PASAPORT PİZZA GENEL MÜDÜRÜ MÜKREMİN ÖZDEMİR “ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA HEM UZUN HEM DE ALIŞVERİŞ TERCİHLERİNİN DEĞİŞTİĞİ BİR DÖNEM OLACAK” « Mall&Motto

18 Eylül 2021 - 22:28

PASAPORT PİZZA GENEL MÜDÜRÜ MÜKREMİN ÖZDEMİR “ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA HEM UZUN HEM DE ALIŞVERİŞ TERCİHLERİNİN DEĞİŞTİĞİ BİR DÖNEM OLACAK”

reklam
PASAPORT PİZZA GENEL MÜDÜRÜ MÜKREMİN ÖZDEMİR “ÖNGÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA HEM UZUN HEM DE ALIŞVERİŞ TERCİHLERİNİN DEĞİŞTİĞİ BİR DÖNEM OLACAK”
Son Güncelleme :

07 Haziran 2021 - 14:51

82 views
reklam

Mükremin Özdemir
Pasaport Pizza Genel Müdürü

 

Tam kapanma sonrası pozitif vaka sayılarının aşağıya doğru inişi ile kademeli normalleşmenin başlayacağı açıklandı sizce Türkiye ‘de tamamen Covit-19 ‘un kontrolü ne zaman gerçekleşir. Alış-verişin normalleştiği AVM’ler in tamamen koşulsuz açık olduğu günlere ne zaman kavuşacağız ?

Salgın hastalıklar, insanlık tarihini derinden etkilemiş, siyasî ve toplumsal hayata yön vermiş olgulardır. COVID-19 salgınının, dünya ölçeğinde toplumsal yaşamlar üzerinde belirli etkiler bıraktığı bilinen bir gerçektir. Uzmanlar, Covid-19 salgınının toplumun bağışıklık kazanmasıyla ortadan kalkacağı konusunda hemfikir. Hastalığın kesin çözümünü ifade eden aşının tüm vatandaşlarımıza uygulanmasıyla Covit-19 ‘un kontrolünün gerçekleşeceğinizi düşünüyoruz.

Sektör olarak zor günler geçirmiş olsak da günün sonunda pandeminin bizlere ciddi öğretileri oldu. Sizce bu sürecin sonunda pandemi bizlere neler öğretti hangi refleksleri kazandırdı ?

Öngördüğümüz kadarıyla hem uzun hem de alışveriş tercihlerinin değiştiği bir dönem olacak.

Son 1 yıldır pandemi nedeniyle paket servise olan rağbet benzeri görülmemiş şekillerde arttı.

Online yemek sipariş platformları ve e-ticaret sitelerini tüketiciler yeni seçenek olarak benimsedi. Pasaport Pizza olarak en önemli misyonumuz ; her zaman tüketicilerimize en sağlıklı en lezzetli ürünleri teslim etmektir. Gıda güvenliği standartlarının karşılandığından emin olmak için saha ekibimiz tarafından bayilerimiz çok sık denetlenmektedir. Mutfağın temiz tutulması ve düzenli ilaçlanması sağlıklı gıda güvenliğini sürdürmenin ilk adımıdır. El dezenfektanı, eldiven ve maske kullanmak bayilerimiz için pandemiden önce de vardı. Pandemi ile birlikte bu döneme çok kolay adapte olduk. Bayi İlaçlama ve dezenfektan uygulama sürelerini sıklaştırdık. Ayrıca, çalışanlarımıza ve müşterilerimize her ziyaretten sonra ellerini sabunla yıkamaları, el dezenfektanı kullanmaları konusunda restoranlarımıza uyarıcı işaretler koyduk. Pizza tesliminde gıda hijyen etiketlerini kullanıyoruz

Türkiye’de AVM’ler bu süreci nasıl yönetti ve en önemlisi AYD bu süreçte AVM’leri temsil edebildi mi? AVM ‘lerin yaşadığı sorunlara tercüman olabildi mi ?

AVM’lerin içerisindeki restoran, lokanta ve kafelerin de kısıtlama kapsamına alınması üzerine çoğu avm, tamamen kapananlardan kira alınmaması, paket servis ve gel-al olarak faaliyetlerini devam ettirenlerden ise ciro bazlı kira alınması yönünde destek olunacağını belirttiler. Tüm dünyada olduğu gibi, Covid-19 Türkiye’de de sosyal hayatı ve alışkanlıkları değiştirdi. Artık insanlar AVM’ler de çok zaman geçirmek yerine ihtiyaçlarını karşılayıp gitmeyi tercih ediyor.

2021 Sonun için hedeflerinizi gerçekleştirmeyi planlıyor musunuz ? 2021 için sizin dışınızda makro ekonomik göstergelerin nasıl gerçekleşeceğıni ön görüyorsunuz ?

Franchising hizmetimizde kooperatif mantığı ile çalışıyoruz. Yatırımcılarımızdan ciro payı, royalty gibi bedeller almıyoruz. Pandemi dönemine bayilerimize ödeme, mal tedariki ve reklam hizmetleri konusunda ekstra kolaylıklar sağladık. Bu durumda yatırımcımızın diğer markalar karşısında kar marjı ve rekabet gücü daha fazla oldu. Ülkenin dört bir yanındaki restoranların, kapanması nedeniyle esnafın kira ödemelerini karşılayamadığı ve çalışanlara ödeme yapamadığı, ayakta kalmak için mücadele ettiği bir yılda, %100 yerli sermaye ile kurulmuş en güçlü büyüme potansiyeline sahip Türkiye’nin en itibarlı yerli pizza markası ve zinciriyiz. Pasaport Pizza olarak gıda firmaları arasında dünya devleriyle rekabet ederken 160 bayi sayısına ulaştık. 2020 yılında 30, bu yılın ilk 3 ayında da 7 şube açtık. Ekonomik göstergelerin yukarı yönde olacağı tahmin ediyoruz.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam