AYD 3. Anadolu Sohbetleri: Işık Güneydoğu’dan Yükselir’ toplantısı Diyarbakır’da düzenlendi « Mall&Motto

25 Şubat 2024 - 11:52

AYD 3. Anadolu Sohbetleri: Işık Güneydoğu’dan Yükselir’ toplantısı Diyarbakır’da düzenlendi

reklam
AYD 3. Anadolu Sohbetleri: Işık Güneydoğu’dan Yükselir’ toplantısı Diyarbakır’da düzenlendi
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2017 - 18:36

284 views
reklam

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), 3. Anadolu Sohbetleri toplantısını, ‘Işık Güneydoğu’dan Yükselir’ teması ile Diyarbakır’da gerçekleştirdi.AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün ev sahipliğinde ve Prof. Dr. Emre Alkin’in moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda Boyner Genel Müdürü Bülent Başaran ile Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu konuşmacı olarak yer aldı.

Türkiye’deki yerli ve yabancı alışveriş merkezleri ve yöneticilerinin tek çatı kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren AYD, Anadolu Sohbetleri toplantılarının üçüncüsünü ‘Işık Güneydoğu’dan Yükselir’ teması ile 13 Temmuz Perşembe günü Diyarbakır Novotel’de gerçekleştirdi.

Forum Diyarbakır AVM’nin desteği ile hayata geçirilen toplantının moderatörlüğünü üstlenen Prof. Dr. Emre Alkin , ülkemizin genel ekonomik görünümüne ilişkin yorumlarını paylaştı.

AYD Başkanı Hulusi Belgü yaptığı konuşmada: “Diyarbakırlı AVM’ler ve perakendeciler bizim için çok önemli. AYD, sizleri dinlemek, yorum ve ihtiyaçlarınızı öğrenmek, sorunlarımıza birlikte çözüm getirmek için kuruldu. Bu doğrultuda AVM müşterilerini dinlediğimiz araştırmalarımızı sizlerle paylaşmak; yorum ve görüşlerinizi öğrenmek adına bugün Diyarbakır’da toplanmayı arzu ettik” dedi. Belgü, Türkiye’nin ve Diyarbakır’ın perakende ve AVM sektörüne ilişkin bilgiler paylaştı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Perakende sektörünün yalnızca AVM yatırımcıları tarafından değil perakendeciler tarafından da değerlendirildiği toplantıda Boyner Genel Müdürü Bülent Başaran; “Biz Boyner olarak Türkiye’de çok katlı mağazacılık kategorisinde 800’den fazla markayı müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu kapsamda elimizden geldiğince farklı uygulamalar geliştirerek müşterilerimizin alışveriş alışkanlıkları ve talepleri doğrultusunda beklentilerini karşılamaya, hayatını kolaylaştırmaya ve farklı bir alışveriş deneyimi yaşatmaya çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz HOPİ uygulamamızla birçok müşterimize farklı olanaklar sunuyoruz. Diyarbakır’ın bu anlamda Türkiye birincisi olduğunu söyleyebilirim. Bu durum, çok başarılı bir operasyon ve saha yönetimi anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu: “AVM’ler Türkiye’ye organize perakende ve modernleşme getirdi.”

Toplantının bir diğer konuşmacısı Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Diyarbakırlılara bu güzel ortamı bize tesis ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır’da bir mağaza açmış olmaktan çok gururluyuz ve büyük bir keyifle bu güzel şehirde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’deki dördüncü büyük sektör perakende… Bu büyüklük 750 milyar TL’lik bir büyüklük ve neredeyse Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasının üçte birini oluşturan bir sektörde faaliyet gösteriyoruz; gelişime çok açık bir sektörden bahsediyoruz. Sadece AVM’ler değil tabi ki cadde ve sokak mağazaları da bizler için çok önemli. Ancak AVM’ler bu gelişimi hızlandıran faktör oldular. AVM’ler Türkiye’ye perakendede organize ve modernleşme getirdi. Büyük perakendeci sayısı azdı, üreticilerin ürünlerini müşteri ile buluşturma imkanı azdı, az sayıda dükkanla perakendecilik yapanlar vardı. AVM’lerin hızlı büyüme trendi ile mağazacılık ciddi bir çağ atladı” yorumlarında bulundu.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam