FİBA CP, ROBOTİK SÜREÇ OPTİMİZASYONUNU SEKTÖRÜNDE İLK UYGULAYAN ŞİRKET OLDU « Mall&Motto

16 Ekim 2021 - 06:01

FİBA CP, ROBOTİK SÜREÇ OPTİMİZASYONUNU SEKTÖRÜNDE İLK UYGULAYAN ŞİRKET OLDU

reklam
FİBA CP, ROBOTİK SÜREÇ OPTİMİZASYONUNU SEKTÖRÜNDE İLK UYGULAYAN ŞİRKET OLDU
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2021 - 7:15

114 views
reklam

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından FİBA Commercial Properties, sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. FİBA CP, son beş yıldır tüm dünyada en hızlı yaygınlaşan ve verimliliğe en çok katkı sağlayan çözüm başlıklarından olan Robotik Süreç Otomasyonu’nu (RPA) iş süreçlerinde uygulamaya aldı. FİBA CP ayrıca, tüm ERP süreçlerini de bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıyarak, dijitalleşme yolunda büyük bir adım daha attı. FİBA CP, robotik süreç optimizasyonunu ve yeni ERP çözümleri ile hızını ve verimliliğini daha da artıracak.

Türkiye’nin pek çok şehrinde ve yurt dışında; Çin, Romanya ve Moldova’da ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren FİBA Commercial Properties (FİBA CP), sektöründe öncü bir çalışmaya imza atarak, Robotik Süreç Optimizasyonu’nu (RPA) tüm departmanlarında uygulamaya aldı. 

Bilgisayar tabanlı işlemleri, kural tabanlı görevleri ve iş süreçlerini otomatikleştiren, işlemleri çok hızlı ve hatasız bir şekilde 7/24 gerçekleştirebilen RPA teknolojisini uygulamaya alan FİBA CP, böylece Finans, Kiralama, Operasyon, Entegre Tesis Yönetimi, AVM yönetimi, Pazarlama, Mimari ve İK gibi birçok farklı alanda ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına erişmeyi başardı.

RPA teknolojisi ile FİBA CP, dönemsel veya rutin olarak manuel yapılması gereken birçok süreci hem optimize hem de verimi arttırmak amacıyla otomatize etti. RPA robotları FİBA CP özelinde form doldurma, e-posta düzenleme/arşivleme, tanımlı risk takibi, zamanlama, klasik muhasebe ve finans işlerine ek olarak; riski daha etkin yönetebilmek için konkordato takibi, teminat süreç yönetimi ve benchmarking gibi üst düzey raporlamalar konusunda da hizmet verecek.

FİBA CP ayrıca, dijital dönüşümünü kuvvetlendirecek bir başka adım daha atarak; tüm ERP süreçlerini de bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıdı. FİBA CP, bu sayede donanım ve sistem yönetimi gibi IT işlevlerini bulut üzerinden çözümlerken, iş süreçlerinde verimi daha çok artıracak. 

“İş süreçlerinde sürdürülebilirlik için teknoloji çok önemli”

Özellikle bu dönemde kurumların teknolojiye adapte olmasının artık ihtiyaçtan çok zorunluluk haline geldiğine değinen FİBA Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Teknoloji her geçen gün ivmesini artırarak gelişiyor ve hayatımızın daha da vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Gelecekte firmaların iş süreçlerinde sürdürülebilirliği sağlayabilmeleri için teknolojiye entegrasyon hayati önem taşıyor. Biz de Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından biri olarak dijital ekonomiye büyük önem veriyor ve sektörümüzde bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu amaçla FİBA CP’nin bütün departmanlarında Robotik Süreç Optimizasyonu’nu gerçekleştirerek süreçlerimizi 7/24 yönetilebilir hale getirdik. Ayrıca normal şartlarda %80 oranında verimle çalışan RPA robotlarını, FİBA CP özelinde %86’lık bir verimle kullanmayı başararak, ortalama insan hızının yaklaşık 8 katına çıkmayı başardık. Gerçekleştirdiğimiz bu teknolojik atılımın, hizmetlerimizi en yüksek verimlilik seviyesine yaklaştırmada oldukça büyük bir adım olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde de teknolojiye yatırım yapmaya ve FİBA CP’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bu çalışmamızın sektörümüz için de iyi bir örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Tüm ERP süreçleri bulut üzerine taşındı”

FİBA CP ile iş birliklerine ilişkin görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Kurumsal Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, “Microsoft Türkiye olarak farklı sektörlerde inovasyonu desteklemek ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla ERP yazılımlarının daha da yaygın kullanılması için sürekli çalışıyoruz. FİBA CP’nin tüm ERP süreçlerini bulut üzerinden hizmet olarak sunulan Microsoft Dynamics 365 Finance and Supply Chain Management çözümü üzerine taşıması bizim için çok önemli bir referanstır. Bu sayede donanım ve sistem yönetimi gibi IT işlevlerini bulut üzerinden alırken, iş süreçlerinde optimizasyon ve verimliliğin artırılması sağlanmıştır. FİBA CP gibi örnekleri önümüzdeki dönemde artırmaya ve iş dünyasında kurumların gücüne güç katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Süreçlerimizi hatasız yönetebiliyoruz”

Yeni teknolojilere entegrasyonun pek çok konuda kendilerine kolaylık sağladığını dile getiren FİBA CP CFO’su Levent Kaya, “RPA teknolojisi sayesinde bütün süreçlerimizi 7/24, hatasız bir şekilde yönetebiliyoruz. Bu da bize iş sürekliliğimizi koruma ve mükemmelliği yakalama şansı veriyor. Ayrıca ERP teknolojisi konusunda yaklaşık bir yıldır Microsoft ile sıkı iş birliği içerisindeyiz. İş birliğimiz kapsamında iş süreçlerimizde verimliliğimizi artırırken, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarımız için de gerekli altyapıyı kurmuş olacağız. Bu da yönetimini yaptığımız AVM’lerimizde verimlilik ve optimizasyonun artmasını sağlayacaktır” dedi.

FİBA Commercial Properties hakkında daha fazla bilgi almak için www.fibacp.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam