TOYDEMİR: ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DEVAM EDECEK « Mall&Motto

22 Ekim 2021 - 00:18

TOYDEMİR: ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DEVAM EDECEK

reklam
TOYDEMİR: ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE DEĞİŞİM VE GELİŞİM DEVAM EDECEK
Son Güncelleme :

01 Ekim 2021 - 13:17

47 views
reklam

Necati Ufuk Toydemir alışveriş merkezi yönetimi konusunda Türkiye’de en tecrübeli yöneticilerden biri. ENS Danışmanlık bünyesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Ceylan Karavil Park AVM’nin genel müdürlüğü görevini yürütmekte olan Toydemir, AVM yatırımlarındaki değişim ve gelişimlerin devam etmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Toydemir’in açıklamalarından satır başları:

Pandemi dönemi ile başlayan süreçte AVM yatırımları oldukça yavaş hızda ilerleyecek

“Alışveriş merkezleri yatırımları özellikle 2000’li yılların başından itibaren hızlı bir ivme kazanmış ve bugün 500’e yaklaşan yatırımdan söz edebilmekteyiz. Alışveriş merkezlerimizin sunmuş olduğu kiralanabilir alanlara baktığımız zaman özellikle bazı bölgelerde belli bir doygunluğa ulaştığımızı görmekteyiz. Özellikle pandemi dönemi ile başlayan süreçte alışveriş merkezi yatırımlarının oldukça yavaş bir hızda büyüyeceğini söyleyebiliriz. Diğer yandan da var olan, şu anda ziyaretçilerimize hizmet veren alışveriş merkezlerimizin yenileme, büyüme, konsept geliştirme gibi proje yatırımları olacaktır.”

Uzun soluklu sürdürülebilir projeler geliştirmek ana düşüncemiz

“Alışveriş merkezlerimiz geride bıraktığımız yıllar içerisinde ziyaretçilerimizin değişen beklentisi ve ihtiyaçları doğrultusunda değişim ve gelişimlerini bugün olduğu gibi gelecekte de sürdüreceklerdir. Bu gelişim ve değişim sürecinde hem perakende sektörünün gelişimini sağlamak hem de ziyaretçilerimizin beklentilerini karşılayarak uzun soluklu, sürdürülebilir projeler geliştirmek ana düşüncemiz olacaktır. Bu değişimleri alışveriş merkezlerimizin mimarisinde, mağaza karmalarında ya da sosyal alanlarında görüyoruz ve görmeye de devam edeceğiz.”

“Yıllar içerisinde ziyaretçilerin beklentisi ve ihtiyaçları değişti

“Yıllar önce ziyaretçilerimizin ilk ihtiyacı alışveriş iken, zamanla ilk ihtiyaç sosyalleşmeye, eğlenceye, sağlıklı alanlarda güvenli ortamlara doğru bir gelişim gösterdi. Mimari olarak daha fazla gün ışığı isteyen ziyaretçilerimiz artık daha çok. İşte bu ve benzeri ziyaretçi beklentilerindeki değişim sonucunda beklenti ve ihtiyaçları karşılamak için alışveriş merkezlerimizde geliştirme ve değişim çalışmalarımız devam ediyor ve edecek. Biz alışveriş merkezleri yöneticilerini ise bu konuda sonuçların memnun edici olduğunu görmek mutlu edecek.”

Sektör olarak çeyrek asrı geçen bir tecrübeye sahibiz

“Ülkemizde modern alışveriş merkezi yatırımları 1980’li yıllarda Galleria ile başladı. O günden bugüne çeyrek asrı geçen bir geçmişe ve dolayısı ile tecrübeye sahibiz. İçerisinde bulunduğumuz dönemi de bu tecrübelerimizi kullanarak aşacağız.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam