SR DÖNER, FRANCHISE VERMEYİ PLANLADIĞI ÖNCELİKLİ LOKASYONLARDA FARKLI FRANCHISE iŞ MODELLERİ İLE YATIRIMCILARINA FARKLI ANLAŞMA SEÇENEKLERİ SUNMAKTADIR « Mall&Motto

25 Mayıs 2024 - 02:58

SR DÖNER, FRANCHISE VERMEYİ PLANLADIĞI ÖNCELİKLİ LOKASYONLARDA FARKLI FRANCHISE iŞ MODELLERİ İLE YATIRIMCILARINA FARKLI ANLAŞMA SEÇENEKLERİ SUNMAKTADIR

reklam
SR DÖNER, FRANCHISE VERMEYİ PLANLADIĞI ÖNCELİKLİ LOKASYONLARDA FARKLI FRANCHISE iŞ MODELLERİ İLE YATIRIMCILARINA FARKLI ANLAŞMA SEÇENEKLERİ SUNMAKTADIR
Son Güncelleme :

17 Ekim 2023 - 10:19

407 views
reklam

Beytullah Bozkurt
İs Gelistirme ve Operasyon Direktörü

Sektörde yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı neden sizin markanızı tercih etsin?

Son yıllarda pek çok marka ‘franchise’ yoluyla büyümeyi hedeflerken, birçok yatırımcı da piyasayı analiz ederek hangi marka franchise’ını seçeceğine karar vermeden önce maliyet ve kar dengesine bakarak kazanç sağlayabileceği, markaların bilinirliğinden ve tecrübesinden yararlanabileceği yatırımları araştırarak tercihlerini yapıyor.
SR Döner’in marka yatırımcılarına karlı, sürdürülebilir ve başarılı bir yapı sunmasının en önemli nedeni Franchise 3D Analiz sistemi ile Doğru İşletmeci-Doğru Lokasyon-Doğru Kiralama süreçlerini bir araya getirerek başarılı restoranlar yaratmasıdır. Restoranlarımızın yenilikçi bir konsept anlayışı ile prestijli bir yapıya dönüşmesi, kendi geliştirdiğimiz son teknoloji mutfak otomasyon sistemleri ile düşük işçilik ve yüksek iş gücü, tüm ürünlerin üretim tesislerimizde hazırlanarak restoranlarımıza ulaşması, uluslararası lojistik ve satın alma gücümüz, yüksek teknoloji ile donatılan alt yapısıyla dünya üzerinde her noktadan izlenebilen ve yönetilebilen dijital restoran kimliği ve ulusal düzeyde reklam gücü gibi unsurlarla yarattığımız güvenilir franchise yapısı; güçlü iş ortaklıklarına dönüşerek markamızı fast food sektörünün döner kategorisinde yükselen değeri konumuna getiriyor. Böylece yatırım yapmak isteyen yatırımcılara uygun ve başarılı iş modelleri sunarak birlikte büyüyoruz.

Bayilik/franchise için ne istiyorsunuz ? Gerekli Şartlar nelerdir?

Yatırımcı adaylarından tıpkı bizim yola çıkışımız gibi ‘lezzet aşkı’nı yayma tutkusuyla bu yolculuğa başlamasını, kendilerine verilen eğitimleri başarıyla tamamlayarak hep en iyi hizmeti sağlamayı amaçlamasını ve yenilikçi bir vizyon ile bizimle birlikte aynı inanca sahip olmasını bekliyoruz. Tabii ki bir franchise adayı olarak SR Döner bayisine sahip olmak için gerekli yatırımı karşılayacak finansal kaynaklara sahip olması, zamanını restoranı için harcamaya olan hevesi de bizler için en önemli değerlendirme kriterlerinin başında geliyor.

En iyi franchise/bayilik fırsatlarınız nelerdir?

SR Döner, franchise vermeyi planladığı öncelikli lokasyonlarda farklı franchise iş modelleri ile yatırımcılarına farklı anlaşma seçenekleri sunmaktadır. Yatırımcılarını daha güçlü ve sağlam temeller üzerine yatırım yapmaya teşvik etmek amacı ile açacakları ilk restoran için herhangi bir franchise bedeli talebinde bulunmamaktadır. Ayrıca markamız, restoran kurulum maliyetleri ve kiralama bedeli gibi tüm unsurları göz önünde bulundurarak verdiği hibe ve destek imkanları ile de yatırımı avantajlı kılar. Örneğin; 2023 yılında, İstanbul’un en değerli lokasyonlarında bulunan ve uygun kiralama yapılmış pek çok noktada tüm enerjisini SR Döner restoranına harcayacağına inandığı kişilerle anlaşma yaparak hali hazırda işlettikleri restoranlarını hiçbir ücret almadan baştan inşaa ederek SR Döner konseptine dönüştürmüş ve eski konseptlerinde iş yapmayan bu restoranları kar marjı yüksek restoranlar haline getirmiştir.

Franchise pazarında kendinizi farklılaştırmak için neler yapıyorsunuz?

Birçok markanın farklı giriş bedelleri, yüksek royalty oranları gibi yatırımcıları mali açıdan etkileyecek taleplerde bulunduğunu görüyoruz. SR Döner, güçlü ve başarılı franchise yapısını doğru yatırımcılarla buluşturmak için giriş bedeli talebinde bulunmamakla birlikte pazarda ve sektör özelinde royalty bedelini de minimum seviyelerde tutmaktadır. Ayrıca kendi üretim tesislerimiz aracılığıyla, tüm restoranlarımızda aynı lezzet, kalite ve sunumu sürdürülebilir ve piyasa koşullarına göre uygun koşullarda sağlamanın yanı sıra yatırımcılarımıza verdiğimiz hibe ve desteklerle farklılıklar yaratmaya devam ediyoruz. Yatırımcıların ve şirketimizin orta ve uzun vadede hedeflerine katkı sağlayan bu ekosistem sayesinde de yatırımların geri dönüş süresi, bayilerimizin beklentilerini karşılamaktadır.

Franchising /Bayilik sisteminizde satış gücü oranı nedir?

Satış sistemi kendi içinde tüm bileşenleriyle bir bütündür. Satış gücü tüm sistemin doğru kurgulanması, doğru stratejiler ile yönetilmesi ve tüm bileşenlerinin etkin kullanımı ile kazanca dönen sonuçlarının ulaştığı noktadır. Franchise sistemine sahip bir marka olarak merkezi şube yönetiminden ziyade doğru işletmeci ile partner olunduğunda franchise yönetim sisteminin satış gücü daha çok artırmaktadır.

6.Marka bilirliğini ne kadarını etkilemekte?
Bir markanın ne kadar bilindiği, tüketicilerin zihinlerinde ne kadar yer aldığı ve hatırlandığı ile bağlantılıdır. Tüketiciler, güvendikleri ve tanıdıkları markalara daha olumlu bir bakış açısıyla yaklaşır. Yüksek marka bilinirliğinin, markaya rekabet avantajı sağladığının bilincinde bir restoran zinciri olarak daha da önemli olanın nasıl bilindiğiniz olduğunu düşünüyoruz. Franchise sisteminin güçlü olması tüm yatırımcılar arasında da bir bağlılık yaratır. Birlikte büyüme tutkusuna sahip olan tüm yatırımcılar aslında birer marka elçisi olarak görev alır ve beraberinde de tutarlı ve kaliteli hizmetle birlikte müşteri sadakati ve marka değeri artar.

Yurtiçi şartlarınız ile yurtdışı şartlarınız arasında fark var mıdır?

Döner kategorisinde dünyanın bir numaralı fast food restoran zinciri olma hedefiyle global pazarda yerini alacak olan SR Döner, yurt dışında büyümeyi hızlandırmak için ayrı bir birim kurdu. Markamız faaliyet göstereceğimiz ülkelerdeki pazar şartları, lokasyon ve sektörel koşullar kapsamında doğabilecek farklılıklar konusunda da yatırımcılarının hibe ve desteklerle yanında olmaya devam edecek.

Bayilik/franchise çalışmalarınızda avantajlar nelerdir?

SR Döner 2013 yılından itibaren yürüttüğü franchise sistemi ile dijitale ve geleceğe yaptığı yatırımlar kapsamında; gerekli durumlarda alt kiralama yöntemini benimseyerek hem marka standartlarını hem de kiralama gerekliliklerini güvence altına almaktadır. Güçlü franchise sistemine sahip olan markamız, Doğru İşletmeci-Doğru Lokasyon-Doğru Kiralama yapısını genel merkeze bağlı ekipler aracılığıyla etkin şekilde yönetmektedir. Uluslarası lojistik gücümüzle kendi üretim tesislerimizde hazırlanan ürünler aynı kalitede uluslararası taşımacılık standartları çerçevesinde tüm noktalara ulaşmasını sağlar. Ayrıca kendimize ait server sunucular, global düzeyde çalışabilen cloud kasa otomasyon sistemleri ve buna uygun olarak çalışan franchise yönetim sistemleri (satın alma, tedarik, lojistik ve sipariş sistemleri), misafirlerine Android ve iOS restoran içi self servis kiosk gibi online satış ve sadakat programları, yüksek çözünürlükteki dijital menuboard’ların merkezi yönetim ile kontrol edilebilen video wall yapısı gibi devamlı geliştirdiğimiz teknolojik altyapımız, pek çok rekabet avantajına sahip olmamızı sağlıyor. Bunlara ek olarak ürün ve hizmet kalitesini ulusal ve global standartlarda sürdürülebilir ve geliştirilebilir hale getirebilmek için eğitim ve denetim departmanı bünyesinde oluşturulan SR AKADEMİ, eğitim ve AR-GE çalışmalarına devam ediyor. Saha eğitim koçlarımız ve iç denetimcilerimiz tarafından düzenli olarak haberli ve habersiz gerçekleştirilen ziyaretlerle de kalite ve standartların sürdürülebilir olması sağlanıyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam