ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI « Mall&Motto

22 Mart 2023 - 03:43

ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI

reklam
ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI
Son Güncelleme :

13 Mart 2023 - 14:38

25 views
reklam

ATRAX GELECEK FUAR TARİHİNİ 11-13 OCAK 2024 OLARAK İLAN ETTİ VE HAZIRLIKLARA BAŞLADI

ULUSLARARASI ZİYARETÇİSİ VE YARATTIĞI İŞ POTANSİYELİ İLE DEVAMLI BÜYÜYEN, EĞLENCE VE REKREASYON SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DEKİ TEK İHTİSAS FUARI ATRAX’IN AVANTAJLI ERKEN KAYIT DÖNEMİ BAŞLADI.

Başlangıcından itibaren uluslararası ziyaretçi sayısı ve yarattığı iş potansiyeli ile yukarı doğru büyüme gerçekleştiren ATRAX için erken kayıt dönemi de başladı.

Katılımcılarının %90’ı yerlerini büyüterek korurken, yerli ve yabancı çok sayıda marka da fuarda yer alabilmek için başvurularını gerçekleştiriyor. Tureks Uluslararası Fuarcılık avantajlı erken kayıt döneminin 30 Mart 2023 tarihine kadar devam edeceğini ilan etti.

#buyukoynuyoruz mottosu ile ATRAX kapsamında binlerce sektör temsilcisini bir araya getirecek, 2024 yılında başarısını daha da ileriye taşımak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

ATRAX Fuar yöneticisi Nergis Aslan ile geçen fuarı değerlendirdik ve gelecek fuar için sorularımızı yanıtladı.

  • ATRAX Nasıl geçti? Sizin için başarılı mıydı?

Evet fuardan çok mutlu ayrıldık.  Uzun süredir hazırlandığımız ve her ayrıntısını titizlikle planladığımız organizasyonumuz, yüksek ziyaretçi ilgisi ile hepimiz için başarıyla taçlandı.

6330 yabancı ziyaretçi olmak üzere toplamda 62 ülkeden 22605 profesyonel ziyaretçi, 16 ülkeden 196 tedarikçi ve marka tarafından sergilenen ürün ve hizmetleri görmek, bağlantı kurmak ve iş fırsatlarını değerlendirmek için İstanbul’da buluştu.

Fuar hem basında hem de sektörde büyük yankı uyandırdı. Öncesinde ve sonrasında çok sayıda uluslararası ve ulusal yayında yer aldı. Kamu ve yerel yönetimlerin yoğun ilgisi de katılımcıları memnun etti.

ATRAX yüksek düzeyde yurtdışı ilgisi ve büyük iş bağlantıları ile sektöründe dünyadaki önemli fuarlar arasındaki konumunu güçlendirdi. Sektörün Türkiye ve çevre ülkelerde güçlü üretici ve alıcılarının olması iş potansiyelinin yüksek olması ve benzeri nedenlerle beklediğimizin üzerinde bir ilgi ile karşılandı.

  • Çok sayıda uluslararası ziyaretçi gördünüz mü? Ağırlıklı olarak hangi ülkelerden geliyorlar?

Katılımcı anketlerinde gördüğümüz kadarıyla bize yapılan en fazla teşekkür uluslararası ziyaretçi sayısının beklenenin üzerinde olması nedeniyleydi.

Dünyanın önemli ticaret noktalarından biri olan Asya ve Avrupa kıtasının birleşim noktası İstanbul’da gerçekleşen fuarlar özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğruyor.

2024 fuarında yurt dışı ziyaretçisi sayısının da rekor düzeyde artması bekleniyor. Avrupa, Ortadoğu ve yakın ülkelerin yanı sıra Güney Amerika, Asya Pasifik ve Afrika ülkelerinden profesyonel alıcılarında artık Türkiye’yi tercih etmeye başladıkları görülüyor.

ATRAX katılımcıları başta Rusya, İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Saudi Arabistan, BAE, Cezayir, Balkan Ülkeleri, Doğu ve Batı Avrupa, Afrika ülkeleri olmak üzere 62 ülkeden gelen 6330 yabancı ziyaretçi ile buluştu.

2024 Fuarı için beklentileriniz neleredir?

ATRAX 2024 yılında yine yılın ilk fuarı olarak 11-13 Ocak tarihlerinde 11. kez sektörle buluşacak, gelecek sene yerini koruyan firmalarla %90 dolulukla fuar satışlarımız başladı. Katılımcı ve ziyaretçi sayımızı %25 artırmayı alanımızı genişletmeyi hedefledik.

Çalışmalara ara vermeden başladık. Gelecek yıl birçok yenilik ve gelişmelerle daha da güçlenmiş bir fuar olarak sektörü buluşturacağız.

2024 YILINDA #büyükoynuyoruz mottosu ile uluslararası ve iddialı bir fuara hazırlanıyoruz.

Bizimle birlikte olan ve olacak, bize değer katan tüm katılımcı, ziyaretçi ve destekçilerimize teşekkür ediyoruz.

11-13 Ocak 2024 tarihlerindeki bir sonraki fuarda görüşmek dileğiyle…

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam