LC WAIKIKI’NİN İNSAN KAYNAKLARINDAN SORUMLU GENEL MÜDÜRÜ NESLİHAN YALÇIN OLDU « Mall&Motto

24 Şubat 2024 - 15:19

LC WAIKIKI’NİN İNSAN KAYNAKLARINDAN SORUMLU GENEL MÜDÜRÜ NESLİHAN YALÇIN OLDU

Türkiye’nin global moda perakende markası LC Waikiki’de İnsan Kaynakları Genel Müdürü pozisyonuna İnsan Kaynakları alanının deneyimli ismi Neslihan Yalçın atandı.

LC Waikiki’nin yeni İnsan Kaynakları Genel Müdürü (CHRO) Neslihan Yalçın oldu. İnsan Kaynakları alanında 26 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Yalçın, LC Waikiki’nin “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç giyim perakendecisinden biri olmak” vizyonunu destekleyecek insan kaynakları stratejilerini hayata geçirmek amacıyla görev yapacak.

İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans yapan Neslihan Yalçın, kariyerine 1995 yılında Borusan Holding’de başladı. Yalçın, Koç Holding farklı insan kaynakları liderlik görevlerinde yer aldıktan sonra  Accenture Danışmanlık’ta Global İnsan Kaynakları Gelişim Direktörü pozisyonunda, farklı sektör ve coğrafyalardaki uluslararası firmalara İnsan Kaynakları Dönüşümü konusunda danışmanlık hizmeti verdi. Ardından, Korn Ferry Danışmanlık bünyesinde Danışman Ortak olarak faaliyetlerini sürdüren Neslihan Yalçın, son olarak Petrol Ofisi’nde İnsan Kaynakları Direktörü (CHRO) görevini üstlendi ve görev yaptığı dönemde kuruma uluslararası pek çok ödül kazandıran öncü uygulamalara liderlik etti. 

Liderlik Gelişimi, Değişim ve Dönüşüm Yönetimi, Yalın ve Çevik Organizasyonlar, Dijital İK Uygulamaları, İK Analitiği ve Yapay Zekâ alanında uzmanlıkları bulunan Yalçın, 2021 Yılı En Etkin 50 CHRO listesinde yer aldı.

reklam