ERZİNCAN MEYDAN24 ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ PERAKENDE SEKTÖRÜ İLE TANIŞTI « Mall&Motto

3 Şubat 2023 - 01:10

ERZİNCAN MEYDAN24 ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ PERAKENDE SEKTÖRÜ İLE TANIŞTI

reklam
ERZİNCAN MEYDAN24 ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ PERAKENDE SEKTÖRÜ İLE TANIŞTI
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 14:32

127 views
reklam

27 Ağustos 2022 tarihinde temeli atılan ve 2023 yılı 3. çeyreğinde açılışı planlanan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 23 Kasım Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda yapılan toplantıda perakende sektörüne tanıtıldı.

Erzincan’ın dörtyol meydanında 250 araçlık otopark kapasiteli toplam 19.320 m2’lik bir alana inşa edilmekte olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 10bin m² kiralanabilir alana sahiptir.   Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi‘nin hemen yanı başında inşa edilen 140bin m² kapalı alanlı, 500 yataklı Devlet hastanesi de 165’i açık olmak üzere toplam 800 araçlık otopark kapasitesine sahiptir.

Yaklaşık 7.000 m² civarında bir peyzaj alanı ve dinlenme alanları ile hemen yanı başındaki devlet hastanesi ile bütün bir yapıda olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi hasta ve hasta yakınlarının rahatça zaman geçirebileceği bir açık rekreasyon alanı da ihtiva etmektedir.

Çevresindeki yapılarla uyumlu ve çevresinin ihtiyacını karşılayabilecek fonksiyonlara sahip bir sosyalleşme merkezi olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi, EBYUV(Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı) ve EKEV(Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı) ortak girişimi ile tüm ticari geliri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  öğrencilerine burs imkânı sağlamak amacı ile yapılan bir yatırım olarak planlanmıştır.

Bununla birlikte Erzincan ili için öncelikle üniversite gençlerine tanıyacağı iş imkânları ve şehir geneli için yaratacağı yaklaşık 750 kişilik kayıtlı istihdam gücü ve yıllık 250 milyon TL’lik ek ticaret hacmi ile şehrin yeni cazibe merkezi olarak yaz ve kış turizmine de katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Mallmark Hakkında ;

Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında onlarca projede konsept danışmanlığını, kiralama ve uzun dönemli yönetim süreçlerini yöneten sektörün yerel sermayeli tecrübeli kiralama ve yönetim firması  Mallmark Erzincan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile birlikte toplam 400bin m² kiralanabilir alana sahip 11 projeye hizmet vermektedir.

Yönettiği projelerinde mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, alışveriş merkez yönetimi, bütçeleme hizmetleri ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında bulunduran Mallmark Kurucusu ve Genel Müdürü Aytaç Özçiçek bu proje özelinde Erzincan’da biri faal diğeri renovasyonda olmak üzere toplam 21bin m² kiralanabilir alana sahip 2 avm var olduğunu , 2021 yılı son çeyreği verilerine göre kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı, ülke genelinde 162,90 m²/1000 kişi olarak hesaplanırken Erzincan ili için bu rakam Meydan24 AVM’nin açılması ile birlikte 130,80 m²/1000 kişi olacağını , EBYUV ve EKEV ile birlikte çalışarak Meydan24 AVM’nin Erzincan’ın ve ülkemizin bir değeri olacağını ifade etmiştir.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam