğu için kendi öz kaynaklarımızla devam etmeye çalışıyoruz. 2021 sonuna kadar yurt dışında 4 ve yurt içinde 3 olmak üzere 7 projeyi tamamlamış ve açmış olacağız. Türkiye’de Cizre ,Mardin, batman projelerini yurt dışında Kazakistan Aktau, Özbekistan Andijan, Kosova Mitrovica, Makedonya Üsküp projeleriide 2021 yılı sonuna kadar tamamlamış ve açmış olacağız. Zira Aktau ve Cizre projelerimizi hayata geçirdik ve açtık. Bununla birlikte danışmanlık verdiğimiz yurt içi yurt dışı projelerimiz ve kapalı olduğumuz süre fırsat olarak yenileme projelerimiz devam etmekte.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam