WELTEW HOME’DAN RUSYA, PAKİSTAN, IRAK ve LİBYA’DA YENİ MAĞAZA YATIRIMI « Mall&Motto

16 Ekim 2021 - 04:41

WELTEW HOME’DAN RUSYA, PAKİSTAN, IRAK ve LİBYA’DA YENİ MAĞAZA YATIRIMI

reklam
WELTEW HOME’DAN RUSYA, PAKİSTAN, IRAK ve LİBYA’DA YENİ MAĞAZA YATIRIMI
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2021 - 5:30

89 views
reklam

17,5 milyon dolarlık ihracatı ile sektör bazında İnegöl’ün en çok mobilya ihraç eden markası olan Weltew Home, Rusya, Pakistan ve Libya’da açtığı yeni mağazaları ile dünya mobilya pazarında boy göstermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Weltew Home Yurt Dışı Satış Müdürü Okan Özkan, “2021 yılında hem yurt içi hem de yurt dışında şubeleşme hedeflerimizi bir önceki seneye göre arttırarak giriş yapmıştık yeni açılan mağazalarımızla birlikte yurt dışında 57 mağaza sayısına ulaştık. Katma değeri yüksek olan mobilya ürünlerimiz yurt dışında oldukça ilgi görüyor. İhracat kanalıyla bugün dünyanın 60 ülkesinde ürünlerimiz hanelere giriyor. Ancak biz yalnızca ürün olarak değil Türk mobilyasının yurt dışında markalaşması adına da mağazalaşma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

“Katma değerli ürün ihracatında sektör ortalamasının üzerindeyiz”

Weltew Home Yurt Dışı Satış Müdürü Okan Özkan, “Firma olarak mobilya sektör ortalamasının 2,5 katından daha fazla katma değerli ürün ihracatı gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz 10 yılda sürekli artan ihracat rakamlarımız ve oranlarımız ile son 3 yıldır ürettiğimiz her ürünün %50’sini ihraç eden bir firma haline geldik. 2020 yılı pandemi sürecinde ihracat rakamımızı dolar bazında %15 arttırdık. Bir önceki yıla oranla %40 civarında büyüme gerçekleştiren şirketimiz, ihracat kanadında ise 2021 yılının ilk 6 ayında dolar bazında %60 büyüme ivmesi yakaladı. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre 2020 yılında İnegöl’ün en çok mobilya ihraç eden markaları arasında 1. sırada yer alan Weltew Home, Türkiye sıralamasında ise ürettiği ana ürün gruplarında ilk 3’te yer aldı. İhracat alanındaki bu başarımız İnegöl Mobilya İhracatçıları Derneği (İMİDER) tarafından verilen ödülle bir kez daha taçlandırıldı” diye konuştu.

Okan Özkan ayrıca, “İzlediğimiz başarılı stratejiler ile markamızın son 5 yılda yüzde yüz büyümesini sağladık. Normalleşme sürecinin olumlu yansımalarını genel hatlarıyla gördüğümüz bu günler neticesinde yılın ikinci yarısında da hedeflerimize ulaşmak amacıyla yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2021 yılında Kuzey Irak’ta, Libya’da, Pakistan ve Rusya’da yeni mağaza açılışları gerçekleştirdik. Uzun vadeli planımız ise mağazacılık yönetiminde edindiğimiz tecrübeleri gelişmiş ülkelerde başta Amerika ve AB üye ülkelerinde kullanmak yönünde olacak” diye ifade etti.

Yılın ikinci yarısında büyüme çıtasını yükseltiyor

Weltew Home Yurt Dışı Satış Müdürü Okan Özkan, “Türkiye genelinde kendi Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) kodlarımızda en çok mobilya ihraç eden ilk 3 firma arasında yer almayı başardık. Hedeflerimiz çok büyük ve hedeflerimize ulaşmak için yapmamız gereken yatırımları yaparak hedef pazarlarımızdaki pasta payımızı ve marka bilinirliğimizi arttırmaya devam ediyoruz” dedi.

“Uçakla 4 saat uzaklıktaki pazarlar bizim en kolay ulaşabildiğimiz, kültürel bağlarımızın yüksek olduğu, Türkiye markasının ve Türk mobilyasının imajının yüksek olduğu pazarladır” diye belirten Okan Özkan, “Bu bölge 1,6 milyarlık bir nüfus ve 30 trilyon dolarlık bir pazara tekabül etmektedir. Bu pazarlardaki yatırımlarımızı arttırarak sürdürmeyi amaçlıyoruz. Yılın ikinci yarısında da hedef çıtamızı yükseltiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam