PANDEMİ SONRASINDA DA HEM ŞUBE SAYISI HEM DE ELDE EDİLEN CİROLARA BAKTIĞIMIZDA CİDDİ BİR BÜYÜME YAŞADIK « Mall&Motto

24 Şubat 2024 - 17:27

PANDEMİ SONRASINDA DA HEM ŞUBE SAYISI HEM DE ELDE EDİLEN CİROLARA BAKTIĞIMIZDA CİDDİ BİR BÜYÜME YAŞADIK

reklam
PANDEMİ SONRASINDA DA HEM ŞUBE SAYISI HEM DE ELDE EDİLEN CİROLARA BAKTIĞIMIZDA CİDDİ BİR BÜYÜME YAŞADIK
Son Güncelleme :

16 Aralık 2022 - 9:39

345 views
reklam

Beytullah Bozkurt
SR Döner Operasyon ve İş Geliştirme Direktörü

2022 yılının genel bir değerlendirmesini yapar mısınız ?

SR Döner ailesi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizi söylemek yanlış olmaz. 2021 yılında %40 oranda büyüyen markamızın, 2022 yılında büyüme hedefini %50 olarak belirlemiştik. Yıl sonu itibarıyla da sadece bu hedefimizi yakalamakla kalmayıp yurt dışındaki ilk şubemizin de açılışını yaptık. Ayrıca 2022 üçüncü çeyrekte İstanbul yapılanmamızı hayata geçirdik. İstanbul’un farklı ilçe ve semtlerinde 10 yeni SR Döner şubesinin açılışını yapmak üzere tüm çalışmalarımız devam ediyor. 2023 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’daki şube sayımızın 20’nin üzerinde olmasını bekliyoruz.

Pandemi öncesi değerlere sizce dönüldü mü ? Bu konudaki öngörülerinizi paylaşır mısınız ?

Biz açıkçası Pandemi döneminde de büyüyen bir marka olduk. Pandemi kısıtlamaları süresince paket servise daha fazla yönelmemiz, sadece ev ve ofislere hizmet veren SR Express konseptlerini hayata geçirmemiz, markamızın pandemiden büyüyerek çıkmasını sağladı. Siparişler için kurumsal çağrı merkezi hizmeti, pazarlama ve reklam stratejileri ile SR Döner, şubelerini destekleyerek pandemi sürecinde de onların oldukça tatminkâr cirolara ulaşmalarını sağladı. Elbette özellikle merkezi bölgelerde bulunan bazı şubelerimizin olumsuz etkilendiği zamanlar oldu. Bu zamanlarda da ihtiyaç duyan şubelere kira desteğinin yanı sıra royalty bedeli almayarak yatırımcılarımızın yanlarında olmaya çalıştık. Kısacası pandemi sonrasında da hem şube sayısı hem de elde edilen cirolara baktığımızda ciddi bir büyüme yaşadık.

2023 yılı hedefleriniz nelerdir ?

İstanbul’da açılan şubelerimizle birlikte 2023’te tüm Türkiye’ye yayılmayı hedefliyoruz. Aynı şekilde farklı ülkelerle SR Döner’i buluşturma arzumuz olacak. İlk yurt dışı şubemiz, Ekim 2022’de Kuzey Irak’ın Duhok ilinde açıldı. 2023 yılında açılmak üzere Orta Doğu ülkelerin yanı sıra Almanya, İsviçre ve Fransa gibi Avrupa’nın pek çok bölgesindeki yatırımcılarla görüşmeler başlamış bulunmaktayız. 2023 yılında Türkiye genelinde 100’ün üzerinde şubeyle yola devam etmek ve yurt dışı açılımlarımızla birlikte SR Döner’i en büyük global döner markası haline getirmek en büyük amacımız.

Enflasyonist ortamda ciro ve harcama kalemlerinin paralel artışı yatırımcı ve kiracıları sizce nasıl etkileyecek ?

Ekonomideki gerileme veya krizler işimizin bir parçası olarak elbette bizim sektörümüzü de etkileyen yaşanması muhtemel süreçlerdir. Biz mümkün olduğunca sorunun değil çözümün bir parçası olma eğilimindeyiz ve MİLLETİ YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN ŞUBENİ YAŞATKİ İSMİN YAŞASIN anlayışıyla hareket eden bir markanın temsilcileriyiz. Bu yüzden yatırımcıların da etkilendiği noktada pandemi döneminde olduğu gibi onları bize ihtiyaç duydukları her noktada desteklemekten kaçınmayız. Enflasyonist ortamı yönetebilmek için lojistik ve alt yapımızı daha güçlü hale getirerek rekabetten ve krizden en az etkilenen markalar arasında yerimizi aldık. Üretim merkezini kendi bünyesinde bulunduran bir marka olarak lojistik ve kaliteli standart üretimi yapmamızı sağlayan güçlü bir alt yapımız mevcut.

Satın alma gücümüz, büyüyen organizasyon yapımızla her geçen gün daha güçlü hale gelip rekabette ekosistem sağlamaktadır. Üretim merkezimiz Etsan’da kendi tavuk ve et ürünlerimizi işliyor, sos ve lavaş grubumuzu üretiyoruz. Bu da hem maliyet performansı hem de kalite açısından farklılık yaratmamıza sebep oluyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam