STRES TERAPİSİ İLE DİNGİN YAŞAM « Mall&Motto

19 Temmuz 2024 - 02:42

STRES TERAPİSİ İLE DİNGİN YAŞAM

reklam
STRES TERAPİSİ İLE DİNGİN YAŞAM
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2024 - 10:45

69 views
reklam

Yurt dışında oldukça yaygın olan “Evde Bakım ve Sağlık” sektörünün Türkiye’deki öncüsü ve duayeni MC Health Group, bünyesinde yer alan Medical Center Evde Sağlık ve Bakım Merkezi ile 7’den 70’e çağımızın en büyük derdi olan stresi bertaraf etmenin ve dingin, konsantre, yüksek performanslı bir yaşamın keyfini sunuyor.

2009 yılından beri, 300’den fazla sağlık ekibine sahip olan ve Sağlık Bakanlığı ruhsatıyla “Evde Bakım Merkezi” olarak oldukça kapsamı bir şekilde hizmet veren MC Health Group, bünyesinde yer alan Medical Center Evde Sağlık Hizmetleri, özellikle metropollerde sıkça görülen, yoğun okul ya da iş temposu, hastalık, gebelik gibi sıkıntılı süreçlerin neden olduğu stres konusunda, herhangi bir suni içerik barındırmayan, yan etkisiz, vücudumuzda da var olan vitamin, minerallerle etkili çözümler sağlıyor.

Stres ve kaygı 21. yüzyılda birçok insan için ortak bir problem; sırf yetişkinlerde değil çocuklarda da özellikle sınav dönemi gibi zamanlarda daha da sık görülen stres ne yazık ki sağlığı ve yaşam kalitesini etkilediği andan itibaren önlem alınması gereken en önemli konuların başında geliyor. Aslına vücudumuzun biyolojik ve psikolojik dengesinin bozulmasının ardından sistemimizin denge kurma çabasına karşı gösterdiği oldukça normal bir tepki olan stres, zorlu anların üstesinden gelmemize kolaylık sağlayan doğal bir mekanizmadır. Hatta ara sıra küçük dozlarda yaşanan stresin yaşamın da bir parçası olarak kabul edilmelidir ki bu bilimsel olarak da varlığımızın temelinde bizi hayatta tutan bir tepkidir. Ancak her konuda olduğu gibi bunun da bir dozu ve seviyesi söz konusudur. Şayet kişi kendini sürekli endişeli hissetmeye başlarsa bu depresif davranışları da beraberinde getirir. Aşırı sorumluluk, zihnin sürekli yarış halinde olması, yeterince dinlenememesi, hayatta iş ya da sorumluluk kadar ruhu besleyen eğlencenin ve mutluluğun eksilmesi, stres kaynaklı uyuyamama vb. gibi birçok belirti ile stres gerçek anlamda bir sorun galine gelir; öyle ki başta psikolojik görülen etkiler zamanla yüksek sevide fiziksel etkilere de neden olup sağlığa olumsuz yönde etki eder. Konsantre olmakta zorluk çekmek, karamsar bir ruh hali, ani sinirlenme veya kısa süreli öfke patlamaları, sürekli yorgun ve bitkin hissetme, uyumakta zorlanma, sürekli endişe veya kaygı duyguları, düşük enerji, boyun veya omuzlarda kas gerginliği gibi durumlar stres konusunda acilen çare alınması gerektiğinin sinyalleridir… Yoga, yürüyüş, meditasyon stresi azaltmanın en etkili yöntemlerindendir ancak kimi zaman hastası olan, yeni doğum yapan, yoğun tempoda çalışan gibi koşullara sahip olan kişilerin bu anlamda bir yaşam tarzına geçişi zaman almaktadır. Tam da bu noktada “her şeyin çaresi vardır” diyen Medical Center Evde Sağlık Hizmetleri kişiye özel hazırladığı IV serumları ile stresi hızla atmayı kolaylaştırıyor. Magnezyum ağırlıklı yani vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerden oluşan herhangi bir suni içerik barındırmayan bu serumlar normal bilişsel işlevi sürdürmeye yardım ediyor, zihnin dengesini yeniden sağlıyor, yorgunluk ve bitkinliği azaltarak stresin yarattığı olumsuz etkileri geri sarıyor; dingin ve kaliteli bir yaşam konusunda imdadınıza yetişiyor.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam